Yükseliş Sinyalleri Yandı: Bu 5 Altcoin Radara Alınmalı!

Yükseliş Sinyalleri Yandı Bu 5 Altcoin Radara Alınmalı!
Yükseliş Sinyalleri Yandı Bu 5 Altcoin Radara Alınmalı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseliş sinyalleri veren 5 altcoin var şimdi haberimizde. Yatırımcılar özellikle bu tür sinyaller veren kriptoları takibe alırlar. Bakalım hangi kripto para birimleri var.

5 altcoin radarlarda

İlk altcoin olarak Injective ekosisteminin yerel tokeni altcoin INJ var. Son 24 saat içinde %8,3’lük bir artış kaydederek son dönemdeki yükseliş ivmesini sürdürdü. CoinGecko’nun verilerine göre, bu yazı itibariyle token 7,53 dolar değerinde.

altcoin

Bununla birlikte, piyasaya daha geniş bir bakış, Injective fiyatının son birkaç haftadır fiyat aralığına bağlı olduğunu ortaya koyuyor. Yılın zirvesi olan 9,32 dolara ulaştığından bu yana altcoin INJ fiyatı, 2023’teki en yüksek seviyesinden %19,2 uzakta olmasına rağmen çoğunlukla yatay hareket etti. Dalgalı piyasa koşullarında, hangi genel trendin oluştuğunu belirlemek oldukça zor. Zincir üzerindeki göstergeler şu anda oldukça kararsız gibi. Token, destek bölgesi olarak hareket eden 6 dolar fiyat noktasında toparlanma sürecinde.

Altcoin Kaspa en iyi performans gösteren oyuncu oldu

Kısa bir süre önce Kaspa ekibi, KAS test ağında yayına girecek olan önemli bir yeni özelliği duyurdu.  10BPS özelliği, saniyede 10.000 işleme (TPS) kadar “eşsiz” işlem hızları sunmayı vaat ediyor. Bu, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerinin mevcut işlem hızlarına göre büyük bir gelişme. Ayrıca genellikle bu verimin yalnızca bir kısmını gözler önüne seriyor. Duyuruya göre, 10BPS özelliği şu anda KAS test ağında stres testine tabi. Burada kripto BPS için yeni rekorlar kırıyor.

altcoin

İşlem hızındaki bu önemli sıçrama, Ethereum, Cardano ve Solana gibi yerleşik Layer 1 protokollerinden daha fazla pazar payı kazanmaya çalışan Kaspa protokolü için oyunun kurallarını değiştirecek. 10BPS özelliğine ek olarak Kaspa blockchain, onu hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için cazip bir seçim haline getiren başka etkileyici özellikler de sunuyor. Kaspa blockchain’in en önemli özelliklerinden biri ölçeklenebilirliği. Protokol, yüksek işlem hacmini destekleyecek şekilde tasarlanmış durumda. Ayrıca bu durum onu hızlı ve verimli işlem gerektiren kullanım durumları için çok uygun hale getiriyor.

AAVE’nin artış trendi

Altcoin AAVE geçen haftaya 50,99 dolar civarında işlem görerek başladı. Hafta boyunca istikrarlı bir yükseliş yaşadı. Haftayı 56,86 dolar fiyatla kapattı. Bununla birlikte, AAVE coin, 25 Haziran’da fiyatında büyük bir artış yaşadı. Tokenı geçen aydan bu yana ilk kez 75,06 dolara kadar arttı. Yükseliş düzeyi %32 oranında idi.

altcoin

Token o zamandan beri bu fiyat seviyesinden düşmüş durumda. Ayrıca altcoin AAVE bir miktar istikrar bulmuş gibi. Buna göre başka bir kırılma için hazırlanıyor. Bu yazının yazıldığı sırada, AAVE son bir saat içinde %0,67’lik bir artışla 65,4 dolardan el değiştiriyor. Bu arada, tokenin günlük işlem hacmi son 24 saatte %1,85 artarak 406 milyon dolara ulaştı.

Altcoin NEAR’ın son durumu

Altcoin NEAR fiyatı 10 Haziran’da yılın en düşük seviyesi olan 1,14 dolara geriledi. Bu başlangıçta bir çöküşe neden olmuş gibi görünüyor. Ayrıca, NEAR hemen ardından sıçradı. Ayrıca 1,20 dolarlık yatay alanı destek olarak doğrulayarak toparlandı. Bu nedenle, önceki düşüş sadece bir sapmadır. Satıcılar düşüşü sürdüremediği için bu, yükseliş fiyat hareketi olarak kabul ediliyor. Buna göre, alıcılar durumu devraldı ve fiyatı yukarı doğru itti.

Fiyat hareketi aynı zamanda bir boğa formasyonu olarak kabul edilen bir çift dip oluşturdu. Aşağı yönlü bir hareketin ardından geldiğinde, genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine neden olur. Dahası, haftalık RSI yükseliş eğilimi gösteriyor. Bir fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Haftalık zaman diliminde nadir görülen bir durumdur ve genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine neden olur. Aslında, altcoin NEAR’ın fiyat geçmişinde ilk kez böyle bir sapma meydana gelmiş durumda. Bu, çift dipli bir formasyonun varlığıyla uyumludur.

XRP için tarihsel aktivite artışları ve fiyat sıçramaları

Santiment platformundan alınan son veriler, XRP adresleri arasındaki ağ etkinliğinde kayda değer bir artış olduğunu ortaya koymakta. Bu model, bu tür faaliyetlerin fiyat artışlarından önce geldiği önceki örneklerle uyumludur. Analist Ali Martinez, tarihin tekerrür etme potansiyelini vurgulayarak XRP için olası bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Şu anda XRP, son 24 saatte %1,12 ve önceki yedi günde %1,23’lük bir düşüşle 0,4794 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay %1,37’lik bir kazanç elde etti. Bu rakamlar kripto para piyasasında süregelen oynaklığı ve dikkatli analiz ihtiyacını vurgulamakta.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Thescalpingpro olarak bilinen kripto analisti Mags, XRP için “temiz bir kurulum” gözlemledi. Kritik direnç seviyesini 0,55 dolardan kırmayı başarırsa 0,68 dolar ve ötesinde potansiyel bir fiyat hedefi önerdi. Bu değerlendirme, kilit direnç seviyelerinin aşılması halinde XRP’nin fiyat yörüngesi için olumlu bir görünüme işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yükseliş Sinyalleri Yandı: Bu 5 Altcoin Radara Alınmalı!