Fırtına Yaklaşıyor! Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı

Fırtına Yaklaşıyor! Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı
Fırtına Yaklaşıyor! Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, yaklaşan bir olay nedeniyle altcoin Ethereum’un Bitcoin karşısında düşüş olasılığının altını çiziyor. Cowen, ETH/BTC kurunun önemli bir düşüş yaşayabileceğini öngörüyor. Diğer taraftan tarihsel kalıplara ve düşüşü tetikleyebilecek potansiyel bir katalizöre atıfta bulunuyor. Analistin yorumları dikkat çekerken hem Bitcoin hem de Ethereum’un gidişatı merak konusu. Analistin görüşlerine ve yorumlarına bir bakalım.

Benjamin Cowen’ın dikkat çeken Altcoin Ethereum görüşleri

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Crypto Banter’dan Ran Neuner ile yakın zamanda bir röportaj yaptı. Buna göre ETH/BTC kurunun gelecekteki gidişatına ilişkin görüşlerini paylaştı. Cowen’ın bakış açısı, altcoin Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla potansiyel düşüşüne ilişkin endişeleri artırıyor. Ayrıca düşüşü hızlandırabilecek belirli bir olaya işaret ediyor.

Ethereum Emtia mı Menkul Kıymet mi

Cowen, ETH/BTC kurunun aylık grafiğinde potansiyel bir çift tepe formasyonunun altını çiziyor. Mevcut durumu, önceki döngülerde gözlemlenen kalıpları yansıtan büyük bir dağıtım aşamasına benzetiyor. Cowen, bu aşamanın genellikle bir ilk pump hareketini tetiklediğine işaret ediyor. Ardından daha fazla dağıtıma yol açan bir satışı içerdiğini açıklıyor. Buna göre bu durum birçok sahibinin altcoin Ethereum’larını (ETH) Bitcoin (BTC) ile değiştirmesine yol açıyor.

Öngörülen düşüş ve katalizör

Cowen, tarihsel eğilimlere dayanarak ETH/BTC paritesinde mevcut değeri olan 0,063 BTC’den (yaklaşık 1.828 dolar) bir düşüş öngörüyor. Paritenin 0,03 BTC’ye (871 dolar) kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca bu da %52’nin üzerinde potansiyel bir düşüşe işaret ediyor. Cowen, beklenen bu düşüşü, tarihsel olarak altcoin ETH/BTC’nin değer kaybettiği Haziran-Aralık ayları ile ilişkilendiriyor.

Cowen, bu beklenen düşüş için potansiyel bir katalizöre işaret ediyor. Buna göre, borsada bir geri çekilme. Cowen, 2017 ve 2018’in sonlarında yaşanan olaylarla paralellik kurarak, benzer piyasa dinamiklerinin ETH/BTC paritesinde önemli düşüşlere yol açtığını belirtiyor. Cowen, belirli seviyelere ikincil bir düşüş potansiyelini, ardından potansiyel daha fazla düşüşü ve bir dip arayışını vurguluyor. Bu potansiyel senaryoyu S&P 500’deki potansiyel bir mevsimsel düzeltmeye bağlıyor. Buna göre, daha geniş finansal piyasa hareketlerinin Bitcoin ve altcoin alanını etkileyebileceğini belirtiyor.

Ethereum’un Bitcoin’e karşı izleyeceği yolu tahmin etmek

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Cowen’ın görüşleri ETH/BTC kurunun potansiyel yörüngesine ışık tutuyor. Ancak piyasa katılımcıları, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla performansını şekillendirebilecek tarihsel kalıpları ve potansiyel katalizörleri dikkate alıyor.

Dikkat: Ethereum ICO Balinası, 8 Yıl Sonra Uyandı!

Cowen’ın değerlendirmesiyle birleşen yaklaşan etkinlik, zaten dinamik olan kripto ortamına bir beklenti katmanı ekliyor. Yatırımcılar bu gelişmeleri izlerken, altcoin Ethereum’un Bitcoin karşısındaki geleceği yoğun bir ilgi konusu olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Fırtına Yaklaşıyor! Ünlü Analist Bu Altcoin İçin Uyardı