Analist: Bu Coin Aptos, ICP, ETC, AVAX ve XRP’i Geçecek!

Analist: Bu Coin Aptos, ICP, ETC, AVAX ve XRP'i Geçecek!
Analist: Bu Coin Aptos, ICP, ETC, AVAX ve XRP'i Geçecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Jack Niewold, son analizlerinde ilginç tahminlere yer verdi. Trend bir altcoin’in Aptos, ETC, AVAX ve XRP gibi piyasa devlerini geride bırakacağını öne sürdü.

“Bu altcoin Aptos, ICP, ETC, AVAX ve XRP’yi geride bırakacak”

Jack Niewold’ın analizlerine göre, Nisan ayında gerçekleşen airdrop ile yoğun ilgi gören Arbitrum (ARB), piyasa değeri sıralamasını kökten değiştirebilir. Kripto analisti, Arbitrum’un Hedera, Aptos, Stellar, ICP, LEO, Avalanche ve XRP’yi geride bırakacağını iddia ediyor:

ARB, tasfiye edilemez kaldıraçlı ETH betaya erişim sağlarken, kaçınılmaz olarak Hedera, Aptos, Stellar, ICP, ETC, LEO Token, Avalanche ve XRP’yi geride bırakacak.

Arbitrum’un arkasındaki katalizör, 8 Mart’ta başlayan Vertex beta testine dayanıyor. Kripto ticaret protokolü Vertex, kurumsal yatırımcıları çekmek amacıyla Arbitrum ağında sözleşmeler uyguladığını duyurdu. 8 Mart’ta protokol, spot ve türev ticaret için seçilen bir grup kurumsal yatırımcıyla beta testine başladı.

Niewold’a göre ARB, Ethereum işlem ücretlerinin yükseldiği son günlerde diğer coin’lerden daha ekonomik fiyat sağlıyor. Ayrıca, 8 Mart’ta Vertex ile kaldıraçlı ETH işlemleri sunmaya başladı. Bu işlevsellik ile Niewold, ARB’nin kripto para piyasasında yükselişe geçeceğini dile getirdi.

Arbitrum rakipleri karşısında ne kadar güçlü?

Kripto topluluğu, Arbitrum’un (ARB) XRP ve Aptos’u geride bırakıp bırakamayacağını tartışmaya devam ediyor. Bazı yorumcular, Arbitrum’un yatırımcılara önemli bir değer sunmadığını savunuyor. Diğerleri ise Ethereum ağındaki yüksek ücretlerin gölgesinde Arbitrum’un daha iyi performans sergileyeceği görüşünde.

Arbitrum, Ethereum ağı üzerinde çalışan bir Layer 2 çözümüdür. Daha hızlı, daha ekonomik ve daha ölçeklenebilir işlemler sunarak Ethereum ağının performansını artırır. Platform, Ethereum’ın güvenliğini korurken, off-chain hesaplama ve depolamaya izin veren Optimistic Rollups teknolojisini kullanır.

Ancak, XRP ve Aptos gibi altcoin’ler, benzersiz değer teklifleri sunarak kendilerini farklılaştırmaya çalışıyor. Özellikle XRP, anında, düşük maliyetli ve güvenli sınır ötesi ödemeler konusunda sektör lideri konumunda. Öten yandan, Aptos, Web 3.0 uygulamaları için en verimli altyapıyı sağlıyor.

Arbitrum’un ivme kazandığı ve Ethereum ağındaki tıkanıklığı hafiflettiği zaten ortada. Ancak XRP ve Aptos’u geride bırakıp bırakamayacağı henüz kesin değil. Arbitrum’un özellikle Ethereum ağında mevcut yüksek ücretlerin gölgesinde daha iyi bir performans gösterebileceği düşünülüyor.

NFT2.0 Arbitrum’a geliyor

NFT 2.0, standart özelliklere ek olarak ( kimlik ve meta veriler) ek özelliklere sahip olan NFT’lerdir. Kullanıcılar aynı zamanda, mint sırasında NFT’nin gerekli özelliklerini seçebilirler. Arbitrum’un bu teknolojiyi benimsemesi, Envelop entegrasyonu ile gerçekleşti.

Son olarak, Arbitrum’ın geliştirici aktivesinin hızla düştüğünü belirtelim. Kriptokoin.com olarak aktardığımız raporlara göre, projenin aktif geliştirici sayısı durağan kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bu Coin Aptos, ICP, ETC, AVAX ve XRP’i Geçecek!