Balinalar Bu NFT Tokenleri Alırken, Bu Altcoin’leri Boşaltıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 13 Mart 2022
6 görüntülenme
space whale hd wallpaper preview

Bitcoin fiyatı, 3 günlük grafikte Mart 2020’deki Covid düşüşüyle karşılaştırılabilir düşüş belirtileri gösteriyor. Hafta sonuna yatırımcılar arasındaki belirsizlikle birlikte 38 bin doları test ederek giren BTC ile beraber, büyük hacimli altcoin projeleri Ethereum, Cardano ve Avalanche bu ivmeye hafif düşüşlerle eşlik etti. Bu yazıda, mevcut piyasa koşullarında Ethereum balinaların hangi token’leri elden çıkardığına ve hangi NFT token’leri satın aldığına bakalım.

Son 24 saat içinde balinalar bu altcoin/token’leri elden çıkardı

WhaleStats tarafından izlenen en büyük 1.000 Ethereum balinası, ETH haricinde, geçtiğimiz 24 saatlik süreçte Shiba Inu (SHIB), Fantom (FTM), SandBox (SAND) ve Gala Games (GALA) gibi popüler kripto para birimlerini elden çıkardı. Stablecoin’ler USDT, USDC, BUSD ve TUSD geçtiğimiz günlere göre daha az satılırken, Singapur merkezli FinTech Xfers tarafından geliştirilen Güneydoğu Asya’daki kripto ödeme platformunun yerel kripto para birimi XSGD’nin bu listeye dahil olduğunu görüyoruz.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük meme token Shiba, bu süreçte toplam 22,5 bin dolarlık satışa tanık olurken, metaverse projeleri SAND ve GALA ortalama 3 bin dolarlık satışlar gördü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Andre Cronje’nin sektörden ayrılacağını duyurmasının ardından çift haneli düşen ve bununa beraber balina cüzdanları tarafından çok satılan Fantom (FTM), bugün 12 bin dolarlık satışta yer alırken, bazı balinalar tarafından toplamda 2 bin dolar toplandı. Değindiğimiz kripto para birimleriyle birlikte, listenin genel görünümü aşağıdaki gibidir.

 1. Ethereum (ETH)
 2. Tether (USDT)
 3. Shiba Inu (SHIB)
 4. Fantom (FTM)
 5. USD Coin (USDC)
 6. Binance USD (BUSD)
 7. XSGD Token (XSGD)
 8. Sandbox (SAND)
 9. Gala Games (GALA)
 10. TrueUSD (TUSD)

En çok işlem göre NFT token’ler

Aşağıdaki WhaleStats tablosu, son 30 gün içinde en büyük 1.000 Ethereum balinası arasında en çok işlem gören (işlem sayısına göre sıralanan) ilk 5 NFT token’i gösteriyor. Gucci’nin tasarım başkanı Alessandro Michele tarafından Superplastic ile işbirliği içinde tasarlanan 250 parçalık bir NFT koleksiyonu GUCCI, bir süredir balinalar arasındaki popülerliğini sürdürüyor.

Balinalar Bu Altcoin Projelerini Boşaltıyor!

IMAGINARY ve Mercedes Benz koleksiyonu ile beraber listenin genel görümü:

 • GUCCI
 • Mercedes Benz
 • IMAGINARY

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shib and doge millionaire speak if i had waited one more day 2ZgTQTce 768x447 1
5 Yıl Önce Bitcoin, DOGE ve ETH’ye 100 Dolar Koysaydınız Şimdi Ne Olurdu? Kripto para piyasası, yüksek kazançlarıyla bilindiği kadar saatler içinde %50’yi aşan sert düşüşleriyle de bilinir. Trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin (BTC) bile ansız haberler eşliğinde %30’lara kadar değer kaybedebiliyor. Böyle bir düşüşü en son geçen yılın...
Buğra Çağlar 13 Mart 2022