RNDR Coin ve O 5 Altcoin, Bitcoin’i Geçti: İşte Liste!

RNDR Coin ve O 5 Altcoin, Bitcoin’i Geçti: İşte Liste!
RNDR Coin ve O 5 Altcoin, Bitcoin’i Geçti: İşte Liste!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası hafta sonu iki kripto hikayesine tanık oldu. Bitcoin (BTC) hakimiyeti üç yılın en yüksek seviyesine çıkarken, altcoinler çoğunlukla darbe aldı. Bu sırada verilere göre, 2024’ün başından bu yana RNDR coin dahil 6 altcoin, Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Bu yıl, RNDR coin ve o kriptolar iyi performans gösterdi

Bu yıl şu ana kadar yalnızca bir avuç alternatif kripto para Bitcoin’den daha iyi performans göstermeyi başardı. Memecoin’in gözdesi Dogecoin (DOGE), yılbaşından bu yana %77 gibi şaşırtıcı bir kazançla liderliğini sürdürüyor. Yılın başında 0,09 dolardan bu yazının yazıldığı sırada 0,17 dolara yükseldi. En iyi performans gösterenler arasında diğer memecoin Shiba Inu (SHIB), akıllı sözleşme ağı Stacks (STX), değişim tokeni BNB (BNB), layer-2 ağı Mantle (MNT) ve Render Network (RNDR) yer alıyor.

WIF Coin ve Bu 13’ü İçin Listeleme: 6 Kripto Borsası Duyurdu!

Bitcoin’in şikayet edecek bir şeyi yok. 1 Ocak’taki 44.100 $’dan şu anki fiyatı 66.711 dolara yükseldi, bu da yılbaşından bugüne %54’lük kayda değer bir kazanç anlamına geliyor. Pek çok analist bu artışı tutarlı kurumsal yatırımlara bağlıyor. Farside Investors’a göre, Ocak ayında başlatılan ABD onaylı 10 Bitcoin ETF’si toplamda 12 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Bitcoin hakimiyeti neden yükseldi?

Ancak asıl hikaye Bitcoin’in hakimiyetinde yatıyor. 13 Nisan’da %56,5 ile üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu artış, Orta Doğu’da artan jeopolitik gerilimlerin tetiklediği piyasa genelindeki satışların ardından geldi. Bitcoin hakimiyeti esasen Bitcoin’in piyasa değerini diğer tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değerine göre ölçer. Bitcoin’in hakimiyeti artarken daha küçük altcoinler düşüş yaşadı.

Sonraki günlerde Bitcoin’in toparlandığı görüldü ancak çoğu altcoin kendine ayak uyduramadı. Düşüşe öncülük eden Aptos (APT) ve Uniswap (UNI) oldu. Zira her ikisi de geçen hafta %30’un üzerinde kayıp yaşadı. Analistler bu düşüşün kısmen ABD Merkez Bankası’nın daha fazla faiz artırımı yapmamasından kaynaklandığına inanmakta. Ayrıca yatırımcıların kripto para birimleri gibi riskli varlıklara olan ilgisinin azalmasına bağlı olduğuna inanmakta.

Analistler, Bitcoin ve kriptoların geleceği konusunda iyimser

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere mevcut olumsuzluğa rağmen bazı analistler Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. IG Markets analisti Tony Sycamore, konuya yönelik açıklama yaptı. Bitcoin’in 60.000-58.000 dolar arasındaki temel destek seviyesinin üzerinde kalmasına bağlı olarak hareket bekliyor. Özellikle, önümüzdeki aylarda 80.000 dolara doğru kademeli bir yükseliş öngörüyor.

Yeni Haftanın İlk Gününde O 22 Altcoin’e Dikkat: İşte Olacaklar!

Bu son piyasa hareketi, kripto para birimi alanının sürekli gelişen dinamiklerini vurguluyor. Bitcoin hakimiyetini pekiştiriyor gibi görünse de altcoinler ters rüzgarlarla karşı karşıya. Bu eğilimin devam edip etmeyeceği veya altcoinlerin geri dönüş yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor. Yatırımcıların yatırım kararı vermeden önce piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmeleri ve kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

RNDR Coin ve O 5 Altcoin, Bitcoin’i Geçti: İşte Liste!