Zengin Baba Yoksul Baba’nın Yazarına Göre Amerikan Doları Bir Dolandırıcılık Ürünü

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 14 Ağustos 2018
7 görüntülenme

Ünlü mali yardım kitabı Zengin Baba, Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD doları hakkında tam bir dolandırıcılık dedi ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiat para biriminden daha uzun yaşayacak “halk paraları” olduğunu söyledi.

Kiyosaki, doları şiddetle eleştiren Sane Crypto Podcast’de Kim Hughes’la konuştu:

“2000 yılında bir para birimi vardı o da ABD Dolarıydı. Dünya rezerv parası olarak adlandırıldı… ve sonra Bitcoin ve kripto paralar geldi. ”

Sahte: Sahte Para, Sahte Öğretmenler, Sahte Varlıklar

Yeni kitabı olan Sahte: Sahte Para, Sahte Öğretmenler, Sahte Varlıklar, Kiyosaki, altın, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin finansal piyasanın yaklaşan çöküşüne karşı nasıl iyi bir koruma oluşturduğunu yazdığını belirtti.

Fiat para birimi hakkında Bitcoin ve kriptolarla ilgili benzer görüşlere sahip olan tek önemli halk figürü değil. CCN, 2017’de Apple‘ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın, Bitcoin’i “sahte” olarak adlandırdığı USD’den üstün olduğunu iddia ettiğini yazdı.

Bill Gates ve eski Goldman Sachs müdürü Nomi Prins de finansal piyasa çöküşünü öngörmüş olsa da, kamuoyuna Bitcoin ya da kripto tercihini açıklamadılar. Son zamanlarda yapılan röportajlarda özellikle Gates’in Bitcoin hakkında kötümser yorumları oldu.

Nisan ayında ABD’de 2008 yılı gibi bir başka finansal kriz olup olmayacağı sorulduğunda, Gates olumlu yanıt vermiş ve  bu zamanlarda zor olmasına rağmen “kesin” olarak nitelendirmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Facebook Stellar İle Ortaklık İddialarına Açıklık Getirdi Sosyal medya devi Facebook blokzincir görev gücünün Stellar ortaklığıyla bir kripto para çıkaracağı haberlerini reddetti. Bir Facebook sözcüsünden alıntı yapan finans haberleri kanalı Cheddar, şirketin Stellar protokolü üzerinde bir kripto yaratmayacağını ve aynı zamanda şifreli bölünme biriminin...
Mert Kaya 14 Ağustos 2018