500 Milyar Dolarlık Fon Bu Blockchain Projesine Yatırım Yapıyor

500 Milyar Dolarlık Fon Bu Blockchain Projesine Yatırım Yapıyor
500 Milyar Dolarlık Fon Bu Blockchain Projesine Yatırım Yapıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suudi Arabistan’ın 500 Milyar Dolarlık NEOM Yatırım Fonundan bugün önemli bir haber geldi. Buna göre Bir Blockchain firmasına yatırım söz konusu. Hong Kong merkezli lider Web3 şirketi Animoca Brands’a 50 milyon dolar yatırım yapmak istiyor. NEOM Suudi Arabistan’ın egemen varlık fonu tarafından destekleniyor. Ayrıca  Suudi Veliaht Prensi Salman’ın uhdesinde yer alıyor. Ayrıca toplam 500 milyar dolarlık varlıklarıyla devasa bir ölçeğe sahip.

Blockchain şirketine önemli yatırım ne anlama geliyor?

Bu önemli yatırım, NEOM Yatırım Fonu’nun çeşitli Blockchain teknolojileri, değiştirilemez tokenler (NFT’ler), merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ve daha fazlasını kapsayan gelişmekte olan Web3 sektörüne artan ilgisini gösteriyor. Animoca Brands, Blockchain oyunları, NFT’ler ve diğer Web3 teknolojilerindeki girişimleriyle ünlü. Ayrıca bu yenilikçi alanda kendisini önemli bir oyuncu olarak konumlandırıyor.

NEOM’un Animoca Brands’e 50 milyon dolar yatırma yönündeki iddialı planları sektörde dikkat çekiyor. Diğer taraftan Web3’ün dönüştürücü potansiyelini kabul eden geleneksel finans kurumları ve kuruluşlarının daha geniş bir eğilimini yansıtıyor. Bu sektör, merkezinde Blockchain teknolojisi ile oyundan finansa kadar çeşitli sektörlerde devrim yaratmayı vaat ediyor.

Yatırımlar kesişme noktalarına işaret ediyor

NEOM Yatırım Fonu, Animoca Brands’e yaptığı bu önemli yatırımla gündeme geliyor. Ayrıca, yenilikçi Web3 projelerinin büyümesi ve gelişmesine olan bağlılığına işaret ediyor. Bu yatırımlar, geleneksel finans ile dijital geleceğin heyecan verici bir kesişme noktasını işaret ediyor. Ayrıca Blockchain ve merkezi olmayan teknolojilerde daha fazla ilerlemenin önünü açıyor. Bu girişimin sonucu şüphesiz hem sektör uzmanları hem de meraklıları tarafından yakından izlenecek.

Bu işbirliğinin bir parçası olarak Animoca Brands, küresel ticari önemi olan Web3 kurumsal hizmet yeteneklerini geliştirmek için NEOM ile işbirliği yapacak. Bu yetenekler Riyad ve NEOM bölgesindeki teknoloji gelişmelerini destekleyecek. Projeler, yerel Web3 ekosistemini besleyecek. NEOM Yatırım Fonu CEO’su Majid Mufti konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıyor. Buna göre bu ortaklıktan ve NEOM’un dijital altyapı gelişimini desteklemedeki rolünden duyduğu heyecanı dile getiriyor. Mufti, Web3 ve Blockchain teknolojisinin ve altyapı gelişiminin küresel ölçekte dönüştürücü potansiyelinin altını çiziyor. Diğer taraftan bunun NEOM’un teknoloji altyapısı için önemini vurguluyor.

Büyüyen Web3 ekosistemi

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı Yat Siu de konuyla ilgili değerlendirme yapıyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda, NEOM ile işbirliği yapmaktan, NEOM’dan yatırım almaktan heyecan duyduğunu ifade ediyor. NEOM’un vizyonunun çığır açan niteliğine ve büyüyen Web3 ekosistemine dikkat çekiyor. Ayrıca temel itici güç olan Blockchain sisteminin gücünden yararlanma potansiyelinin altını çiziyor.

Bu ortaklık, ülkede inovasyon ve dijital dönüşümü teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu amaçla hareket eden Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030 planının daha geniş bağlamıyla da uyumlu. Ayrıca Blockchain ve Web3 teknolojisinin geliştirilmesi ve benimsenmesini katalize etme vaadini taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

500 Milyar Dolarlık Fon Bu Blockchain Projesine Yatırım Yapıyor