Yine Elon Musk Yine Dogecoin: DOGE Bu Haberle Fırladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022
64 görüntülenme
Yine Elon Musk Yine Dogecoin: DOGE Bu Haberle Fırladı!

Milyarder girişimci Elon Musk, en büyük meme coin Dogecoin (DOGE)’i yatırımcılarını heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Musk’ın duyurusu, bekleneceği üzere, DOGE’da yüzde 20’ye yakın bir fiyat artışını körükledi. Ancak DOGE, fiyat artışını sürdüremedi. İşte detaylar…

Elon Musk’ın Twitter için yeni planları, Dogecoin fiyatını yükseltti

Elon Musk, Twitter 2.0 – “The Everything App” olarak tanımladığı şeye ödemeleri entegre etmeyi planladığını doğruladı. Yeni Twitter CEO’su, 27 Kasım’da 119,2 milyon takipçisine attığı bir tweet’te planlarını açıkladı. Ayrıca yakın zamanda yapılan bir “Twitter şirket konuşmasından” birkaç slayt paylaştı. Musk, tweet’te veya ekteki slaytlarda DOGE’den bahsetmemiş gibi duruyor. Ancak, bu, bazı yatırımcıları Dogecoin’in bir şekilde işin içine gireceği konusunda umutlu olmaktan alıkoymuş gibi görünmüyor.

Verilere göre, Dogecoin’in (DOGE) fiyatı tweet’ten birkaç saat sonra yüzde 19,4 artarak 0,089 dolardan 0,107 dolara yükseldi. Ancak şu anda 0,096 dolara düşmüş halde. Musk’ın Twitter 2.0 vizyonunun bir parçası olarak listelenen diğer planlar arasında “Eğlence olarak reklamcılık”, “Video”, “Şifrelenmiş DM’ler”, “Uzun biçimli tweet’ler” ve “Relaunch Blue Verified” yer alıyor.

Tüm zamanlar rekoru kırıldı

Slaytlardan elde edilen veriler, Musk’ın şirketi devralmasının şimdiden bir etki yarattığını öne sürüyor. Sosyal medya platformunun “yeni kullanıcı kayıtları” ve “kullanıcıların aktif kaldığı dakika miktarı” açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. 2021’de aynı zaman dilimindeki miktarından yüzde 86 ve yüzde 30 arttığını ortaya koyuyor.  

Analyticsinsight: 'Elon Musk Etkisi' Bu 8 Altcoin'i Fırlatabilir!

DOGE’un ödeme yöntemi olarak entegrasyonu mantıklı mı?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Ekim ayında, popüler teknoloji blog yazarı Jane Manchun Wong’un 27 Ekim’de attığı bir tweet’te şirketin kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir cüzdan prototipi üzerinde çalışmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Bu, DOGE’da yüzde 40’lık fiyat artışına yol açtı. Ardından Twitter’ın kripto cüzdan planlarıyla ilgili söylentiler su yüzüne çıktı.  İsviçre merkezli Blockchain yazılım şirketi Jelurida’nın kurucu ortağı Lior Yaffe, konuya yönelik açıklama yaptı. Yakın zamanda, Musk Dogecoin’i Twitter’a entegre etse bile bunun akıllıca bir karar olmayacağını söyledi. Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Twitter çevresinde bir ödeme sistemi oluşturmayı başarsalar bile, güvenlik, gizlilik, akıllı sözleşmeler ve ölçeklendirme açısından Dogecoin’den çok daha iyi Blockchain çözümleri var.

Dogecoin Mucidi: Büyük Bir Yükseliş

Merkezi olmayan borsa (DEX) TideFi’nin CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Elsawey de, entegrasyon mümkün olsa da Twitter’daki kullanımının kesinlikle ödemelerle sınırlı olacağını söyledi. Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

DOGE’un orijinal tasarımının bir parçası olarak akıllı sözleşmelerle doğrudan etkileşime giremeyeceği göz önüne alındığında, özellikle bir ödeme seçeneği olarak kullanılmadığı sürece, ilişkili kullanım durumlarının spekülatif kalmaya devam edeceğini söyleyebilirim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak!
Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak! En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bir süredir 16.000 dolar civarında el değiştiriyor. Yatırımcılar bir kırılma görmek isterken analistlerin yorumları dikkat çekiyor. Bu yazımızda, iki analistin BTC yorumlarını aktaracağız. İşte detaylar… Analist, Bitcoin’de dip seviyeyi...
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022