Altın Analisti Korkuttu: Bu Seviyenin Altına İnersek Felaket Olur!

award bars blur 321457
award bars blur 321457
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, büyük desteğin hemen üzerinde çok fazla netlik göstermezken, Pazartesi günkü işlem seansı sırasında bir ileri bir geri gitti. Analist Christopher Lewis, mevcut piyasa ortamını yorumladı ve önemli seviyelere gözleri çevirdi.

Christopher Lewis: Fiyatlar 1.680 dolar seviyesinin altına düşebilir!

Altın fiyatları, Pazartesi günkü işlem seansı sırasında yine kafa karışıklığına neden olarak bir ileri bir geri gitti. Durum böyle olunca, piyasa şu anda önemli bir alan olan 1.750 dolar seviyesinde asılı duruyor. Bu nedenle analist Christopher Lewis’e göre, pazarın güçlenip güçlenmeyeceğine veya dağılıp dağılmayacağına karar verirken, pazarın çok fazla gürültülü davranış görmeye devam etmesi muhtemel. Analiste göre, piyasanın en büyük itici güçlerinden biri şüphesiz ABD doları olacak, bu nedenle ABD Dolar Endeksi’ni yakından takip edin. Dolar ve altın arasında büyük bir negatif korelasyon var ve Christopher Lewis’e göre, ayrıca getirilere de dikkat etmemiz gerekiyor. Christopher Lewis açıklamalarının devamında şunları söylüyor:

Şu anda işlem yaptığımız alan çok önemli, bu nedenle geçen haftanın en düşük seviyelerinin altına düşersek, piyasanın 1.680 dolar seviyesinin altına düşmesi çok muhtemel. Bu da uzun vadeli grafiklerde önemli bir destek seviyesidir. Bu seviyenin altına inmek altın için felaket olur ve 1.500 dolar seviyesine düşme olasılığını ortaya çıkarır. Öte yandan, geri dönüp 1.790 dolar seviyesindeki en son zirveyi çıkarırsak, 200 günlük EMA’yı, ardından muhtemelen 1.835 dolar seviyesini test etmemiz çok olası. Ne olursa olsun, bir tür hareket oluşturmaya çalıştığımızı düşünüyorum ve bu nedenle sonraki birkaç seans çok önemli olabilir. Tekrar harekete geçmek üzere olduğumuz için, takip etmek için dürtüsel bir şamdan arayın.

"Daha Fazla Acı Bekleyin" 2 Analist, Aralık İçin Altın Tahminlerini Verdi!

Chris Vermeulen: Önümüzdeki yıl, altın için çok büyük bir yıl olabilir

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, TheTechnicalTraders.com baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, hem Bitcoin hem de altın fiyatlarını yorumladı. Chris Vermeulen konuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bence altın bir temel oluşturmaya çalışıyor. Bence yıl sonuna kadar burada 1.700 dolar ve 2.000 dolardan önce bir aralıkta kalmaya çalışacak ve önümüzdeki yıl, altın fiyatı için çok büyük bir yıl olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın Analisti Korkuttu: Bu Seviyenin Altına İnersek Felaket Olur!