Çöküş Sonrası Türk Kripto Fenomeni İntihar Etti!

Çöküş Sonrası Türk Kripto Fenomeni İntihar Etti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde kripto para piyasasında yaşanan düşüşler birçok yatırımcının varlıklarına zarar verdi. 30 binden fazla takipçisi olan ünlü Türk kripto fenomeni Bill Munny’nin hayatına son verdiği iddia edildi. Munny, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Günaydın dostlar, dün lanet bir gündü bende çok zarar ettim, herkese çok geçmiş olsun.” demişti.

Kripto fenomeni zararı daha fazla kaldıramadı

33 yaşındaki doktor G.Ö.’nun Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde atış poligonunda tabancasını başına dayayarak intihar ettiği açıklandı. Olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri Munny’nin vefat ettiğini tespit etti. Bill Munny’nin enazesi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polis olayla ilgili soruşturmanın başladığını aktardı.

İran-İsrail geriliminin başladığı 12 Nisan gecesinin ardından Kripto yatırımcısı Bill Munny, 13 Nisan sabahı X hesabında şu paylaşımı yapmıştı:

İran-İsrail gerilimi piyasayı olumsuz etkiledi

Son günlerde kripto para piyasası uzun bir süre sonra en büyük düşüşleri yaşıyor. Özellikle İran-İsrail geriliminin piyasayı olumsuz etkilediği görülmekte. Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında ciddi düşüşler meydana gelirken, nerdeyse tüm altcoinler değer kaybetti. Munny’nin hayatına son vermesinde piyasadaki bu dalgalanmaların etkisi olduğu düşünülmekte.

Çöküş Sonrası Türk Kripto Fenomeni İntihar Etti!

Munny’nin intihar haberi kripto yatırımcıları arasında şaşkınlık yarattı. Sosyal medya hesaplarından yaptıkları yorumlarda, çoğu yatırımcı Munny’nin piyasadaki düşüşlerden çok etkilendiğini, bu yüzden hayatına son verdiğini düşünmekte. Bazı yorumlarda ise Munny’nin elindeki varlıkların tamamını kaybettiği, bu yüzden çaresiz kaldığı iddia ediliyor.

Polis olayın ardından adli soruşturma başlattı. Munny’nin intihar sebepleri ile ilgili kesin bir açıklama yapılmadı. Ancak kripto piyasasındaki dalgalanmaların intiharı tetiklediği yönündeki iddialar geçerlilik kazanıyor. Umarız bundan sonra benzer facialarla karşılaşmayız.

Olay sonrası piyasanın yönü merak konusu olmaya devam ediyor

Bill Munny’nin intiharı sonrasında yatırımcıların endişeli bekleyişi sürüyor. İran-İsrail gerilimiyle deyim yerindeyse piyasa dibi görmüştü. Bitcoin halving öncesi yükseliş sinyalleri vermesi beklenen borsa yaşanan gerilimler nedeniyle yatay gidişatını sürdüyor.

Bunun yanı sıra gerilimin yaşandığı gece vadeli işlemlerde de çok büyük kayıplar yaşanmıştı. Milyarlarca dolar işlem liq olmuştu. Tüm yatırımcılar birkez daha gündemin borsalar üzerindeki etkisine odaklandı. Yaşanan gerilim sonrası olayın durulmasıyla birlikte borsalarda da hareketlenme başladı.

İran-İsrail gerilimi sonrasında oluşan FUD ve FOMO nedeniyle borsa düşüşüne rağmen Bitcoin korku endeksi halen yüzde 74 seviyelerinde seyrini sürdürmekte. Bitcoin Halving yaklaşırken piyasaya nakit akışının hızlanması ve bir boğa dönemine girilmesi beklenmekte. Halving ardından piyasanın durumunu hep birlikte göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çöküş Sonrası Türk Kripto Fenomeni İntihar Etti!