Uzman İsim, 2022’de Yükselebilecek 5 NFT Coin’ini Duyurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 9 Ocak 2022
36 görüntülenme
NFT Coin

DeFi’ın yükselişinin ardından NFT ve bu alana odaklı coin projeleri geldi ve dikkatleri üzerine çekti. Şimdi Ocak 2022’nin başında gerçekleşen en yüksek satış hacmiyle ön planda ve merkezde. Peki, 2022’de hangi Blockchain oyununa göz atılabilir? Kripto uzmanı Alyssa Exposito açıkladı.

Uzman isme göre bu NFT coin, 2022’de yükselebilir

Uzman ismin dikkat çektiği ilk proje, DeFi Kingdoms oldu. DeFi Kingdoms, oyun içi “bahçelerin” gerçek ve mecazi token eşleşmelerini ve likidite havuzu madenciliğini temsil ettiği likidite havuzu yatırımı ile beraber doğdu. Oyunda gösterildiği gibi, yatırımcılar çiçek açan bitkilerle dolu bir arsa içinde LP paylarının bir kısmına sahiptir. DeFi Kingdoms, bir oyna ve kazan modeli içindeki DeFi protokollerine büyüme kavramını ekleyerek, bir oyunu “oynamaya” farklı bir boyut getiriyor.

Bu Altcoin Projesinden NFT Hamlesi Geldi

Harmony üzerine inşa edilen DeFi Kingdoms, ağda DappRadar listelerinde en üst sıralarda yer alan ilk proje oldu. Uzmana göre bu, son zamanlarda oyun içi utility token olan JEWEL’in yükselmesine bağlanabilir. Ayrıca, kullanıcılara stake yoluyla daha fazla JEWEL yapma fırsatı vermek için likidite madenciliği için kullanılır. Yazım sırasında JEWEL, yüzde 11.3’lük düşüş ile 17.51 dolardan işlem görüyor

İkinci sırada, Guild of Guardians yer alıyor

Uzmanın listesinde ikinci sırayı Guild of Guardians (GOG) alıyor. Guild of Guardians, 2022’de en çok beklenen blockchain oyunlarından biridir ve NFT’lere odaklanan Ethereum üzerine inşa edilmiş ilk ikinci katman çözümü olan ImmutableX üzerine kurulmuştur. Daha fazla erişim sağlamayı hedefleyen oyun, P2E mekaniğini modelleyen, oynaması ücretsiz bir mobil rol yapma oyunu olarak çalışacak.

Yönetici, Nasıl NFT Portföyü Oluşturulacağını Açıkladı: Dikkat!

Axie Infinity gibi oyunlara benzer şekilde, Guild of Guardians’ta oyun içi varlıklar takas edilebilir. Uzmana göre proje, NFT satışı ve yaklaşık 10 milyon dolarlık hacim yaratan token lansmanı ile birçok oyuncu ve yatırımcının ilgisini çekecek gibi görünüyor. Oyun içi tokenını 2021 yılının Ekim ayında piyasaya süren Guild of Guardians (GOG) tokenları, oyun içinde “mücevher” olarak bilinen ERC-20 tokenlarıdır. GOG, yazım sırasında 1.10 dolardan işlem görüyor.

Galaxy Fight Club da listede bulunuyor

Bir proof of picture (PFP) NFT alıp onu uzak bir galaksideki diğer savaşçılarla savaşmak için bir avatar haline getirdiğinizi hayal edin. Galaxy Fight Club (GFC), 10.000 avatar koleksiyonundan, oyuncuların avatar koleksiyonlarıyla savaşabilecekleri ilk markalar arası ve platformlar arası PvP dövüş oyununa geçiş yapan bir Blockchain oyunudur. Birlikte çalışabilirliğe odaklanan GFC, orijinal savaşçılarına benzersiz bir şekilde yüksek değer verir, ancak diğer avatarların ödül kazanma fırsatı için savaşmasına izin verir.

Bir başka NFT coin olan GCOIN de dikkat çekiyor

Uzmanın listesindeki dördüncü coin, GCOIN oluyor. Oyundaki her Galaxy Fighter günlük 5 ila 15 GCOIN üretiyor ve her savaşçı Ekim 2021’de GCOIN üretmeye başladı. Bir avcı uçağı satılırsa, yeni sahibi GCOIN’i devralır. Bu, ekosistemde değerlidir çünkü oyunculara oyun içi hareketler kazandırmak, silah yapmak, ganimet kutuları açmak ve ikinci nesil savaşçıları eğitmek ve satmak için gereklidir.

Uzman, 2022 İçin 3 NFT Coin'i Belirledi: Zirveleri Görebilirler!

Küçük aksaklıklarına rağmen, 6 Ocak’ta PolkaStarter’da GCOIN için bir IDO planlandı ve cüzdan başına maksimum 500 dolar tahsisat ile her biri 0,50 dolardan 4 milyon token satışa sunuldu.

CryptoBeasts, listenin sonunda yer alıyor

CryptoBeasts, orijinal Zelda oyununun retro hissini ortaya çıkaran pikselli bir dijital sanat oyunudur. Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilen CryptoBeasts, bir ‘eşler arası elektronik nadir yumurta sistemi’dir. Bu 10.000 pikselli renkli yumurta, oyunun “Eggland” evreninde her sahibine bir arazi parseli verir ve bir merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) oyu alınır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

How to Use Green Zone Ratings 1 e1599159309758
Deneyimli Analist, Ocak’ta Yükselebilecek 5 Altcoin’i Açıkladı! Piyasa bu günlerde kırmızı ve bazı analistler yükselecek altcoin projelerini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak bir kripto para yatırımcısı olan Lark Davis’in radarınıza almanız gerektiğini düşündüğü altcoin’leri paylaşıyor olacağız. Ancak bunun yalnızca analistin görüşü olduğunu belirtmekte fayda var. Lark...
Aslı Dinçer 9 Ocak 2022