Dogecoin Neden Düşüyor? DOGE’nin Tahtını Dogeverse Alabilir

Dogecoin Neden Düşüyor? DOGE'nin Tahtını Dogeverse Alabilir
Dogecoin Neden Düşüyor? DOGE'nin Tahtını Dogeverse Alabilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orta Doğu’da tırmanan gerilim geçtiğimiz cumartesi kripto para piyasasında büyük bir çöküşü getirdi. İran’ın İsrail’e bir saldırı başlattığına dair haberler kripto para fiyatlarının düşmesine neden oldu ve bu alandaki varlıkların daha geleneksel yatırım araçlarının yokluğunda nasıl tepki verebileceğini gösterdi.

İsrail’in İran’ın kendisine karşı insansız hava aracı fırlattığını iddia etmesinin ardından (bu iddia daha sonra İran devlet medyası tarafından da doğrulandı) dünya kripto piyasasının yüzde 9 oranında düştüğü bildirildi.

Bu duruma piyasalar hızla tepki vererek Bitcoin’in yüzde 7, Ethereum’un yüzde 9 kaybetmesine neden oldu. Bu çöküşü altcoin’ler de izledi. En popüler meme coin olan DOGE yüzde 20’lik bir kayıp yaşadı.

Kripto sektörü Orta Doğu’daki restleşmelerle dalgalanırken yatırımcılar yeni cevherler aramaya başladı. Özellikle Dogecoin’in tahtına gözünü diken Dogeverse projesi ilgi çekmeye başladı. Ön satış Dogeverse token satın alanların artışıyla yeni bir boyuta evrildi.

Çoklu zincir yeteneği sayesinde yeni Doge Temalı Dogeverse Dikkat Çekiyor

Dogeverse (DOGEVERSE) coin’i ön satışına yaklaşık bir hafta önce başlamasına rağmen 4,2 milyon doların üstünde fon toplamayı başardı. Bu başarı, meme coin’lerin artan popülaritesini ve dijital varlıklar dünyasında birçok zincire yayılan özelliklerin önemini ortaya çıkardı.

Cosmos isimli zincirlerden hızlıca “atlayan” yani geçiş yapan doge, Dogeverse’in maskotu olarak hizmet veriyor. Dogeverse, altı farklı blok zinciri üzerinde piyasaya sürülüp meme coin piyasasında bir ilk olmayı hedefliyor. Token Ethereum, Polygon, BNB Chain ve Avalanche’de halihazırda yayında olup Solana ve Base entegrasyonu da yakında yayına girecek.

Dogeverse, çoklu zincir yetenekleri nedeniyle kripto para piyasasına stratejik faydalar da sağlıyor. Bu sebeple Dogeverse token satın alımı her geçen gün artarak ilerliyor.Toplam token arzının yüzde 25’inin pazarlama için ayrılmasıyla, bu topluluk çılgınlığının büyümeye devam etmesi bekleniyor.

Dogeverse, ayak izini çeşitli zincirlere yayarak pazardaki konumunu güçlendirmeyi, geniş bir yatırım tabanını kendine çekmeyi, erişilebilirliği ve likiditeyi artırmayı planlıyor. Dogeverse, iddialı genişleme hedefleri ve kararlı destekçi grubuyla memelerden esinlenen kripto para sektöründe önemli bir etki yaratmak için iyi bir konuma sahip gibi görünüyor.

Dogeverse, Doge Day (Doge Günü) ve Bitcoin Yarılanması Sırasında Parlıyor

Dogeverse hakkında gelecek beklentileri ise iyimser yönde. Bitcoin’in 19 Nisan’da halving yani yarılanma olayıyla birlikte, Dogeverse gibi meme coin!lerin yatırımcıların artan ilgisinden yararlanması için büyük bir şansı bulunuyor.

Bunun da ötesinde, Dogecoin topluluğu 20 Nisan’da Doge Günü’nü tüm meme coin’leri çevreleyen çok sayıda çevrim içi etkinlikle kutlamayı planlıyor. Bu da popülerliği artıracağı gibi Dogeverse token satın alımı için talebi de artırabilir gibi gözüküyor.

Dogeverse Nasıl Satın Alınır?

Dogeverse şu anda 10 aşamalı bir ön satışla mevcut. Dogeverse fiyatı, ön satış dilimleri ilerledikçe artıyor. Ön satışlar sırasında çok fazla büyüme olur, bu nedenle erken benimseyenler genellikle en çok avantaj sağlayanlar olur. En iyi stake ödül oranlarının da ilk yatırımcılara gideceğini hatırlatmakta fayda var.

Boğaya Hazırlık: Analist Bu 4 Kripto Para’da Potansiyel Görüyor!

Token, resmi Dogeverse web sitesini ziyaret edilerek satın alınabiliyor. Önce cüzdan bağlanıyor. Sonrasında Dogeverse satın almak için token seçiliyor. Şu anda BNB, MATIC, AVAX, USDT veya ETH kullanarak satın almak mümkün.

Dogeverse ile takas edilecek varlığı seçtikten sonra geriye DOGEVERSE token satın almak kalıyor.

Dogeverse Staking Mekanizması ve Çoklu Zinciriyle Gelecek Vadediyor

Bu arada proje, sahiplerinin DOGEVERSE tokenlerini Ethereum üzerinde stake ederek ödül kazanmalarını sağlayan bir stake protokolüne de sahip.

Orijinal Dogecoin ile ilgili birkaç sorundan biri, herhangi bir stake ödülüne sahip olmamasıydı. Ancak, Dogeverse’in stake etme programı bunu Doge ekosistemine entegre ederek düzeltiyor.

Genel olarak Dogeverse (DOGEVERSE), yeni çoklu zincir yaklaşımına ek olarak pasif para kazanmanın bir yolunu sunarak Doge deneyimini geliştiriyor. Bu karar, pratik kullanımları olan ve aynı zamanda kârlı olabilen meme coin’leri arayan yatırımcıların genel eğilimiyle uyumlu gözüküyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, yıllık yüzde getirinin (APY) yüzde 230’dan fazla olduğu tahmin ediliyor, ancak bu rakamın daha fazla DOGEVERSE tokeni stake edildikçe azalacağını da hatırlatmak önem arz ediyor.

Dolayısıyla, çapraz zincir faktörüne ek olarak, Dogeverse’in altında yatan gerçek bir ekonomik modeli var. Ekip agresif pazarlama girişimleri, borsa listeleri ve henüz açıklanmamış olan “topluluk teşvikleri”ni planlamış durumda. Meme coin çılgınlığının 2024 yılında Solana ve Base gibi blok zincirlerine kadar uzanmasıyla Dogeverse, farklı ağlarda piyasaya sürülen tokenlerin artan trendinden de faydalanmayı amaçlıyor.

Dogeverse Ekibi DEX Listelemesi İçin Çalışıyor

Cazip giriş noktası sayesinde herkes, indirimli fiyatı kaçırmadan önce projeden pay almak için yarışıyor. Ön satış tamamlandığında, Dogeverse’in ekibi DOGEVERSE’in merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) listelenmesi için çalışacak. 200 milyar token arzının yüzde 10’unu likidite sağlamak için ayırdıkları söyleniyor. Bu kadar büyük bir heyecan ve yenilikçi bir çoklu zincir modeli ile Dogeverse, potansiyel gösterebileceği bir döneme yelken açıyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dogecoin Neden Düşüyor? DOGE’nin Tahtını Dogeverse Alabilir