Analist Uyardı: Bu Gelişme, Altın’da Düşüşü Hızlandırabilir!

14 gold  22
14 gold 22
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa analisti Guillermo Alcala, altın fiyatlarının, risk iştahını artıran faktörlerin bir araya gelmesiyle Cuma günü keskin bir düşüş yaşadığını belirtiyor. Sarı metal Perşembe günü 1.800 doları gördükten sonra 30 dolardan fazla değer kaybetti ve öğleden sonra ABD işlem seansında 1.770 doların hemen altında destek buldu.

İyimser veriler ve ABD tahvil faizlerindeki toparlanma altın üzerinde baskı yaratıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, güvenli liman metalinin cazibesini azaltan bir risk rallisi ve ABD Hazine tahvil faizlerindeki toparlanmanın ortasında altın, Perşembe günkü kazançlarını geri verdi. Goldman Sachs’ın üçüncü çeyrekte kazançlarda %66’lık bir artış bildirerek, bu haftanın başlarında diğer büyük bankalarda beklenenden daha iyi bir dizi veri açıklamasıyla birlikte, finans sektöründeki iyimser çeyrek sonuçları, yatırımcıların iyimserliğini artırdı ve enflasyonist baskılara ve tedarik zinciri kesintilerine ilişkin korkuları hafifletti.

Altın

Öte yandan analisti Guillermo Alcala’ya göre, Pazartesi günü %1,61’den Perşembe günü %1,51’e düşen 10 yıllık tahvilin Cuma günü %1,55’e yükselmesiyle birlikte uzun vadeli ABD Hazine tahvil faizleri arttı ve bu durum altının çekiciliğini frenledi. Makroekonomik takvim de altın alıcılarına pek yardımcı olmadı. Ticaret Departmanı tarafından Cuma günü açıklanan verilere göre, ABD perakende satışları Eylül ayında %0,7 artarak, bilgisayar çiplerindeki küresel arz sorunlarıyla mücadele eden otomobil bayilerindeki yüksek fiyatlar nedeniyle %0,4’lük piyasa beklentilerini kısmen de olsa aşmış görünüyor.

Teknik analiz: 1.745 desteğinin ihlali düşüşü hızlandırabilir

Piyasa analisti Guillermo Alcala, teknik açıdan altının, %1,8’lik bir geri dönüşün ardından nefes almak için 1.770 dolarlık alanda alıcılar bulmuş göründüğünü belirtiyor ve teknik analizinde şu seviyeleri işaret ediyor:

Aşağıda, bir sonraki potansiyel destek alanı 1.745 dolarda (6 Ekim’in en düşük seviyesi) bulunuyor ve bu da 1.725 dolardaki (29 Eylül’ün en düşük seviyesi) önemli bir destek alanına giden yolu açacaktır. Artan yönde, direnç seviyeleri Temmuz ve Eylül’ün zirvesi olan 1.830 dolar öncesinde 1.807 dolarda (15 Eylül’ün en yüksek seviyesi) kaldı. Bu seviye aşılırsa, bir sonraki potansiyel hedef 8 ve 11 Haziran’ın en yüksek seviyesi 1.905 dolar olabilir.

Altın
Altın fiyatları için izlenecek teknik seviyeler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Uyardı: Bu Gelişme, Altın’da Düşüşü Hızlandırabilir!