Ağustos Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri

Hafta Sonu, Bu 15 #Altcoin İçin Kritik! İşte Olacaklar!
Hafta Sonu, Bu 15 #Altcoin İçin Kritik! İşte Olacaklar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında her geçen gün yeni coin’lerin çıkmasıyla kafalar karışıyor. Yatırımcılar sıklıkla “Şu anda hangi coin satın alınmalı?” gibi soruların cevabını arıyor.

Kripto para ekosisteminin mevcut durumu, daha önce öngörülen modellerden kayda değer sapmalar sergiliyor.

En dikkat çekici olgulardan biri, küresel kripto para endüstrisinin genel piyasa değerinde gözlemlenen önemli değişiklik. Tartışılan konu da önemli ölçüde volatilite, özellikle de günlük olarak pozitif ve negatif arasında değişen değerlerin endişe yaratması.

Ancak bir yandan da birçok kripto paranın hem ani hem de sürekli finansal büyüme potansiyeli sağladığını belirtmek önemli.

Bu yazıda ağustos ayının dikkat çeken kripto para projelerine odaklanacağız.

  1. XRP20 – XRP’den İlham Alan Yeni Token
  2. Shibie – Barbie ile Bir Araya Gelen Topluluk Güdümlü Meme Coin
  3. Cowabunga – Stokları Hızla Tükenen Ninja Kaplumbağalar Temalı Token

Ağustos Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri

  1. XRP20 – XRP’den İlham Alan Yeni TokenXRP20, potansiyel yatırımcıların dikkatini çekmeyi garanti eden yeni bir kripto girişimini temsil ediyor. Kripto topluluğu Pepe2.0’ın başarılı bir şekilde ortaya çıktığını gördükten sonra, bir dizi ek token benzer modeller sergileyerek çeşitli başarı seviyelerine ulaştı.

Orijinal XRP’nin marka cazibesinden yararlanan bu yeni token, kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olan benzersiz bir dizi özellik getiriyor.

XRP20’nin whitepaper’ına göre, tüm işlemlerde yüzde 0,1’lik bir token yakımı uygulanacak ve zaman içinde dolaşımdaki arz azaltılacak.

Talebin aynı seviyede kalacağı veya artacağı varsayıldığında, bu yakma mekanizması XRP20 için değer artışını desteklemeye yardımcı olacak gibi görünüyor.

2014 yılı XRP olarak bilinen eski tokenin değerinde önemli bir artışa tanık olmuştu, çünkü fiyatı 24 aydan daha kısa bir süre içinde 0,0028 dolardan 3,84 dolara yükselmişti.

Yatırımcılar da XRP20 satın almakla bu yüzden ilgileniyor.

XRP20 geçen hafta piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, token şimdiden düşük sermayeli kripto yatırımcılarının ilgisini çekti. Yalnızca birkaç gün içinde de 300 bin doların üzerinde fon toplamayı başardı.

  1. Shibie (SHIBIE) – Barbie ile Bir Araya Gelen Topluluk Güdümlü Meme Coin

İki ikonik sembol olan Shiba Inu (SHIB) ve Barbie’nin çekiciliğini birleştiren benzersiz bir meme coin olan Shibie Coin (SHIBIE) piyasaya bomba gibi bir giriş yaptı.

Bu yaratıcı misyon, Shibie coin’i her hafta piyasaya sürülen bir dizi yeni meme coin’den ayıran bir kimlik yaratmaya yardımcı oluyor.

Shibie’nin piyasaya sürülmesinin zamanlaması stratejikti ve klasik karaktere olan ilgiyi yeniden canlandıran Barbie filminin yakın zamanda vizyona girmesiyle aynı zamana denk geldi.

Doğal olarak bu durum SHIBIE’nin ön satış aşamasındaki ilgiyi artırdı ve neredeyse bir günde 85 bin dolardan fazla fon toplamayı başardı.

Shibie token satın almak isteyen yatırımcılar için ön satış sayfasında yer alan bilgilere göre proje, ön satış turunda 6 milyar adet token çıkaracak ve her bir token 0,0001666665 dolar değerinde olacak. Ön satış turunun alt limiti ise 999 bin 999 dolar olarak belirlendi.

Shibie coin whitepaper’ı, toplam token arzının yüzde 60’ının ön satış yatırımcılarına, yüzde 20’sinin ise DEX likiditesine ayrılacağını belirtiyor.

İleriki dönemler için yapılan öngörülerde, Shibie coin’in yaratıcıları SHIBIE’ye, token sahipleriyle eğlenceli şakalaşmalarda bulunacak yapay zeka destekli bir Telegram botu şeklinde gerçek bir fayda eklemeyi de planlıyor. Bu yüzden “Vahşi Diva”, yani SHIBIE token mükemmel bir uzun vadeli yatırım olarak algılanıyor.

  1. Cowabunga (COWABUNGA)-  Stokları Hızla Tükenen Ninja Kaplumbağalar Temalı Token

Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem) filminin gişedeki başarısıyla, kripto meraklıları ve TMNT hayranları Cowabunga token satın almak için yeni bir fırsata sahip oldu. Bilgili kripto girişimcilerinden oluşan bir ekip, adını sevilen dizinin ana sloganlarından birinden alan bu yeni meme coin’in bir ön satışını başlattı.

Cowabunga Coin toplam 4 milyar token arzına sahip ve sınırlı bir ön satışta 500 bin dolar toplamayı hedefliyor ve token arzının yüzde 35’ini 0,000357 dolarlık sabit bir fiyattan sunuyor. Bu, daha sonra gelen yatırımcılara haksızlık olmamasını ve devam eden meme coin hype’ından potansiyel olarak yararlanabilmesini sağlıyor.

Tokenomik düzeni ise benzersizliğiyle ön plana çıkıyor. Cowabunga’nın token arzının yüzde 35’i ön satış yatırımcılarına, yüzde 20’si likiditeye ve yüzde 25’i topluluk ödülleri ile airdrop’ları finanse etmek için ayrıldı. Bu topluluk merkezli yaklaşım COWABUNGA’nın ayrılmaz bir parçası ve geliştiriciler planlanan DEX listelemeleri öncesinde heyecan yaratmayı amaçlıyor.

Cowabunga Coin’e yönelik pazarlama kampanyaları şimdiden ilgi çekmeye başladı ve token kripto medya ortamında varlığını hissettirmeye başladı. Yatırımcıların tokenler tükenmeden önce hızlı olmaları için yalnızca yedi günü kaldı. Düşük giriş noktası göz önüne alındığında, erken yatırımcılar kendilerini gelecekte önemli getiriler için konumlandırıyor gibi görünüyor.

Ağustos Ayının Dikkat Çeken Kripto Para Projeleri