İşte Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gereken 5 Şey

bitcoin.analysis
bitcoin.analysis
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) yeni bir haftaya başlarken 40.000 dolarlık kritik seviyeyi kaybetti. Uzmanlar, genel olarak bir konsolidasyon aşaması bekliyordu. Peki, bu hafta BTC fiyatını hangi gelişmeler etkileyebilir? İşte beş gündem maddesi…

Dolar zemin kaybederken Bitcoin ivme kazandı

Hisse senetleri ve ABD doları, Bitcoin söz konusu olduğunda öngörülen davranış kalıplarından ayrılmaya devam ediyor. Çin geçen ayın sonlarında büyük teknolojiyi hedef aldıktan sonra, Bitcoin ciddi bir şekilde toparlanmaya başladı, ancak hisse senetleri kaybedilen zemini telafi edemedi. ABD dolar endeksi (DXY), bir hafta önce 93’ün üzerini görmüş olsa da, yazım sırasında 91’in biraz üzerinde görünüyor.

6 Seviyeyi Bilen Analist: Bitcoin Yeni Dipler Arıyor! Bu Seviyelere Bakın

Analist Crypto Ed, DXY’nin aşağı yönlü düşüş yaşamadan önce 94 civarında yerel zirveye ulaşacağını düşünüyordu. Trader ve analist Scott Melker ise “Dolar, yükselen kanaldan ayrılıyor gibi görünüyor,” ifadelerini kullandı.

Kripto traderlarının gözü büyük yatırımcılarda

Son yedi gündeki sert yükseliş, özellikle bir grup yatırımcıyı odak noktasına getirdi – tezgah üstü (OTC) piyasalardaki büyük hacimli alıcılar ve satıcılar. Bireyseller de yükselirken, analistlerin radarında olan bu daha büyük oyunculardı. Borsaların BTC bakiyeleri hızla düşmeye başladığında, kurumsal varlıkların Bitcoin arzını büyük ölçüde geri satın aldıklarına dair spekülasyonlar yayılmaya başladı.

Bitcoin (BTC)'in Fiyat Hareketlerini Bu 3 Seviye Belirleyecek!

Ancak hafta sonu sona ererken, OTC de ihtiyatlı davranmaya başladı. Başta FTX olmak üzere büyük türev platformlarından elde edilen veriler, popüler trader Pentoshi’ye göre, düşüşün bu hafta Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz, ABD milletvekilleri tarafından onaylanabilecek bir kripto para düzenlemesi ile bağlantılı olabileceğini gösteriyor.

Hash rate ve madencilikteki zorluk seviyesi olumlu görünümünü koruyor

Madencilik zorluğu, bu hafta sonu, Mayıs ayındaki fiyat çöküşünden bu yana ilk pozitif ayarlamasını gördü – yüzde 6 arttı ve 11 gün içinde daha fazla kazanç için ayarlandı. Hash rate ise, hafta sonu kısa bir süreliğine 100 EH/s’in üzerine çıktı.

En Büyük GBTC Kilit Açma Sona Eriyor! Bitcoin'de Fırtına Bitti Mi?

Grayscale Bitcoin Trust korkusu sonlandı

Son birkaç aydır piyasada “korku, belirsizlik ve şüphe” uyandıran Çin’in dışında, Grayscale Bitcoin Trust’larının kilidinin açılması da gündemdeydi. Birçok analist ve trader, 15 Temmuz’da gerçekleşen bu kilit açımının piyasada düşüşe yol açacağına emin gibiydi. Ancak bu olay, fiyatta ciddi bir değişime sebep olmadı.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi: Nötr

Kripto piyasalarında duyarlılığı ölçerken birden fazla faktörü hesaba katan Crypto Fear & Greed Index’e göre, 40.000 doların altına düşüş “açgözlülüğü” ortadan kaldırdı. Dün 60 puan ile “açgözlülüğü” gösteren endeks, şu anda 48 puan ile nötr durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gereken 5 Şey

İşte Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gereken 5 Şey

Bitcoin price prediction – Explosive rally demolishes major resistances to touch 13235
Bitcoin price prediction – Explosive rally demolishes major resistances to touch 13235
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), haftanın ilk gününü 32.000 dolarlık düşük seviyelerle geçirirken boğalar mücadele halinde görünüyor. Peki, sırada neler var? Bu hafta BTC fiyatını teknik ve temel açılardan neler etkileyebilir? İşte, bu hafta fiyatlarda etkili olabilecek 5 madde…

FED Başkanı Powell, Salı günü bir konuşma yapacak

FED Başkanı Powell’ın geçen haftaki faiz yorumlarının ardından dolar güçlenirken Bitcoin ve altında düşüşler görülmüştü. Dow Jones ise -%5 ile günlük en büyük düşüşünü kaydetmişti. Powell, Salı günü bu kez Senato huzurunda konuşacak.

30 Bin Doları Haber Veren İsim: Bitcoin Yılı Bu Seviyelerle Kapatacak!

Çin Ziraat Bankası’ndan kripto para duyurusu

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Çin’in en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası, yaptığı bir açıklamada hizmetlerinin kripto para birimi ile ilgili işlemler için kullanılması durumunda bu müşterilerin hesaplarının kapatılacağını bildirdi. Bu açıklamayı Çinli haber kaynakları Çinceden çevirerek yayınladı. Haberin ardından BTC, dakikalar içerisinde 1.000 dolar düştü. Banka, açıklamayı yayınladıktan bir süre sonra sildi.

Bitcoin fonlama oranları

Bitcoin fiyatındaki düşüş, yatırımcıların kafasını karıştırıyor – çünkü yükseliş eğilimine işaret eden indikatörler mevcut durumda. Bunlardan biri de fonlama oranları. Borsalar arasındaki fonlama oranları negatif, bu da piyasa uzmanlarınca yükseliş yönünde yorumlanan bir veri. Ancak traderlar arasındaki hareketler, Pazartesi günkü düşüşten önce coin’in toplandığına dair bilgi sunuyor. Ünlü analist Willy Woo, bu konuda, “Paralar, BTC’sini asla terk etmeyen HODLer’lara geri dönüyor,” ifadelerini kullandı ve aşağıdaki grafiği paylaştı.

Ağdaki temeller Bitcoin için neye işaret ediyor?

Çin’deki madencilerin kepenk kapatması nedeniyle hash oranı, önemli ölçüde düştü. Piyasadaki bazı yorumcular, fiyatın hash oranını takip ettiğine inanıyor ve bu sebeple fiyattaki düşüşün ardında bunun olduğuna inanıyor. Çin’deki madencilerin, BTC ağındaki hash oranının önemli bir bölümünü sağladığına inanılsa da, Blockstream CEO’su Adam Back, Çin’in hash oranı üzerindeki etkisinin en fazla %39 oranında olduğunu vurguluyor.

Verilere göre BTC’nin 2021’deki performansı sağlam

Bitcoin fiyatı son aylarda yatırımcıları biraz üzse de, herkes BTC’nin durumunun tamamen kötü olduğunu düşünmüyor. Bazı araştırmalara göre önceki yıllarda gözlemlenen boğa piyasaları göz önüne alındığında 2021 oldukça iyi bir durumda. Root isimli bir analist, mevcut dış baskılara rağmen zincir üstü göstergelerin “aşırı satım” sinyali verdiğini söylüyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Bitcoin İçin Bu Hafta İzlemeniz Gereken 5 Şey