Güçlü Yükselecek Metaverse Coinler: Bu 10’una Bakın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
9.967 görüntülenme
Yükselecek Metaverse Coin Projeleri 10'una Bakın

Bitcoin (BTC) beş ay aradan sonra tekrar 23,000 dolar bölgesini geri almayı başardı. Bu esnada, çeşitli altcoin ve metaverse coinler belirgin bir güç sergiliyor. Bu yazıda, yüksek beklentiler taşıyan 10 coin’e göz atalım.

2023’de öne çıkabilecek en iyi metaverse coinler

Decentraland, kullanıcıların kendi sanal arsalarını satın almalarına ve çeşitli şekillerde para kazanılabilecek 3D deneyimler oluşturmalarına olanak tanıyan bir metaverse coin projesidir. Oyuncular tarafından özgürce keşfedilebilecek geniş bir sanal dünyayla sonuçlanan Decentraland metaverse içinde inşa edilebilecek şeylerin birkaç sınırı vardır. Tüm arsalar, platformun entegre platformunda NFT’ler olarak satın alınır ve satılır. Her parsel 256 metrekarelik bir alan olup, toplamda 90.000 parsel bulunmaktadır.

En büyük metaverse coinler arasından Decentraland, ATH seviyesinde yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değeriyle Web3’teki büyük projelerinden biri. Zamanla, projenin popülaritesinin artması ve metaverse’de sürükleyici 3D deneyimler için merkezi bir merkez haline gelmesi bekleniyor.

2021’de 3,28 dolar ile zirveye ulaşan token şimdi 0.7396 dolar bölgesinde işlem görüyor. MANA’nın önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini geri kazanması bekleniyor, bu da onu mevcut fiyat seviyesinde harika bir yatırım yapıyor.

ApeCoin (APE)

ApeCoin, APE Ekosistemine güç sağlamak için kullanılan metaverse coin. Proje, Yuga Labs NFT projesi Bored Ape Yacht Club’dan (BAYC) esinlenmiştir. Öncelikle, ApeCoin, Web3’ün ön saflarında yer alan katılımcıları olan merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO). Proje, sektör genelinde kaynakları tahsis ederek ve APE ekosistemi için yeni projeler inşa ederek Web3 gelişimini yönlendirmeyi amaçlıyor. APE token, yönetim tekliflerinde oy kullanmak için kullanılır ve tüm eylemler topluluk adına seçilmiş bir kurul tarafından yapılır.

Yükselecek Metaverse Coin Projeleri 10'una Bakın

APE, 2021’de piyasaya sürülen nispeten yeni bir metaverse coin. Proje, Blockchain üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir geleceği destekleyen büyük ve özel bir topluluğa sahip. APE ekosistemi sürekli genişliyor ve önümüzdeki yıllarda büyük bir DAO haline gelecek gibi görünüyor.

Şimdilik APE’nin değeri sadece ApeCoin (APE) dolar. APE token önümüzdeki yıllarda bazı büyük kazanımlar görebileceğinden, bu fiyat seviyesinde harika bir yatırıma dönüşebilecek bir metaverse projesi.

Polygon (MATIC)

MANA, merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) oluşturulmasını sağlayan Ethereum için bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Polygon ağındaki işlemlerin hızlı olması ve işlem ücretlerinin düşük olması, dApp’lerin performanstan ödün vermeden çok sayıda kullanıcıyı desteklemesini sağlar.

Bunun yanı sıra, Polygon ağı, P2E oyunları gibi metaverse projeleri için popüler bir destinasyondur. Blockchain tabanlı oyunlar çok sayıda kullanıcı işlemine dayandığından, Polygon’un yüksek işlem hacmi ve sıfıra yakın ağ ücretleri onu oyun geliştiricileri için ideal bir seçim haline getiriyor.

Muhteşem Tahmin: Bu Altcoin, En Büyük Coin Olacak!

MATIC, Polygon ekosisteminin yerel tokeni. İşlem ücretlerini ödemek ve doğrulayıcıları altyapıyı desteklemek için ödüllendirmek için kullanılır. Polygon ayrıca, en büyük Blockchain ekosistemlerinden biridir ve Ethereum için önemli bir işleve sahip. Ethereum, tarihsel olarak ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle eleştirilse de, Polygon, ağın yeteneklerini genişletmeye ve Ethereum ekosistemindeki dApp’ler için genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Metaverse coinler yeni bir rakiple karşı karşıya: Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, kripto piyasasındaki en popüler meme paralarından biridir. Ayrıca, geçen yıldan beri büyük ve kendini adamış bir takipçi kitlesini kendine çekti. Metaverse coin piyasasına hazırlanan Shiba, Blockchain ekosistemine katılmak için eğlenceli ve erişilebilir bir yöntemi temsil ediyor. Proje şimdi, topluluk üyelerini sanal gerçeklikte birbirine bağlayabilen Shiba’dan ilham alan bir metaverse projesi de dahil olmak üzere, kullanıcıları için yeni bir yardımcı program sunmayı hedefliyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Shiba Inu’nun anonim kurucusu, Shiba Inu için Shibarium adlı bir Katman 2 ölçekleme çözümünün geliştirildiğini duyurdu. Shibarium, Shiba Inu’nun Ethereum tabanlı Layer 1’inde şu anda mümkün olandan daha hızlı ve daha ucuz işlemler getirecek. Topluluk, Shibarium üzerinde token sahipleri için giderek daha fazla fayda sağlayabilecek daha fazla dApp’in inşa edileceğini umuyor.

