Reklamı kapat

Temco Nedir? TEMCO Coin Ne İşe Yarar?

Serkan Eser
Serkan Eser 2 ay önce
0 görüntülenme
Temco Nedir? TEMCO Coin Ne İşe Yarar?

Temco nedir? Güney Kore merkezli bir proje olan Temco, Blockchain teknolojisi aracılığıyla çalışan bir tedarik zinciri çözümüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede Temco nedir, ne sunar, TEMCO coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin tedarik zinciri odaklı bu projeyi birlikte inceleyelim.

Temco nedir?

Temco, Güney Kore çıkışlı benzersiz bir tedarik zinciri çözümüdür. RSK Blockchain’in üzerine inşa edilen ilk Asya merkezli platformudur. Temco’nun amacı, mevcut tedarik zinciri yönetim sistemlerinin sınırlamalarının üstesinden gelmektir. Bu sorunlar arasında her bir katılımcıdan gelen bilgilerin ayır olarak işlenmesi yer alır. Bilgilerin gönderene göre ayrıldığı bu sistem bazı önemli sorunlara yol açmaktadır. Web sitesine göre platform, bu sorunları çözmek için akıllı sözleşme teknolojisini kullanmaktır.

Temco ne sunar?

Temco, bu bilgi akışını Blockchain ve akıllı sözleşme teknolojisi aracılığıyla çözer. Blockchain teknolojisi ile tedarik zincirine katılan her bir tarafı birbirine bağlamak mümkün hale gelir. Temco’nun sunduğu bu bağlantı, süreçteki her adımın gerçek zamanlı olarak kaydedilmesine olanak tanır. Böylece, tedarik zincirinde çok daha az hata payı bırakır. Bu sorunu çözerek Temco, şirketler için daha gelişmiş bir tedarik sistemi ve daha az maliyet sağlamayı hedefler.

Ayrıca Temco, ekosistemdeki kaliteli ürünlere olan ihtiyacı da ele alır. Mevcut tedarik zinciri modelinde, bir şirketin sahip olduğunu iddia ettiği ürünün kalite düzeyini belirlemek son derece zordur. Ayrıca mevcut modelde, üretim veya teslimattaki bir hatanın gerçekte nerede meydana geldiğini takip etmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle bir şirketin hatalarını düzeltmesini son derece zorlaşır. Temco’nun Blockchain çözümü ile bu ürünlere ait bilgiler tüm süreç boyunca izlenebilmektedir.

TEMCO coin nedir? Ne işe yarar?

TEMCO coin, aynı isme sahip olan Blockchain çözümünün yerel kripto para birimidir. Bu kripto paranın ana kullanım durumu teşvik ve ödüllendirmedir. Buna göre Temco, topluluğuna katılan bireysel ve kurumsal kullanıcıları ödüllendirmek için TEMCO coin’i kullanır. Buna göre en iyi yorumları ve en yüksek puanları alan işletmeler TEMCO coin ödülleri kazanır. Ödüller Temco puanı olarak gelir. Daha sonrasında işletmeler ve kişiler bu puanları 1:1 oranında tokenlere dönüştürebilir.

Temco nedir? Nasıl alınır?

Temco’nun tedarik zinciri çözümüyle ilgilenen ve bu projede gelecek gören kullanıcılar TEMCO coin’e yatırım yapabilir. Kripto para, halihazırda birkaç kripto para borsasında işlem görmektedir. Listeleme yapan borsalar arasında Bithumb ve Coinone yer almaktadır. İlgili yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Ardından, cüzdanlarına TEMCO coin paritelerine uygun bir varlık yatırarak, tokeni satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Fiyatı İçin Haftalık 3 Tahmin: Seviyeler ve Beklentiler Ne? Altın fiyatı, daha yumuşak bir doların off-shore alıcılar için külçenin cazibesini yeniden alevlendirmesiyle yükseldi. Bununla birlikte, ABD Merkez Bankası ve diğer büyük merkez bankalarının sert faiz oranlarını artıracağı beklentileri daha fazla kazanımı sınırladı. Analistler piyasayı yorumluyor ve...
Serkan Eser 2 ay önce