Ayılar mı Boğalar mı Geliyor? İşte Güncel Altın Tahmini!

c5047930 eb80 42d9 bd74 f6fdb9137a70 1
c5047930 eb80 42d9 bd74 f6fdb9137a70 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, değerli metalin kısa vadeli teknik duruşunun yükseliş eğiliminde olması ve grafik tabanlı traderları uzun vadeye davet etmesi nedeniyle Perşembe günü erken ABD işlemlerinde mütevazı bir şekilde yükseldi. Kazançlar, bu haftanın sonlarında piyasada artan risk iştahıyla sınırlı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

5 Analistten Çarpıcı Tahmin: Altın Bu Seviyelere Gidiyor!

Altın için güncel tahminler

Küresel borsalar çoğunlukla gecelik işlemlerde yükseldi. New York günlük seansı başladığında ABD hisse senedi endeksleri daha yüksek açılışlara işaret ediyor. Bir kez daha, ABD hisse senedi endeksi boğaları, dik satışların ardından piyasalarını toparlayarak keskin bir direnç gösterdi. Risk iştahı hafta başından itibaren önemli ölçüde arttı. ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin virüsün etkilerini büyük ölçüde azaltan bir hapı onaylaması, Omicron‘un diğer varyantlar kadar güçlü olmadığını gösteren çalışmalar, hafta ilerledikçe daha iyimser bir hava yarattı. Bugün önemli “dış piyasalar”, Nymex ham petrol fiyatlarının biraz daha yüksek olduğunu ve varil başına 73.00 dolar civarında işlem gördüğüne şahit oluyor. ABD doları endeksi bugün erken saatlerde sabit seyrediyor.

Deneyimli Analist Korkuttu: Altın 2022'de Bu Seviyelere Düşecek!

Bu arada, ABD Hazine 10 yıllık tahvilinin getirisi şu anda 1.469’u gösteriyor. Haftanın ABD veri noktası, bugünün kişisel gelir ve Kasım ayı harcamaları raporu olacak. Raporun yakından izlenen PCE fiyat endeksi bileşeninin Ekim ayına göre %0,6 ve yıllık %5.0 artması bekleniyor. Bu enflasyon verileri sıcak çalışırsa, piyasalar tepki verebilir. Birçok trader ekranlarını kapattığı ve dikkatlerini Noel tatiline çevirdiği için bugün daha sessiz işlemler ve daha düşük hacimler arayın. Cuma günü piyasalar kapalı. Perşembe günü yayınlanacak ABD ekonomik verileri, haftalık işsizlik başvuruları raporunu, kişisel gelir ve harcamaları, dayanıklı mal siparişlerini, yeni konut satışlarını ve Michigan Üniversitesi tüketici duyarlılığı anketini içeriyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik veriler

Teknik olarak, Şubat vadeli altın boğaları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.840,00 dolarda katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.775,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. İlk direnç gecenin yükseği 1.809.30 dolarda ve ardından Aralık’ın yükseği 1.815.70 dolarda görülüyor. İlk destek bu haftanın en düşük seviyesi olan 1,785.00 dolarda ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Mart ayı gümüş ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Son fiyat hareketi, bir piyasa dibinin yerinde olduğunu gösteriyor. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, Aralık vadeli işlem fiyatlarını ons başına 24.00 dolarda sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21.00 dolardan katı desteğin altında kapatmak. İlk direnç gecenin en yüksek seviyesi olan 22.925 dolarda ve ardından 23.00 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek Çarşamba gününün en düşük seviyesi olan 22.44 dolarda ve ardından bu haftanın en düşük seviyesi olan 22.185 dolarda görülüyor.

2022 İçin Altın Fiyatı Tahminleri Çıktı: Bunlara Hazır Olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ayılar mı Boğalar mı Geliyor? İşte Güncel Altın Tahmini!