Balina Takipçisi: 2022’de Yolunu Kaybeden Bu 3 Altcoin’e Dikkat!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 21 Ekim 2022
2 görüntülenme
Yolunu Kaybeden 3 Altcoin Projesine Dikkat

2021 boğası, ünlülerin onayını alan tokenlerden televizyon reklamlarına ve hayattan daha büyük topluluk takibine kadar, bazı altcoin projelerinin zirvesine yol açtı. Şimdilerde rotaları belirsiz, yeni rüzgârları bekleseler de, aşağıdaki 3 isme dikkat etmek gerekiyor.

2022’de ‘yolunu ve heyecanını’ kaybeden 3 altcoin

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin geçen yılın trend coin’lerinden biriydi. Örneğin, Mayıs 2021’de Dogecoin’in söneceğini söyleseydiniz kimse size inanmazdı. Meme coin, bir daha asla düşmeyeceği hissi veren, azalmaz bir güce sahipti. Dünyanın her köşesinden yatırımcılar, trend kalmak için Doge’ye akın etti.

Bugüne kadar hızlı ilerleyen Dogecoin yolunu, heyecanını ve ününü kaybetti. 2021’de olduğu gibi bir ana akım coin olmak uzak. Ayrıca, endekslerde zar zor performans gösteriyor. Elon Musk’ın tweetleri bile artık ‘heyecan vermiyor’. Geçen yıl Dogecoin tüm haber döngüsünü tek başına yönetti. Şimdi herkes 2022’de eski günleri özlüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alıp platforma Dogecoin’i entegre etmesi şu anda topluluğun sıcak konularından biri.

Decentraland (MANA)

Metaverse, oyna-kazan ve Web3 sektörleri, 2021’de Blockchain dünyasını fırtına gibi estirdi. Ancak, bu hype geçiciydi ve şimdi yerini bir enkaza bıraktı. Decentraland, metaverse ve P2E segmentinde ‘bir sonraki büyük proje’ olarak görülmeyeydi. Ancak 2022’de neredeyse unutulmak üzere.

Bir konsept olarak Metaverse, bu yıl Fortune 500’ün en iyi şirketlerinin milyarlarca dolar kaybetmesiyle batan bir gemiye benziyor. Ateşe yakıt eklemek için DappRadar, Decentraland’in her gün yalnızca 650 aktif kullanıcı aldığını iddia eden bir rapor yayınladı. Bu nedenle, şimdi sokaklardaki şaka ‘1.1 milyar dolarlık piyasa değeri olan Decentraland’in sadece 650 kullanıcısı var’. MANA geçen yıl tüm pozitifliği yaşarken, bu yıl olumsuzlukların altına gömüldü. Fiyatı düşüyor ve sadece 10 ayda 5,85 dolardan (ATH Kasım 2021) 0,61 dolara düştü.

Terra (LUNC)

Bu yıl Mayıs ayında 0.00000’ları gören TerraUST ve LUNA’nın (şimdi LUNC ) yaraları hala taze. Kurucusu Do Kwon’da firarda. Böyle olmadığını söylese de, yetkililer olayı yargıya taşımak için izini takip ediyor. Kwon’un kurtarma girişimlerinden LUNC’de geçen yıl olumlu eleştiriler aldı. Uzunca bir süre piyasa değeri açısından ilk 10 arasında altındaydı. Ancak, 2021’den 2022’ye kadar tam bir u dönüşü yaptı. Bu sadece yolunu değil, yatırımcı topluluğunun güvenini de kaybetmesine neden oldu.

Bu arada, LUNC topluluğu 5234 sayılı öneriyi kabul etti. Buna göre, %1,2 gas yakma protokolü %0,2 olarak değiştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcher.guru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ekonomide Yol Ayrımı! Faiz Mi? Dolar Mı?
Ekonomide Yol Ayrımı! Faiz Mi? Dolar Mı? Türkiye’de artık ne serbest faiz ne de serbest döviz piyasası var. İkisi de devlet kontrollü piyasalar… En azıdan bir süre için bu böyle… Soru, “Ne zamana kadar sürecek?” Nitekim kitap bize ne diyor? Sermaye hareketlerinin serbest olduğu...
Murat Muratoglu 21 Ekim 2022