Yeni Haftada APT Coin ve Bu 6 Altcoin’den Uzak Durun! İşte Sebebi

Önümüzdeki Hafta APT Coin ve Bu 6 Altcoin’den Uzak Durun! İşte Sebebi
Önümüzdeki Hafta APT Coin ve Bu 6 Altcoin’den Uzak Durun! İşte Sebebi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, ufukta beliren devasa token açılımlarıyla birlikte belirli altcoinlerin fiyatlarında bir başka dinamik değişime hazırlanıyor. Token açılımları, daha önce kilitli durumdaki tokenlerin piyasaya sürülmesi anlamına geliyor. Bu durum arz-talep dengesini bozarak, altcoinler için potansiyel olarak düşüşe neden olabiliyor. Piyasada arz arttıkça, büyük açılımlar dikkat çekiyor. Zira bazı altcoinler için ayı piyasası habercisi haline gelebiliyor. İşte önümüzdeki hafta bu açılımların etkisi altında kalması beklenen APT coin gibi bazı kripto paralara hızlı bir bakış…

APT coin ve diğer kriptolar için yeni hafta kritik

Token Unlocks uygulamasından elde edilen verilere göre, önümüzdeki yedi gün içinde yedi adet “kilit açılımı” gerçekleşecek. Yani piyasaya toplam 237,46 milyon dolar değerinde kripto para arz edecek. Bu açılımlardan en çok etkilenmekte olan altcoinler şöyle:

  • Aptos (APT): Aptos (APT), 12 Haziran’da 11,31 milyon adet APT token’ının, değeri 96,36 milyon doları bulan, açılımını yaşayacak. Bu miktar, dolaşımda olan APT arzının %2,58’ine tekabül ediyor. APT fiyatı halihazırda bir önceki güne göre %8 düşerek 8,39 dolara geriledi. Bu açılımlarla birlikte arz artışı yaşandıkça, APT fiyatı daha fazla düşüş görür.
  • Starknet (STRK): Starknet (STRK), 15 Haziran’da 64 milyon adet STRK token’ı ile gündeme olacak. Yani değeri 76,16 milyon doları bulan kilit açılımıyla karşı karşıya. Bu miktar, toplam dolaşımda olan arzın %4,92’sine tekabül ediyor. Bu arada STRK fiyatı bugün %11,21 düşüşle 1,17 dolara geriledi. Bu da onu bu hafta işlem yapmak için pek de cazip kılmıyor.
Dikkat: O Altcoin Ekibi, Borsaya Milyonlarca Dolarlık Coin Gönderdi!
  • Immutable (IMX): Immutable (IMX) ise 14 Haziran’da 25,53 milyon adet, değeri 53,36 milyon doları bulan, token açılımı yaşayacak. Bu miktar, IMX’in dolaşımda olan arzının %1,72’sine tekabül ediyor. IMX fiyatı bir önceki güne göre %7,83 düşüşle 2,05 dolara geriledi. Arzdaki artış, fiyatı daha da aşağı çeker.
  • CYBER: CYBER, 14 Haziran’da 886,12 bin adet token’ın, değeri 7,47 milyon doları bulan, açılımını gerçekleştirecek. Bu miktar, kripto paranın dolaşımda olan arzının %3,96’sına eşit. CYBER fiyatı da son 24 saatte %7,04 düşüşle 8,45 dolara geriledi.

Diğer listedekiler gibi olmamakla birlikte, dYdX (DYDX), Moonbeam (GLMR) ve 1inch (1INCH) de önümüzdeki hafta açılımlar yaşayacak. Bu açılımların etkisi nispeten daha az. Ancak tüm altcoinlerin fiyatları son günlerde genel kripto para piyasası hareketlerini yansıtan bir düşüş yaşadı.

Popüler Metaverse Coini Milyonlarca Dolarlık Yatırım Aldı: Fiyat Sıçradı!

Ne yapmalı?

Uzmanlar, bu belirsiz dönemde yatırımcıların temkinli olmasını ve piyasa hareketlerini yakından takip etmesini öneriyor. Token açılımlarından doğrudan etkilenecek olan altcoinlerden uzak durmak, bu hafta için daha güvenli bir tercih olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yeni Haftada APT Coin ve Bu 6 Altcoin’den Uzak Durun! İşte Sebebi