Zuckerberg Pişman Bitcoin Milyarder Etti

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 5 Aralık 2017
3 görüntülenme

Facebook’un fikir babaları olan ve Zuckerberg’e projeyi kaptıran ABD’li Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, dünyanın ilk “bitcoin milyarderleri” oldu.

Fortune dergisinin haberine göre, 4 yıl önce sanal para Bitcoin‘e 11 milyon dolar yatırım yapan ikizlerin elindeki Bitcoin portföylerinin değeri, sanal paradaki hızlı yükselişle 1 milyar doları aştı.

İkiz kardeşlerin, 4 yıl boyunca ellerindeki Bitcoin’leri satmayarak sanal paranın değer kazanmasını beklediği belirtildi.

Winklevoss kardeşlerin yatırım yaptığı dönemde Bitcoin’in fiyatı 120 dolar civarındaydı. Bugün ise Bitcoin’in değeri 11 bin 600 doları geçmiş durumda.

McDonald’s ve Bitcoin

Facebook davasında 65 milyon dolar kazandılar

İki kardeş, Facebook’la ilgili fikirlerini çalmakla suçladıkları Harvard Üniversitesi’nden arkadaşları olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e açtıkları davayı 2011’de kazanmıştı.

Dava sonucu 65 milyon dolar kazanan kardeşlerin, bu parayı Bitcoin’e yatırım için kullandığı belirtilmişti.

Winklevoss kardeşlerin Bitcoin’le elde ettiği başarıya rağmen, Zuckerberg’e ulaşması zor görünüyor. Dünyanın en zengin kişileri arasında yer alan Mark Zuckerberg, bugün 71 milyar dolarlık bir servetin sahibi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2010’dan 2017’ye 1 Bitcoin ile Satın Alabildikleriniz 2008 yılında Satoshi Nakamoto ile dünyaya adım atan kripto paralarla ilk olarak 2010 yılında pizza alındı. Hem de iki büyük boy pizza için tam 10.000 Bitcoin ( Evet, yanlış duymadınız, şimdinin parasıyla yaklaşık 410 milyon dolar) verildi....
Serkan Eser 5 Aralık 2017