Kritik Bitcoin Balina Davranışı Geri Döndü: Bu Seviyeleri Bekleyin!

bitcoin whale alert scaled 1
bitcoin whale alert scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler, Nisan ayındaki 64.000 dolarlık zirveden önceki Bitcoin “balina” davranışı geri döndü görüşünde. Veriler, büyük Bitcoin sahiplerinin bu hafta fiyatlar düşerken bile kripto parayı satın aldığını gösteriyor. Çeşitli kaynaklardan elde edilen verilere göre, büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) sahipleri, kripto piyasalarındaki son düşüşten bağımsız olarak varlığı satın almaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak şimdi ayrıntılara bakıyoruz.

Bitcoin balinaları ne yapıyor?

Bazı analistler, bu tür bir yatırım davranışının boğa koşularından önce geldiğini söylüyor ve önümüzdeki birkaç ay içinde bir başka bir boğa koşusunun muhtemel olabileceğini ima ediyor. Mali çevrelerde ve yatırımcılar arasında “balinalar” olarak bilinen bu tür sahipler, 50 milyon doların üzerinde bir değere sahipler – yakın tarihli bir rapora göre Haziran-Ağustos ayları arasında varlıklarını artırdılar. On-chain analitik firması Chainalysis’ten gelen veriler, “balinaların” Haziran ayının sonundan Ağustos ayının sonuna kadar 10 milyar doların üzerinde Bitcoin alımını gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bunun bir kısmı, geçen yıldan başlayarak hazine varlıklarının bir parçası olarak milyarlarca dolar değerinde Bitcoin biriktiren iş analitiği şirketi MicroStrategy‘den geldi.

Raporda, bu kadar büyük ölçekli birikimin en son Bitcoin’in 2021 Nisan ortasında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolara yükseliş sırasında gerçekleştiği belirtildi. Kripto para, sonraki aylarda 28.000 dolara kadar düşmeden önce, o sırada 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. Bitcoin o zamandan beri toparlandı ve bu haftanın başlarında 50.000 doları geçti (son birkaç gün içinde tekrar 3.000 dolar düştü).

55 bin dolar ne zaman?

İngiltere kripto para komisyoncusu GlobalBlock’ta bir satış traderı olan Alexandra Clark şöyle diyor:

Bitcoin’in basit ve yukarı yönlü hareketli ortalamaları güçlü satın alma sinyalleri veriyor… Sadece bu değil, MicroStrategy Bitcoin portföyünü büyütmeye devam ediyor – bu destek geri çekilmeyi dengeleyebilir ve kırılma hareketini 45.000 doların üzerinde tutabilir.

Döviz firması DailyFX‘te piyasa analisti olan Daniela Hathorn, şu duyguyu paylaştı:

BTC, 200 günlük hareketli ortalaması olan 45.750 doların üzerinde kaldığı sürece, olumlu eğilim herhangi bir sıkıntıda değil. Alıcılar için meydan okuma, 55.000 dolar fiyat seviyesinden geçmekti.

Bu arada, duyarlılık yükselişini sürdürürken, Bitcoin mide bulandırıcı bir düşüş daha yaptı. Dün gece erken saatlerde yaklaşık 2.000 dolar düştü ve varlığın neden yatırım yapılabilecek en değişken finansal araçlardan biri olmaya devam ettiğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Bitcoin Balina Davranışı Geri Döndü: Bu Seviyeleri Bekleyin!