ADA Coin, XRP ve OP İçin Analistlerden Cesur Yükseliş Tahminleri!

ADA Coin, XRP ve OP İçin Analistlerden Cesur Yükseliş Tahminleri!
ADA Coin, XRP ve OP İçin Analistlerden Cesur Yükseliş Tahminleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA coin), piyasadaki hakim düşüş hissi ile boğuşuyor. Son dönemdeki gerilemeye rağmen ADA meraklıları beklemede. Zira, yaklaşan yükseliş döngüsünde Cardano için önemli bir fiyat artışı öngörülüyor. Ünlü kripto analisti Ali Martinez’in cesur tahmininde teselli buluyor.

Analist: “ADA Coin 7 doları geçecek”

Önemli bir takipçi kitlesine sahip kripto analisti Ali Martinez, Cardano’nun fiyatının bir sonraki boğa koşusunda 7 doların üzerine çıkacağını öngörüyor. 2020 trendiyle paralellikler kuran Martinez çarpıcı analizlerde bulundu. Zira, Cardano’nun, Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolara ulaştığına dikkat çekti. Dahası, COVID-19 salgınının neden olduğu bir çöküşten sonra toparlandığı tarihsel performansını vurguluyor. Cardano’nun mevcut konsolidasyon aşamasını analiz etti. Sonrasında, ADA’nın fiyatında %3000’lik dikkate değer bir artışa yol açabileceğini söyledi. Zira, 2021 boğa koşusu ile çarpıcı bir benzerliğe dikkat çekmekte.

Tahmini, mevcut fiyat olan 0,49 dolardan %1.300’lük potansiyel bir artış olduğunu belirtti. Bu yılın Mart ayı civarında yükselişin beklendiğini gösteriyor. Martinez, Cardano‘nun grafiğindeki temel göstergelere işaret ederek Mart ayında olası bir yükseliş trendine vurgu yapıyor. Ancak son düşüşler, fiyatın 0,50 doların altına düşmesiyle ADA’nın direnç noktasından çıkışını engelledi. Martinez’in analizi aynı zamanda 10 Ocak’taki satın alma sinyalinden elde edilen bilgileri içermekte. Zira, 0,55, 0,69 ve hatta 0,93 dolarlık direnç seviyeleri dahil potansiyel senaryolara bakış sağlıyor.

İyimser görünüme rağmen, Cardano’nun mevcut piyasa performansı %4,11’lik bir düşüşte. Fiyatı, 0,4993 dolara geriledi. Bu da %17’yi aşan aylık kayıplara katkıda bulundu. Piyasa değeri 17,7 milyar dolar seviyesinde yer almakta. Dahası, ticaret hacminde %53,71 oranında artışla 433,28 milyon dolara yükseldi. ADA, çalkantılı kripto ortamında ivme kazanmaya çalışırken zorluklarla karşı karşıya.

OP’nin gözleri yukarıda

Optimism (OP), önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) sağlam bir destek seviyesi olarak teyit ederek esneklik gösterdi. OP’deki trader ve yatırımcılar, temel teknik göstergeler ve son fiyat hareketleri ile desteklenen yükseliş trendinin devamı konusunda iyimser. Haziran 2022’den bu yana genişleyen bir takozdan geçen OP fiyatı, yakın zamanda 3,1 dolarlık direncin üzerine çıkarak yükseliş trendinin devam ettiğinin sinyalini verdi. Fiyat 4,9 dolarda dirençle karşı karşıya kalmakta. Ancak, 3,1 dolarlık destek art arda üç hafta boyunca korumakta. Bu durum hissiyatın yükselişlerde satıştan düşüşlerde alıma doğru değiştiğini gösteriyor.

Haftalık RSI göstergesi, önceki yükselen direnç çizgisinin üzerinde kalmakta. Ayrıca, 50’nin üzerinde kalarak yükseliş söylemini destekliyor. Dahası, bu olumlu sinyallerle OP fiyatı, uzun vadeli takoz direnci olan 4,9 $’a doğru %51,32’lik potansiyel bir artışa hazırlanıyor. Ayrıca, günlük grafiğe bakıldığında OP fiyatı Aralık 2023’ün sonundan bu yana 3 ila 4,2 dolar aralığında işlem görüyor. Günlük RSI’da 50’nin altına düşmesine rağmen potansiyel gizli yükseliş eğilimi yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor. Yatırımcılar aralığın destek seviyesinden bir sıçrama bekliyor. Aralığın direnci olan 4,2 dolara doğru bir hareketi hedefliyor.

Önümüzdeki 90 günde XRP, 5 dolar olacak

Tanınmış bir kripto para birimi analisti olan Egrag Crypto, XRP’yi önümüzdeki üç ay içinde 5 dolara çıkarabilecek önemli bir artışa dair cesur bir tahminle XRP topluluğunda heyecan yarattı. Bu tahmin, XRP’nin potansiyel yükseliş gidişatını etkileyen temel faktörleri vurgulayan ayrıntılı bir grafik analizine dayanıyor. Egrag Crypto, özellikle Mavi ve Kırmızı kanallar arasındaki etkileşimi inceleyerek XRP grafiğini derinlemesine inceliyor. Mavi kanalda uzun süreler harcamanın tarihsel bir modeline dikkat çeken Egrag, potansiyel fiyat hareketlerini vurgulayarak 0,28c’ye bir düşüş ve ardından 0,41c’ye bir yükseliş öngörüyor. Bu analizde Bitcoin’in etkisi gibi dış faktörler de dikkate alınmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

ADA Coin, XRP ve OP İçin Analistlerden Cesur Yükseliş Tahminleri!