Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!

Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rekt Capital, altcoinlerin her bir piyasa döngüsünde nasıl hareket ettiğine dair yinelenen kalıpları ayırt etme becerisiyle tanınmakta. X gibi platformlarda 450 binden fazla takipçisiyle, altcoinler ve yaşadıklara tipik dalgalara ilişkin bulgularını paylaşıyor.

Yakın tarihli gönderisinde Rekt Capital, altcoinlerin kabaca her üç ayda bir dibe vurma eğiliminde olduğunu söyledi. Son çukurun Şubat ayı başında meydana geldiği görüşünü açıklıyor. Geçmiş döngülere ait verileri inceleyen Rekt Capital, fiyatların Mayıs sonu Haziran başında dip noktasına ulaşabileceğini düşünmekte. Ancak, bunu sadece boğa trendinin bir sonraki ayağı başlamadan önceki son sarsıntı olarak görüyor.

 

Altcoinler ve Bitcoin’deki gelgitleri anlamak

Rekt Capital, zincir içi ölçümleri analiz ederek altcoin piyasalarının doğal ritminde bulunmamızı hedefliyor. Geçen ay olduğu gibi genellikle Bitcoin Halving sırasında satış yaptıklarını belirtiyor. Ancak bunun daha geniş bir boğa döngüsü içinde kısa vadeli bir tepki olduğunu vurguluyor.

Önceki boğa koşularına bakıldığında, Rekt Capital, Bitcoin Halving sonrası yeni bir destek zemini bulmaya çalışırken önümüzdeki altı-sekiz hafta boyunca 60.000-70.000 dolar arasında konsolide olmasını bekliyor. Bu durum, altcoinlerin BTC ile birlikte istikrar kazanması için iyiye işaret. Temmuz ayındaki üç aylık döngüden itibaren bir sonraki yükseliş için zemin hazırlıyor demektir.

Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!
Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!

 

Yaz mevsimi altcoinler için cazip giriş noktaları sunacağa benziyor

Tarih tekerrür ederse, Rekt Capital yazın altcoinler için cazip giriş noktaları sunacağını tavsiye ediyor. Rekt Capital, yatırımcıları kısa vadeli dalgalanmalara kapılmak konusunda da uyardı. Bunun yerine daha uzun zaman dilimlerine ve altcoinlerin temel destek seviyelerine odaklanmaları konusuna dikkat çekti.

Yatırımcılar, mevcut düşüşün altcoinlerdeki bir sonraki yükseliş ivmesi öncesi gerekli bir duraklama olduğuna inanarak, doğal piyasa aşamalarına ilişkin perspektiflerini koruyabilirler. Rekt Capital’in geçmişte doğru piyasa dönüm noktalarını belirleme başarısıyla ünlü. Birçok kripto topluluğu üyesi, son tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merakla bekliyor. Sadece zaman gösterecek. Ancak Rekt Capital’in analizleri, gelecekte neler olabileceğine dair bir bakış sunmaktalar.

 

Balinalar milyarlarca dolarlık altcoin taşıyor

XRP, 0,50 dolar fiyat seviyesini geri kazanmak için %5’in üzerinde yükseliş yakalamıştı. Bununla birlikte, altcoin’in toparlanmasına eşlik eden Bitvavo, Bithumb ve Bitstamp’a toplam 452.869.591 XRP veya 232 milyon dolar tutarında XRP transferi oldu.

En erken hareket Bitstamp’ın anonim bir kaynaktan 22 milyon XRP (10,8 milyon dolar) aldığını gördü. Daha da çarpıcı olanı, 390 milyon XRP’nin Bithumb’a 201 milyon dolar değerinde devasa bir transferiydi. Bir saat içinde Bitvavo, toplamda 20 milyon doların üzerinde 40 milyon XRP’lik iki ödeme aldı.

Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!
Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!

 

Borsalar rekor altcoin girişi aldı

Borsalara yapılan altcoin girişlerinin zamanlaması ve büyüklüğü, XRP satış baskısı görebileceğimizi tahmin etmesine yol açtı. Özellikle bir kullanıcı, bu büyüklükteki varlıklarla, bilinmeyen cüzdan sahiplerinin tokenlarını likide etmek isteyebileceğine dikkat çekti.

Bu altcoin transferlerinin orijinal kaynakları hareketlerin arkasındaki varlıklara dair çok az ipucu veriyor. Bithumb üzerindeki transfer işlemi özellikle borsadan kaynaklandı. Ayrıca dahili bir transfere işaret etti. Ayrıca Bitstamp ve Bitvavo için cüzdanlar anonim olarak kalmakta.

Büyük XRP transferleri, altcoin piyasalarını hala çevreleyen belirsizliğin altını çiziyor. Bir bellwether altcoin olarak XRP fiyat hareketi, daha geniş piyasa yönüne ilişkin sinyaller sağlayabilirler. Şimdilik borsalar, kaynağı bilinmeyen bu devasa altcoin girişlerinin potansiyel satış tarafı baskısına karşı hazırlıklı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Usta İsim: Bu Tarihte Altcoinler Dibi Görecek!