Bitcoin ve Ether İçin Kritik 24 Eylül Geliyor! İşte Olabilecekler

btc ve eth
btc ve eth
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021’in 3. çeyreği sona ermeden önce 24 Eylül’ün Bitcoin ve Ethereum için önemi nedir? Son on günde, 2021’in 3. çeyreğinde, finans sektörü toplu olarak çalkantılı bir süreç yaşıyor. Bitcoin dahil kripto dünyası da yönünü bulmaya çalışıyor. Fiyatların ani direnci kıramamasıyla birlikte, şu anda bir belirsizlik havası var. Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını Kriptokoin.com’da bulabilirsiniz.

Bitcoin ne yöne evrilecek?

Hem Bitcoin hem de Ethereum, 42.000 dolar ve 3000 dolarlık acil desteklerinin üzerinde fiyat konsolidasyonu başardı, ancak yakında test edilebilirler. Bu senaryoyu akılda tutarak, her iki varlığa da 24 Eylül’de bir başka önemli sona erme tarihi yaklaşıyor ve bu da 2021’in 4. çeyreği için trend belirleme yönünde rol oynayabilir.

Skew verilerine göre, 24 Eylül’de Açık Pozisyonda 73.7k Bitcoin Opsiyonunun süresi dolmak üzere. Yazım zamanında 3,2 milyar dolara yaklaşan net değerleme, onu 2021’deki en büyük vadelerden biri yapıyor.

Ethereum ile ilgili olarak, 492k ETH seçenekleri, yazım zamanında net 1,5 milyar dolar değerinde sona erecek. Şu anda BTC, ETH seçenekleri arasında ortak olan ana özelliklerden biri, seçeneklerin çoğunun “Call Buys” olmasıdır. Bu, daha yüksek hedeflere ulaşılmaması durumunda daha fazla sayıda sözleşmenin geçersiz kılınacağı anlamına geliyor. Durgun bir pazar üzerindeki etkileri çok büyük olabilir, çünkü hedef başarısızlık, sona erme sonrasında hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarında geçici bir düşüşe yol açabilir. Şu anda, BTC 44.000 doların üzerinde kaldığından, ancak yazının yazıldığı sırada bu aralığın altına düştüğünden, Bitcoin Opsiyonları hala yeşildeydi. Ethereum için fiyatlar şu anda 3000 dolarda, bu da 24 Eylül’de strike fiyatları (opsiyonlarda alım veya satımda uygulanacak fiyattır) 3300-3400 dolar civarında olan çoğu sözleşme için büyük bir gerileme.

Oynaklık fazla mı?

Yazım zamanında, İma Edilen ve Gerçekleşen Oynaklık arasındaki mevcut birikime sığınılması gereken bir miktar tolerans payı/sığınak vardı. Implied, Realized volatiliteyi aşmaya devam ederken, gerekli trader duyarlılığı, grafiklerde daha fazla fiyat hareketi için hala yer olduğunu gösteriyor. Fiyatın volatilite yapısıyla birlikte düştüğü gerçeği göz önüne alındığında hafif düşüş var. Ancak Gerçekleşen Oynaklık, geçmişte iki kez yükseliş toparlanmasını tetikleyen bir düşük seviyeye ulaştı. Bir kez Ocak 2021’de ve ardından tekrar Nisan 2021’de. Bitcoin’in desteği 42.000 dolarda yeniden test ettiği ve Ethereum’un 3000 doların altına düştüğü göz önüne alındığında, 2021’in 4. çeyreğine giren Bitcoin için büyüme marjı yüksek olacaktır. Bununla birlikte, Gerçekleşen ve İma Edilen Oynaklıkta devam eden bir düşüş, yükseliş momentumunu yavaşlatacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ve Ether İçin Kritik 24 Eylül Geliyor! İşte Olabilecekler