Shiba Inu artık token sahiplerine metaverse üzerinde etkileşim kurma ve NFT sanat galerilerini keşfetme ve ayrıca çeşitli DeFi ürünlerinden yararlanma olanağı sunuyor. Shibarium başlatıldığında, Shiba Inu ekosistemindeki hizmet kapsamı ve ölçeği diğer büyük Blockchain’lere benzer olacak.

Çoğu meme token, fayda sağlama konusunda çok az şey sunar. Shiba Inu, oyunu meme coin’leri için değiştiriyor ve büyük bir fayda sağlayabilir.

Sandbox (SAND)

Sandbox, kullanıcıların genişleyen bir sanal gerçeklik dünyasında oyunlar ve çevrimiçi deneyimler oluşturmasına olanak tanıyan bir metaverse coin projesidir. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik (UGC) oyunun temelidir ve P2E mekaniği, oyuncuları diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları keşfetmeleri ve oynamaları için ödüllendirir.

Oyunlar, NFT’ler olarak basılabilir ve platformun pazarında SAND kullanılarak alınıp satılabilir. SAND, The Sandbox’ın yerel tokeni- tüm işlemler için takas aracıdır ve The Sandbox DAO’daki yönetişim tekliflerinde oy kullanmak için kullanılabilir.

UGC’ye öncelik veren oyunlar, uzun süredir son derece popüler. Bir UGC oyununun en ünlü örneği Minecraft’tır ve Sandbox birkaç nedenden dolayı benzer olarak tanımlanmıştır. Her iki oyun da oyuncuların oyun içinde sağlanan araçları kullanarak istedikleri her şeyi inşa etmelerine olanak tanır; ancak Sandbox, tüm kullanıcıların varlıklarına sahip olmalarına ve yarattıklarından para kazanmalarına izin vererek farklılık gösterir.

Bu yıl dikkat edilmesi gereken kripto paralar

İlk sıradaki Bitcoin, fiyatını kritik 20.000 doların üzerinde sabitleyerek piyasanın yeniden canlanmasına öncülük ediyor. Şu anda, boğalar, desteği 21.000 dolar seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Bilhassa, Bitcoin’in yükseliş hareketi onu 17 Ocak’ta dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve analistler boğaların sıkı kontrolü altında olduğuna dikkat çekerken, BTC hafta sonu için satın alınacak kriptolar arasında kalmaya devam ediyor.

Yükselecek Metaverse Coin Projeleri 10'una Bakın

XRP (XRP)

Diğer yandan Ripple, devam eden SEC davasından bir yükseliş tetikleyicisi bulamasa da, genel piyasa duyarlılığından yararlanıyor. XRP, Ripple’ın ABD’li düzenleyici incelemesine rağmen küresel olarak genişlemeye devam ettiği haberini geliştirmeyi sabırsızlıkla bekleyebilir.

Şu anda XRP, 0,40 dolar direncinin üzerinde işlem görüyor ve tokeni hafta sonu satın almak için ideal bir varlık haline getiriyor.

Güçlü Yükselecek Metaverse Coinler: Bu 10'una Bakın!

Kava (KAVA)

Katman bir Blockchain olan Kava, son günlerde bir yükseliş trendi çizgisi yaşıyor ve fiyat patlamasıyla altcoinler arasında öne çıkıyor. Ağ geliştirme tarafından desteklenen KAVA, kripto borsası Coinbase’in tokenin platformda listelendiğini duyurmasının ardından da yükseldi. Kava topluluğu, Coinbase’in listelenmesinin platform için organik büyümeyi tetikleyeceğini umuyor olacak.

Devam eden geliştirmenin bir kısmı, DeFi alanında devrim yaratmayı amaçlayan KAVA’nın PoS’ini Blockchain oluşturmaya odaklanıyor. Haftalık grafikte KAVA %30’un üzerinde ralli yaptı ve şu anda 1,00 doların üzerinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin İçin Kritik Ay: Hazırlıklar Tamam
Şubat Bu Altcoin İçin Kritik Ay: Hazırlıklar Tamam! Piyasanın en büyük PoS Blockchain’i olan Cardano (ADA), Şubat ayında önemli bir güncellemeyi uygulamaya başlayacak. Altcoin duyuruyla birlikte tekrar geliştiricilerin dikkatini çekmeyi başardı. Altcoin piyasası yeni Cardano güncellemesini bekliyor Cardano (ADA) başkan yardımcısı Tim Harrison, 19 Ocak’ta...
Buğra Çağlar 1 hafta önce