Önceki 4 Tahmini Çıkan Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

bitcoin ayi piyasasi 2
bitcoin ayi piyasasi 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alanındaki ünlü analistlerden biri, Bitcoin (BTC)’nin düşüş trendini sürdürmeye hazır olduğunu savunuyor. 2019 yılının ortalarında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini doğru öngören bu gizemli analist Dave the Wave takma adını kullanıyor. Analist geçtiğimiz yıllarda, BTC’nin 8.000 dolara geri dönmeden önce yaklaşık 11.000 dolara yükseleceğini tahmin etti ve tahmininde yanılmadı. Kripto para piyasası geçtiğimiz yıllarda toplanmaya başladığında, analist BTC’nin Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkacağını söyledi ve tam isabet. Analist, yakın zamanda yatırımcıları Mayıs ayı sonundaki çöküşten önce yaklaşan piyasa düşüşü konusunda uyardı ve bunu da bildi. Kriptokoin.com olarak bu usta analistin Bitcoin için son paylaşımlarını sizler için derledik.

“Bitcoin (BTC) ayı döngüsüne giriyor”

Analiste göre, Bitcoin, son zamanlarda 49.000 dolarlık bölgeyi reddetmesinin ardından ayı piyasasına girdiğini doğrulamış olabilir. Bitcoin, piyasa açıldığından beri %10’luk bir düşüş yaşadıktan sonra haftayı düşüş modunda başlattı. Önde gelen kripto para birimi, yaklaşık 5.000 puan kaybetti ve 47.250 dolardan 42.490 dolara düştü. Günlük 44.000 doların altında bir kapanış tam bir geri dönüşü teyit edecek olsa da, Bitcoin’in fiyat aktivitesini aramak için geçmişe sahip bir analist, ufukta daha fazla kayıp olduğuna inanıyor. 

Bitcoin

Dave the Wave takma adıyla faaliyet gösteren grafik uzmanı, Ocak ayında Bitcoin’in 70.000 dolara ulaşacağını tahmin etti (Nisan ayında 64.000 dolara ulaştı ve Temmuz ortasına kadar değerinin yarısından fazlasını kaybetti). Usta analist, dalga BTC’nin yeni bir düzeltme aşamasına girdiğini savunuyor. Dave the Wave, BTC’nin fiyat hareketinin “rastgele bir dizi mini çılgınlığa ve sonraki düzeltmelere, oynaklığı giderek azalan ve ardından fiyat keşfine yol açan” döngüler şeklinde geliştiğini savunan ayrıntılı bir blog yazısı paylaştı.

Bitcoin
Kaynak: TradingView

Kripto paranın 49.000 dolarlık direnç bölgesinden son zamanlarda reddedilmesini takiben, teknik analist, BTC’nin önümüzdeki aylarda 16.000 dolar olan 200 haftalık hareketli ortalamaya düşebileceğini tahmin etti.

BTC ağ etkinliğindeki düşüşler ne ifade ediyor?

Kripto analisti Ali Martinez’e göre, MicroStrategy ve El Salvador, son alımlarla Bitcoin’in arkasındaki satın alma baskısına katkıda bulunduğundan, aşağı yönlü potansiyel sınırlanabilir. Analist, yine de ağ etkinliğinin, perakende yatırımcıların ilgisinin azalmakta olabileceğini gösterdiğini belirtiyor. BTC ağına katılan yeni günlük adreslerin sayısı, son iki hafta içinde bir dizi daha düşük seviyelere ulaştı. 2 Eylül’de oluşturulan 463.000 yeni adrese kıyasla, 16 Eylül’de zirvede yaklaşık 436.000 yeni Bitcoin adresi oluşturuldu.

Bitcoin
Kaynak: IntoTheBlock

Ali Martinez, ağın devam eden daralmasının, zaman içinde kullanıcı benimsemesinde bir düşüş gösterdiğindeni karamsar bir sinyal olarak kabul edilebileceğine vurgu yapıyor ve ağ büyümesinin genellikle en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edildiğini söylüyor. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Üstel ağ büyümesi, yükseliş fiyat hareketinin önünü açma eğilimindeyken, uzun bir ağ daralması periyodu, fiyatların düşmek üzere olduğunu gösterebilir. BTC ağında oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısı artana kadar görünümün düşüş eğiliminde kalması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Önceki 4 Tahmini Çıkan Analist: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!