Bloomberg Analistinden Korkutan Açıklama! Bitcoin Buralara Düşecek

Bloomberg Analistinden Korkutan Açıklama! Bitcoin Buralara Düşecek
Bloomberg Analistinden Korkutan Açıklama! Bitcoin Buralara Düşecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg analisti Mike McGlone yakın tarihli bir yazısında Bitcoin ile ilgili korkutan yorumlar yapıyor. Buna göre BTC’nin ve daha geniş kripto para piyasasının geleceğine ilişkin endişelerini dile getiriyor.

Bitcoin ve kripto para durgunluğu uyarısı

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Ekim ayına güçlü bir şekilde başladı. Buna göre 28.500 dolar işaretinin üzerindeki konumunu korumakta zorlandı. Ayrıca 27.500 dolara doğru bir düşüş yaşadı. McGlone son yazısında kripto para piyasasında bir durgunluk yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu. Bitcoin’in değerindeki düşüşün Federal Reserv’in (FED) para politikasını sıkılaştırma söyleminden önce meydana geldiğine dikkat çekti. McGlone ayrıca Bitcoin’in likiditesinin dördüncü çeyreğin başında negatif bir durumda olduğunu belirtti. Ayrıca böyle kalmaya devam ettiğini vurguladı.

McGlone, kripto para piyasasında gözlemlenen durgunluğa vurgu yapıyor. Buna göre özellikle küresel faiz oranları yükselmeye devam ettikçe uzun vadeli bir sorun haline gelebileceğini öne sürüyor. Ünlü analiste göre, Bitcoin BTC’nin talihini tersine çevirebilmesi ve bir kez daha pozitif likidite durumuna geçebilmesi için daha fazla düşüş yaşaması gerekecek.

Mike McGlone tarafından yapılan önemli açıklamalar

McGlone yazısında birkaç önemli açıklamada bulunuyor. Ona göre Bitcoin 2023’te çoğu riskli varlıkla birlikte değer kazandı. Ancak bu kısa süreli bir yükseliş anlamına geliyor. Diğer taraftan Bloomberg Economics, ABD’nin yılın sonunda olası bir resesyonla karşı karşıya kalabileceği öngörüsünde hala kararlı.

BTC'nin Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan Bitcoin Tahmini!

Buna göre Bitcoin için 30.000 dolar seviyesi önemli bir direnç olmaya devam ediyor. Ancak BTC için riskler hala 10.000 doğru ilerliyor. Bu durum da analist için Bitcoin’in 10 bin dolara düşme riski hala kapıda.

Bitcoin’in mevcut durumu

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin bu yazıyı yazarken 27.526 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para piyasası belirsizlikler ve zorluklarla boğuşmaya devam ediyor. Diğer taraftan Bitcoin’in fiyat dalgalanmaları hem yatırımcılar hem de analistler tarafından yakından takip ediliyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı: Güncel Durum ve Değişimler - medya.com.tr

Bloomberg analisti Mike McGlone’un kripto para piyasasında olası bir durgunluğa ilişkin uyarıları dikkat çekici. Buna göre Bitcoin gibi dijital varlıkların karşı karşıya olduğu süregelen dalgalanma ve belirsizliklerin altını çiziyor. Yatırımcılar ve meraklılar, lider kripto para biriminin gelecekteki gidişatını değerlendirirken tetikte olmaya devam ediyor. Ancak piyasada farklı vurguların olduğuna da dikkat çekelim. Örneğin Poppe gibi analistler BTC için yükseliş beklentilerini sürdürüyorlar. Buna göre 40 bin dolar seviyeleri yılın sonu için gündemde kalamaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bloomberg Analistinden Korkutan Açıklama! Bitcoin Buralara Düşecek