Analistler: Altcoinler için Boğadan Önce Bu Tarihte Bir Çöküş Var!

Analistler: Altcoinler için Boğadan Önce Bu Tarihte Bir Çöküş Var!
Analistler: Altcoinler için Boğadan Önce Bu Tarihte Bir Çöküş Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımcıların yeni bir boğa koşusunu sabırsızlıkla bekliyor. Ancak, şimdilik ufukta bir koşunun belirtileri yok. Nansen’in baş araştırma analistine göre, bir altcoin boğa koşusu öncelikle Bitcoin’in mevcut aralığından çıkmasını gerektiriyor. Piyasa analistleri, altcoinler için Haziran ayında yerel dip dalışı bekliyor. İşte bunun bir sonraki altcoin boğa döngüsünün başlangıcını işaret edeceğini ileri sürüyorlar.

Analist: Altcoinler Haziran’da dip yapabilir!

Popüler kripto analisti Rekt Capital, tarihsel grafik modellerine dayanarak, altcoinler için Haziran başında yerel bir bekliyor. Bu bağlamda analist, “Altcoinler planı mükemmel bir şekilde takip ediyor. Altcoinler Şubat başında dibe vurdu. Alts BTC Halving civarında satıldı. Altcoinler yaz başında dibe vuracak.” diyor.

Altcoinler
Altcoin hype döngüleri. Kaynak: Rekt Capital

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin piyasası geçtiğimiz ay büyük bir darbe aldı. En büyük 10 kripto para hariç altcoinlerin piyasa değeri bir önceki ay %21’in üzerinde düştü. Böylece, piyasa değeri 265 milyar dolara geriledi.

Altcoin piyasa değeri. Kaynak: TradingView

Aylık düşüşe rağmen, altcoin piyasa değeri hala yılbaşından bugüne (YTD) %24’ün üzerinde artıda. Dahası, altcoinler geçen yıl %167’nin üzerinde artış gösterdi. Altcoin duyarlılığı tarihsel olarak Bitcoin fiyatı ile ilişkilidir. Qubic Labs Accelerator’da Blockchain danışmanı ve koçu olan Alex Onufriychuk’a göre, piyasa duyarlılığı ve Bitcoin fiyatı, ABD spot Bitcoin ETF’lere girişlerin azalması nedeniyle bastırılmış durumda kaldığından, altcoinler Haziran ayı civarında yerel diplerini bulabilir.Analist,şu değerlendirmesini paylaşıyor:

ABD ve Hong Kong’daki Bitcoin ETF‘lerinden yeterli yeni likidite olmaması nedeniyle Haziran ayına kadar yerel diplerini bulma olasılıkları var. Bu da konsolidasyon süresinin uzayabileceğine işaret ediyor.

Altcoinler

Nansen: Bitcoin kırılması altcoin boğa döngüsünü ateşleyecek!

Nansen baş araştırma analisti Aurelie Barthere’e göre, potansiyel bir yerel dip görmesine rağmen, bir altcoin boğa koşusu öncelikle Bitcoin fiyatının yukarı yönlü kırılmasını gerektiriyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Altcoinler yüksek betalı kriptolardır. Bu yüzden duyarlılık çok yükselişte olduğunda başarılı olurlar. Mart ortasından bu yana, kripto yatırımcıları arasındaki duyarlılık daha az coşkulu. BTC fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalama etrafında konsolide olurken, altcoinlerde daha fazla dalgalanma var. Altcoinlerin daha iyi performans göstermesi için yukarıda bir kırılmaya ve BTC yükseliş trendinin net bir şekilde yeniden başlamasına ihtiyacımız var.

BTC fiyatı Mart ortasından bu yana daha düşük seviyelerde seyrediyor. Ancak, birçok analist bunun yarılanmanın ardından sağlıklı bir konsolidasyon dönemi olduğunu söylüyor. Dahası, grafikler 2024’ün sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyeleri için şekillenen çok aylık bir boğa bayrağına işaret ediyor. Bu arada ABD M2 para arzı 2023 Kasım’dan bu yana ilk kez yıldan yıla pozitife döndü. Altcoinlerin, bu yüzden de yükselmesi mümkün. Ayrıca, yatırımcıların yakında enflasyona karşı koruma veya alternatif yatırımlar aramaya başlayacağının sinyalini veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Altcoinler için Boğadan Önce Bu Tarihte Bir Çöküş Var!