Analistler Liste Verdi: Binance’deki Bu 9 Altcoin Fırlayabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
13.711 görüntülenme
Analistler Liste Verdi: Binance'deki Bu 9 Altcoin Fırlayabilir!

Kripto para piyasasında hareketlenmeler görülürken analistler yükselme potansiyeli gördükleri altcoin projelerini paylaşıyor.  Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken iyi bilinen üç altcoin

Kripto analisti Danielle du Toit’e göre Bitcoin (BTC) fiyatı mevcut seviyesinin üzerinde kalmaya devam ettiği sürece altcoinler için iyi haberler olabilir. Bazı insanlar bu koşullar altında en iyi performansı gösterecek altcoinlerin Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve XRP olacağına inanıyor. Analist, bu altcoin’lere ir göz atıyor.

Altcoin
ETH fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

ETH’nin fiyatı düşen bir kama modeli içinde işlem görüyor. Ancak bu yakın gelecekte büyük ölçüde yükseliş olarak kabul edilebilir. Altcoin’in muhtemelen reddedilmeyle karşı karşıya kalması ve daha düşük bir desteğe ulaşması beklense de, bu durum dev bir fiyat hareketini tetikleyebilir. Düşüş eğilimi ve direncin reddedilmesi, fiyatı tekrar kamaya itebilir, ancak bunun çekeceği boğalar ETH fiyatını 1.800 dolara çıkarabilir.

ADA fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

ADA şu anda azalan bir paralel kanalda sıkışmış durumda. Ancak, kanalın ortalama seviyelerini koruyor. Altcoinin fiyatı da kanalın üst direncini test ediyor, bu da reddedilmenin bir gerçek olduğu ve ADA fiyatının sert bir şekilde düşebileceği anlamına geliyor. Durum buysa, ADA muhtemelen daha düşük desteği yeniden test edecek. Ancak, bunu fiyatta bir artış izleyebilir. Boğalar yeterince güçlüyse, fiyatı kanalın üst direncini kıracak kadar yükseltebilirler.

XRP fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Ocak ayı boyunca güç gösterdikten sonra bile, XRP fiyatı şu anda 0,4096 dolarlık dirençle karşı karşıya. Uzun süreli bir düşüş hareketi, önümüzdeki günlerde XRP’nin fiyatını 0,4 dolara düşürebilir ve ardından bir toparlanma, altcoinin fiyatını 0,5 dolara doğru görebilir.

Bitcoin çıkışı yakın mı?

Rekt Capital takma adlı analist, Litecoin (LTC) ve üç Ethereum tabanlı (ETH) altcoin projsini yakından takip ettiği için Bitcoin’in (BTC) yükseliş trendine devam edebileceğini söylüyor. Analist, BTC’nin hakimiyet seviyesi önemli bir seviyeyi başarıyla test ettiği sürece yükselmeye devam etmesini bekliyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Yüksek direnç aralığının üzerinde aylık olarak yakın bir BTC Hakimiyeti, BTCDOM’u yeniden test için hazırlayabilir. Orada başarılı bir yeniden test ve BTC Hakimiyeti, makro trend hakkında bir karar vermek için siyah kama zirvesini tekrar ziyaret edecek.

Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Ancak analist, mevcut direnç seviyesinin üzerinde kapanmazsa lider kriptonun diğer yöne gitmesinin mümkün olduğunu belirtiyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Daha yüksek bir kırılma şansı sağlamak için, BTC ideal olarak aylık olarak mavi ~23.400 dolar direncinin üzerinde kapanmalı. Aksi takdirde BTC, birkaç hafta burada konsolide olmak için bu ~20.000-23.400 dolar aralığında bir düşüşe geçebilir.

Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Litecoin ve 3 Ethereum tabanlı altcoin için tahminler

Altcoinlere geçerken, Rekt Capital Litecoin’i gündeme getiriyor. Analist, BTC alternatifinin şu anda yukarı yönlü bir ralliyi ateşlemeye hazır olduğunu söylüyor:

LTC, aylık bayrağından çıktı. Aylık kapanışın hemen ardından, bu kırılmayı doğrulamak için iyi bir konumda.

Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Analist ayrıca Litecoin’in mevcut fiyatlarına trader tepkilerindeki farklılıkları da not ediyor. Rekt Capital, şunları söylüyor:

LTC’ye bu fiyatlarda çok farklı bir tepki olduğu açık. Geçmişte, LTC ya yeşil alandan (2018 öncesi) bir kaçış sonrası yeniden testinde başarısız olur ya da sahte kaçışta (2020) başarısız olur. Ancak bu kez LTC, Boğa Bayrağı devam modelinden çıktı.

Altcoin
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Analist daha sonra Chainlink’i (LINK) gündeme getirerek bunun zaman içinde tekrar 20 dolar seviyesine yükselmesini beklediğini söylüyor. Bu konudaki görüşlerini şu şekilde izah ediyor:

LINK mavi yolu güzelce takip ediyor. LINK şu ana kadar siyah 6,27 dolardan %+13 toparlandı. Zaman içinde yukarıdaki siyah aralığı tekrar ziyaret edebilir.

Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Rekt Capital, daha sonra Ocean Protocol’e (OCEAN) geçiyor. Analist, OCEAN’ın kilit bir direnç bölgesini aşamaması halinde 2022’nin ortasında başlattığı ralliyi durdurabileceğini söylüyor:

OCEAN/BTC rallisine devam ediyor ve yıl boyunca siyah diyagonal ve mavi aralığın yüksek olduğu birleşme direncine yaklaşıyor. Özellikle bu alanın ötesinde ters fitiller oluşursa, fiyatının oradan reddedilmesi olası.

Altcoin
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Analistin radarında olana sol altcoin Cardano’nun yeni stablecoin’i Djed’in arkasındaki merkezi olmayan ödeme platformu Coti Network (COTI). Rekt Capital, ağın çok önemli bir alanı yeniden test etmeyi yeni bitirdiğini ve bir sonrakini geçip geçemeyeceğini görmek üzere olduğunu söylüyor. Bu konudan şunları kaydediyor:

COTI, kırmızı diyagonal direncin ötesine geçerek bunu 1HR’de destek olarak başarıyla yeniden test ediyor. COTI o zamandan beri yüksek direnç (turuncu) aralığına yükseldi. Kırmızı diyagonalin ötesinde haftalık kapanış, COTI’yi gelecekte destek olarak yeniden test etmesi için ayarlayabilir.

Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Analist iki altcoinin ‘çatıdan geçtiğini’ söylüyor

Popüler analist Michaël van de Poppe, Ethereum (ETH) için bir sonraki ‘devasa döngünün’ daha yeni başladığını söylüyor. Analist, birkaç kısa yıl içinde hepimizin mevcut BTC ve ETH fiyatlarına güleceğimizi iddia ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Eğlenceli olan şu ki, bundan birkaç yıl sonra mevcut değerlere gülüyor olacağız. Bitcoin 200.000 dolar veya daha fazla, Ethereum her yerde benimseniyor. Böylesine büyük bir döngünün başlangıcındayız.

Daha kısa vadede Van de Poppe, Ethereum için 1.450-1.600 dolar aralığını izliyor. Bu konuda ise şunları söylüyor:

Ethereum hala çok önemli bir destek üzerinde. Eğer sıçrarsak, şortlar için yaklaşık 1.600 dolar ile ilgilenirim. Long’lar muhtemelen 1.450 dolarda.

Altcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Altcoin’lere geçiş yapan Van de Poppe, ETH rakibi Fantom (FTM) ve ETH katman-2 çözümü Polygon’un (MATIC) şu anda patladığını söylüyor. Analist, şu yorumu yapıyor:

FTM ve MATIC tavan yapıyor. İnsanlar şu anda APT, FTM ve MATIC’te pozisyon almaya çok hevesli. Ancak, bir ay önce aynı insanlar tüm kriptolarını satmaya o kadar hevesliydi ki biz 10.000 dolara çıkacaktık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3 Analist, 3 Rakip Altcoin’in Sonraki Hamlelerini Açıklıyor
3 Analist, 3 Rakip Altcoin’in Sonraki Hamlelerini Açıklıyor Kripto analisti Akash Girimath, Ethereum fiyatının kritik bir noktada olduğunu söylüyor. Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre, Solana yön değiştirmek üzere. Analist Tony M. İse Cardano’nun hem boğalara hem de ayılara meydan okuyan karışık sinyaller verdiğini belirtiyor. Üç analistin...
Vural Erkan 2 ay önce