2 Kripto Para Milyarderinden Bitcoin ve Piyasa Yorumları

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 9 Ekim 2022
0 görüntülenme
2 Kripto Para Milyarderinden Bitcoin ve Piyasa Yorumları

İki milyarder isim, son zamanlarda yaptıkları kripto para yorumlarıyla gündeme geldi. İşte O’Shares ETF Başkanı Kevin O’Leary ve kripto para türev platformu FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yorumları…

Kevin O’Leary, piyasayı etkileyen faktörlerden bahsetti

O’Shares ETFs başkanı ve ünlü Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary bir kez daha Bitcoin hakkında konuştu. Bir faktörün BTC’yi mevcut ticaret aralığından çıkmaktan alıkoyduğuna inanıyor. O’Leary, bir röportajda, ABD’li politika yapıcıların desteğine işaret etti. Bu desteğin kripto pazarlarına kurumsal sermaye akışını tetikleyerek bir Bitcoin rallisine yol açabileceğini söyledi. Milyarder isim, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence eğer stablecoin’ler düzenlenirse, Bitcoin de dahil olmak üzere sahip olduğum birçok farklı pozisyonun değerini artıracaktır.

Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin'i Seviyorum! Lider Olabilir

O’Leary: Sektörde pek çok şey eksik

Ağustos ayının başlarında, kripto para piyasasının güçlü politikalara ve düzenlemelere sahip olması gerektiğini öne sürdü. O’Leary, “Kriptoların, özellikle de Bitcoin’in, 20.000 ila 25.000 dolar arasında kilitleneceğini tahmin ediyorum. Bundan sonra, yeterli alıcı olmadığı için hiçbir yere gitmeyecek.” dedi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve diğer düzenleyiciler arasında kripto, NFT’ler ve kripto piyasasıyla ilgili farklı ürünlere dair devam eden bir savaş olduğunu söylemişti. O’Leary, Bitcoin’in benimseme açısından ivmesini kaybettiğini belirtti “Bu pazarda artık bir yorgunluk var. Benimseme eksikliği var. Pek çok şey eksik ve şimdi öne çıkıyor,” dedi.

Sam Bankman-Fried da düzenleyici netliğin önemine dikkat çekti

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried da en son kripto para değerlendirmeleri ile gündemde idi. Unchained isimli podcast’te konuşan Bankman-Fried, piyasaları ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımının etkilediğini belirtti. Bunun da fiat para birimlerindeki değişime neden olduğuna işaret etti. Bu nedenle dolar güçlendiği sırada BTC’ye ve diğer piyasalara karşı yükselmekte. Ancak, zayıfladığı zaman da bunlara karşı düşüş yaşayacak.

ADA, DOT, SOL, ETH ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Bankman-Fried’a göre makro ortam, para birimlerini yönlendirmekte ve bu da kripto para fiyatlarını dolar karşısında harekete geçirme olasılığına işaret ediyor. O’Leary ile benzer bir şekilde Sam Bankman Fried da kripto para alanında düzenleyici netliğin önemine dikkat çekiyor. CEO, “eğer düzenleyici netlik görürsek”, bunun kripto para alanındaki en büyük etkiye yol açacağına inanmakta. Bankman Fried’a göre düzenleme hamlelerini görmeye oldukça yakınız.

CEO, “Bu yıllardır kafaya takılan en büyük sorundu ve sanırım buna yaklaşmış olabiliriz,” ifadelerini kullandı. Bilindiği gibi, Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX, son kripto kışının en büyük kazananlarından biri. Liquid Group, Good Luck Games, Bitvo ve BlockFi ile satın alma anlaşmaları yaptı. Böylece kripto borsası, düşüşleri, bir satın alma fırsatına dönüştürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tahminler Çıktı: LUNC Aralık'ta Bu Zirvelerde Olabilir!
Tahminler Çıktı: LUNC Aralık’ta Bu Zirvelerde Olabilir! Kripto para topluluğu, Terra Classic’in (LUNC) fiyatının yıl sonuna kadar ciddi bir yükseliş yaşayacağını öngörüyor. Coin’in, yüzde 570’in üzerinde sıçrama yaşamasını bekliyor. Bunun ardında,  Binance tarafından da desteklenen yüzde 1.2’lik vergi yakımına dair heyecan olduğu düşünülmekte. İşte...
Aslı Dinçer 9 Ekim 2022