ABD Başkan Adayı Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının kullanım alanları her geçen gün genişlerken, genişleyen bu adaptasyon süreci ile birlikte Bitcoin, Ethereum ve daha yüzlerce kripto para kendilerine gerçek hayatta kullanım alanları buluyorlar.

Kripto para adaptasyonuna dair ilginç bir haber de Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. 2020 yılı için ABD Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Andrew Yang bu süreçte kendisine destek vermek isteyen kişilerden Bitcoin ve Ethereum ile bağış almaya başladığını duyurdu.

Bitcoin, Ethereum ve ERC 20 Tokenları İle Bağış Kabul Ediyor

Twitter’da gerçekleştiğirdiği duyurusu ile yüzlerce etkileşim alan Yang, gönderisinde Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralarla bağış almaya başladığını açıkladı;

Yang’in paylaştığı formun detaylarına girdiğimizde ise bağışın sadece ABD vatandaşı kişiler tarafından yapılabildiği, Bitcoin, Ethereum ve ERC20 standartlarına uygun tokenlar ile bağış yapılabildiği görülüyor.

Yang’in kampanyasında ABD yasaları gereğince bağış yapanın kimliğinin belli olmasına ve işlemlerin takip edilebilir olmasının önemine dikkat çekilirken kişi başı en yüksek bağış miktarının ise 2.500 dolar değerinde kripto para olduğu belirtiliyor.

Bağış yapabilmek için bu formun doldurulması gerekirken sadece gerekli koşulları sağlayan kişilere Bitcoin veya Ethereum cüzdan adresi gönderileceği belirtiliyor. Cüzdan adresinin de gizlilik endişeleri nedeniyl ebaşka kişilerle paylaşılmaması rica ediliyor.

Kampanyalarında insanlık için savaşacağını belirten ABD’li girişimci Andrew Yang 2020 yılında Demokrat Parti’nin adayı olmak için çalışacak. 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz seçimlerde Demokrat Parti’nin adayı Hilary Clinton, Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump‘a seçimleri kaybetmiş ve koltuğun Cumhuriyetçiler’e geçmesini engelleyememişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

ABD Başkan Adayı Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Kabul Etmeye Başladı

Yorumlar kapalı.