Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: 2018’in Aynısı! Bu Dipleri Bekleyin

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: 2018'in Aynısı! Bu Dipleri Bekleyin
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: 2018'in Aynısı! Bu Dipleri Bekleyin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, tekrar yatay hareket etmeye başladı. Traderlar kenara çekilirken piyasalar, Perşembe günü için önemli ekonomik verileri bekliyor. Bu sırada ünlü bir analist, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar için beklentisini aktardı. İşte detaylar…

Jim Wyckoff,  Bitcoin için dalgalı ticaret uyarısı yaptı

Beklenenden daha yüksek olan üretici fiyat enflasyon verileri ve FED’in Eylül toplantısına ait tutanaklar, piyasaları etkiledi. Bu veriler, Fed’in agresif sıkılaştırma politikasına devam edeceğine dair endişeleri derinleştirdi. Bu nedenle, finans piyasaları Çarşamba günü benzer işlemler kaydetti. Veriler, Bitcoin (BTC) boğalarının günü 19.100 dolar destek seviyesinin yakınında geçirdiğini sergiliyor. Ancak BTC bugün, yazı yazılırken 18.500 dolar civarında işlem görüyor. Bu nedenle durum, iki tarafın da fazla ilerleme kaydetmediğini gösteriyor.

Bugün Altın, SHIB ve BTC İçin Kritik: İşte Beklenen Seviyeler!

Piyasanın cansız durumuna, Kitco kıdemli teknik analisti Jim Wyckoff değindi. Analist, “Boğalar ve ayılar, genel piyasada artan riskten kaçınmaya rağmen, piyasadaki günlük fiyat volatilitesi olmamasından dolayı hüsrana uğradı” dedi. Analist, “Boğalar ve ayılar hala genel olarak kısa vadeli teknik bir oyun sahasında” dedi. “Bu, yakın vadede daha yatay ve dalgalı ticaret anlamına geliyor.” Wyckoff, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Boğalar, Bitcoin’in son birkaç haftadır güvenli liman varlığı olarak daha çekici olmamasından dolayı hayal kırıklığına uğradı. Fiyatlar yatay hareket ederken, ayılar pozisyonlarını aşağı yönde baskılayamıyor gibi görünüyor.

SOL ve ETH Bu Diplere Sürüklenebilir

Analist, 2018 benzetmesi yaptı: 14.000 dolara düşüş ufukta mı?

BTC’nin önümüzdeki günlerde ve aylarda hangi yöne gideceğini kimse kesin olarak bilmiyor. Ancak, Fed’in Kasım ayında 75 baz puanlık bir zam daha yapma ihtimali, kripto piyasasında daha fazla düşüş anlamına geliyor. Bir geri çekilmenin nasıl görünebileceğine dair olası bir senaryo, Bitcoin’in para birimi fiyat hareketi ile 2018’de gördüğü fiyat hareketi arasında, dip piyasadan düşmeden hemen önce çarpıcı bir benzerlik fark eden il Capo of Crypto tarafından sağlandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi analist, BTC’de çöküşleri bilmesiyle meşhur.

Analist, çeşitli tahminleriyle öne çıkmıştı. Capo daha önce, Bitcoin’in 22 ayın en düşük seviyesini göreceğini öngörmüştü. En büyük kripto paranın 16.000 dolara dönebileceğini söylemişti. Analist, geçtiğimiz dönemlerde özellikle fiyat düşüşlerini doğru tahmin etti. Geçtiğimiz yıl BTC’de 50.000 dolara düşüşü tahmin etti. 2020’de, BTC’nin fiyatında 3.500 dolarlık seviyeyi doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Böyle bir senaryo gerçekleşirse, BTC, yeniden ayağa kalkmayı başarmadan önce 14.000 dolara kadar düşebilir. Genel olarak, küresel finans piyasalarındaki faaliyetler oldukça düşüşe işaret etti. Ancak bunun öncesinde oldukça yataydı  ve bu da genellikle traderların ne yapacaklarından emin olmadıklarına işaret ediyor. ABD piyasalarının kapanışında S&P, Dow ve Nasdaq sırasıyla yüzde 0.33, yüzde 0.10 ve yüzde 0.09 düşüşle hafifçe kırmızıdaydı. Altcoin piyasası ise yükseliş ve düşüşlerle karışık bir seans geçiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Efsane: 2018’in Aynısı! Bu Dipleri Bekleyin