Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Patlayabilir!

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Patlayabilir!
Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Patlayabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin (LTC), Kasım ayında büyük bir artış yaşadı. Özellikle Ethereum (ETH) paritesinde elde ettiği değer artışı göz doldurdu. Bu sırada popüler trader Peter Brandt, altcoin için yapılan bir analizi yorumladı. Özellikle LTC’deki yükseliş formasyonunu onaylaması dikkat çekti. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Peter Brandt, son zamanlarda yükselen altcoin LTC için yorum yaptı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Litecoin, bu haftanın en çok yükseliş gösteren coin’lerinden oldu. Bu sırada, grafiğinde yükseliş göstergeleri göründüğü için Ethereum’a karşı yaklaşık yüzde 100 kazandı. Özellikle Ethereum/Litecoin grafiğindeki yükselen bir çift dip formasyonunun görünümü, ünlü trader Peter Brandt’in dikkatini çekti. Söz konusu formasyon, öncelikle kripto traderı JK tarafından tespit edildi. Ardından kıdemli trader Peter Brandt tarafından onay aldı.

Yukarıda da görüleceği üzere Brandt, JK’in analizine “Klasik grafik formasyonlarının doğru yorumlandığını görmek her zaman harika. Teşekkürler JK” diyerek karşılık verdi.  Çift dip formasyonu, bir önceki aşağı yönlü hareketten itibaren eğilimde büyük bir değişikliği gösteren klasik bir grafik formasyonudur. Genel olarak, Litecoin’in şu ana kadar olumlu bir Kasım ayı geçirdiği ortada. “Dijital gümüş” genel piyasa trendinden kısa bir süreliğine ayrıldı. Kasım ayının büyük bölümünde daha iyi performans gösterdi. Şu anda, aylık bazda yüzde 40.47 oranında artmış halde.

Litecoin için heyecan verici gelişmeler var

On-chain analiz şirketi Santiment, LTC fiyat yükselişi ile paralel giden bir olaya dikkat çekti. Fiyattaki değişimin 1.000 veya daha fazla LTC tutan cüzdanlardaki önemli artışla aynı zamana denk geldiğini bildirdi. Bu artış, 22 Mayıs’tan bu yana gördüğümüz en önemli artışlardan biri. Şu anda Litecoin, son 24 saatte yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 76.4 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi bu ay yüzde 40 yükselse de, yıllık açıdan yüzde 60’lık bir değer kaybı var.

litecoin

Ancak fiyattan bağımsız olarak bakarsak, ekosisteminde önemli gelişmeler var. Litecoin Vakfı’nın tweet’lerine göre LTC’de bir halving gerçekleşecek. Söz konusu halving etkinliğinin önümüzdeki 250 gün içerisinde gerçekleşmesi beklenmekte. Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi, sabit bir 84 milyon token arzına sahiptir. Ayrıca ağını güvence altına almak için madenciliği gerektiren proof-of-work (PoW) algoritmasını kullanır.

Tıpkı Bitcoin halving’inde olduğu gibi, bir Litecoin halving’i, madencilere verilen blok ödüllerinin yarıya ineceği anlamına gelir. Blok başına düşen ödül miktarı şu anda 12.5 LTC’dir. Ancak, yaklaşan halving’den sonra bu miktar, 6.25 LTC’ye yarıya inecek. Bundan sonraki halving’in ise 2024 yılında gerçekleşmesi beklenmekte. Son olarak Litecoin, 11 yıldır sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği işlemlerinin sayısının 135.000.000’lik kilometre taşına ulaştığının haberini verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Altcoin Patlayabilir!