Reklamı kapat

Yüksek Hız Bitcoin İçin Yüksek Fiyatlar Anlamına mı Geliyor?

Mesut İnan
Mesut İnan 19 Ekim 2020
0 görüntülenme
bitcoin 10

Kriptokoin – Basitçe ifade etmek gerekirse, hız (velocity), ekonomide paranın ne kadar hızlı dolaştığının bir ölçüsüdür. Bitcoin için rakam, zincir içi işlem hacmini (USD cinsinden) piyasa değerine, yani NVT oranının tersine bölerek hesaplanır.

Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Değer 2020’de 2019’a göre önemli ölçüde arttı. Aslında, değer Haziran / Temmuz 2020’de nispeten daha yüksekti ve buna karşılık gelen fiyat 10.000 doları geçti. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, Bitcoin’in hızı 2019’un son çeyreğinde çok daha yüksekti ve en önemlisi, söz konusu durumda fiyat buna yanıt vermedi.

Woobull’un Hız çizelgelerine göre, 2018’de metriğin düştüğü, arzın daha yüksek bir yüzdesinin etkin olmadığı zamana denk gelen bir düşüş olduğu not edilebilir. Bitcoin’in tarihi boğa koşusunu, 2018’in başlarında başlayan fiyat düşüşü izledi. Bu endişeler yatırımcı güveninde bir düşüşe neden oldu ve Bitcoin dolaşımda olmaktan ziyade bir rezerv varlık gibiydi. Aslında, HODLers, varlığı 13.000 – 17.000 $ seviyesinin üzerinde satın almaya devam etti ve son zamanlarda 11.000 $ veya 11.5.000 $ ‘ın üzerinde satış yapmaya başladı.

Kripto para biriminin mevcut fiyat artışı birkaç faktör tarafından tetiklenirken, önemli bir faktör Bitcoin’in hızıydı.

Crypto Research tarafından yayınlanan yakın tarihli bir araştırma raporuna göre, zincir dışı hız 2019’dan bu yana önemli ölçüde arttı ve neredeyse Bitcoin’in fiyatı ile doğru orantılı.

Does high velocity mean high prices for Bitcoin?

Böyle pozitif bir korelasyon aslında Mart 2019’da gelişti. O zamandan beri, iki fiyat rallisi oldu ve zincir dışı işlemlerin hızı yalnızca arttı. Ek olarak, zincir içi ve zincir dışı hız karşılaştırıldığında, zincir üzerindeki hızın düştüğü gözlemlenebilir. Ancak, zincir dışı hız bu düşüşü telafi ediyor.

Does high velocity mean high prices for Bitcoin?

Zincir dışı hızın artmasının genel etkisi, 11 bin dolar seviyesinin üzerindeki fiyat artışında görülüyor. Şu anki toplam hız değeri, Bitcoin’in yakın vadede yatırımcılar tarafından tutulduğunu ve daha likit olduğunu gösteriyor. Perakende traderlar tarafından bir varlık rezervi olarak değil, hızlı nakit olarak tutuluyor. Aslında, 2019’da değerler, uzun vadede tutulduğunu veya biriktirildiğini gösterdi ve fiyat artışının hemen ardından 2020 ortalarında gerçekleşti. Ayrıca, 2019’daki birkaç HODLer, mevcut döngüde gerçekleşmemiş karlar ayırıyor.

Halihazırdaki Değer

Mevcut değer, perakende traderların yalnızca kısa vadede işlem yapması / HODL yapması gerektiğini gösterdiğinden, hacim arttığında değer değişebilir.

Perakende yatırımcıları, hız 2017 veya 2018’in başındaki seviyelerle eşleşecek şekilde arttığında daha büyük resim üzerinde daha fazla netliğe sahip olabilir. Şimdilik, grafikler kısa vadeli bir fiyat artışına ve kısa vadeli birikime işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

polkadot
Bloomberg Popüler Altcoin’i “Ethereum Katili” Olarak Tanımlıyor – Gerçekte Öyle mi? Kriptokoin – Bir Bloomberg makalesi Polkadot’u “Ethereum katili” olarak tanımladı. Her ikisi de rekabet halindeyken, endüstri yöneticileri her ikisinin birlikte var olabileceğine inanıyor Yakın tarihli bir Bloomberg makalesi, Polkadot’u “Ethereum katili” olarak tanımladı. Uygun tasvir olsa da,...
Mesut İnan 19 Ekim 2020