4 Profesyonel Analist, Bitcoin’in Sıradaki Seviyesini Paylaştı!

bitcoin fiyati icin nisan tahminleri belli oldu iste dev seviyeler zD6W7a7R
bitcoin fiyati icin nisan tahminleri belli oldu iste dev seviyeler zD6W7a7R
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist William Suberg, taze kazançlar öncesinde sadece mütevazı bir düzeltme gerektirdiğinden, Bitcoin fiyat hareketiyle birlikte “aşırı korku” hissinin patlak verdiğini söylüyor. Bitcoin (BTC), yukarı yönlü piyasa hissiyatında “fantastik” bir kırılmanın ardından 2 Ekim’de daha yüksek seviyelere ulaştı. 4 profesyonel analiste göre sırada bu seviyeler var.

Trader’ler Bitcoin fiyatında 45.000 dolara bakıyor

TradingView verilerine göre, 1 Ekim’deki ani yukarı yönlü dalgalanmaların bir saat içinde 3.000 dolar eklenmesinin ardından BTC/USD’de ürkütücü sakinliği izledi. Klasik “short squeeze”, Bitcoin’in Ağustos kapanışının üzerinde seviyelerini koruduğu hafta sonu için önemli bir geri dönüş görmedi. Analist Michaël van de Poppe için, önümüzdeki günlerde bir konsolidasyon döneminin nasıl bir şekil alabileceği sorusu artık bir soru işaretiydi.

Bu 3 Metrik, Ekim'de Bitcoin ve Altcoin'lerde Olacakları Gösteriyor!

Analistin 1 Ekim’deki bir YouTube güncellemesinde, “Herhangi bir düzeltici hamle yapmak istiyorsak, o kadar aşağı gittiğini görmek istemediğinizi düşünüyorum” diye uyardı. Poppe şunları kaydetti:

Gidişini görmek istediğiniz en derin seviyenin bu seviye 45.000 dolar civarında olduğunu düşünüyorum.

Van de Poppe yine de, hafta başındaki seviyelere doğru daha derin bir düşüş yerine, kısa vadeli fiyat hareketinin sonucu olarak yükselişin devam etmesini tercih ettiğini de sözlerine ekledi. Bu arada büyük borsa Binance’deki alım satım seviyelerine bir bakış, 48.000 dolardan başlayan artan direnç gösteriyor.

“Aşırı korku finansal fırsatlardan önce gelir”

Aynı derecede iyimser olan trader ve analist Rekt Capital, BTC/USD’nin dört aydır daha yüksek dipler bastığını ve bunların her seferinde yükselen fiyatlara rağmen güçlü alıcı desteği gördüğünü belirtti.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi duyarlılık göstergesine atıfta bulunarak, genel olarak korkunun 1 Ekim’deki fiyat hareketi sayesinde piyasadan bir kez daha ayrıldığını kaydetti. Rekt Capital durumu şu cümleyle özetledi:

  • BTC’nin dünkü fantastik çıkış hareketini takiben… Yatırımcılar artık Bitcoin’e karşı korkmuyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi, 30 Eylül gibi yakın bir zamanda “aşırı korku” bölgesinde zayıfladı, 20/100’den şu anki 54/100 seviyelerine yükseldiğinden beri puanı “tarafsız” duygu olarak tanımlandı.

46.500 dolar üzerinde kalındığı sürece durum pozitif yorumlanıyor

Kripto_Poyraz Twitter hesabının arkasında Türk analist, 46.500 doların üzerinde kaldığımız sürece sorun olmadığını söylüyor. Analiste göre Bitcoin için kritik destek seviyeleri 47.100 ve 48.246 dolar. Ayrıca analist 5 Ekim Salı günü 50.000 doları aşabileceğimizi düşünüyor. Kripto_Poyraz’a göre Bitcoincoin’de mega boğa fişeği yakında atılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

4 Profesyonel Analist, Bitcoin’in Sıradaki Seviyesini Paylaştı!