Bu Web3 Coin’i Tek Haberle Çakıldı! İşte Detaylar 

expect altcoin 2022
expect altcoin 2022
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanların en çok konuşulan Web3 coin projelerinden StepN (GMT), uygulamasını Çin’deki kullanıcıların kullanımını kapatacağını duyurdu. Altcoin’in Çin’den çekilme kararının kripto para piyasasında yayılmasıyla projenin tokeni GMT fiyatı çakıldı.

Çin’den çekilme kararıyla StepN (GMT) fiyatı sert düştü

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Web3 coin projesinin resmi Twitter hesabında yapılan paylaşıma göre STEPN, Çin’li kullanıcılarıyla vedalaşıyor:

Sevgili STEPN kullanıcıları: İlgili düzenleyici politikalara aktif olarak yanıt verebilmek için, STEPN yazılım kullanıcılarının bir envanterini çıkaracaktır. Çin anakarasındaki kullanıcılar bulunursa, STEPN, 15 Temmuz 2022 (UTC+8) saat 24:00’te (UTC+8) hesaplarına GPS sağlamayı durduracaktır.

Web3 coin

STEPN duyurusuna “Bölgedeki bir GPS veya IP konumundan oturum açmayı ve hesabınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız, uygulama içi varlıkların yönetimi konusunda kendi kararlarınızı vermenizi öneririz. Bu süre zarfında, resmi sosyal medya duyuruları, e-postalar, uygulama içi uyarılar vb. aracılığıyla kullanıcılara daha fazla ayrıntı bildirilecektir” şeklinde devam etti.

Duyurunun ardında Web3 coin projesinin GMT tokeninin fiyatı sert bir düşüşle gün içi görmüş olduğu 1,4 dolardan 0,85 dolara kadar geriledi. Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre 84. sırada bulunan token, günlük bazda yaklaşık %36 kayıpla 0,86 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, yaklaşık bir ay önce 4,11 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmıştı. Mevcut durumda ise bu zirveden %79 uzakta bulunuyor.

Web3 coin

Web3 coin projesine genel bir bakış

STEPN, Solana Blockchain’deki GameFi öğelerine sahip, kendine özgü bir “Web3 yaşam tarzı uygulaması”. Play-to-earn oyununun özelliklerini bir fitness uygulamasıyla birleştirerek move-to-earn ‘hareketle kazan’ adlı yeni bir kategori oluşturuyor. Kullanıcılar, yürürken veya koşarken veya tempolu yürürken oyun içi para kazanmak için kullanabilecekleri NFT spor ayakkabı satın alıyorlar.

STEPN, milyonlarca kullanıcıyı daha sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeye teşvik ederek fitness uygulamaları piyasasında devrim yaratmayı amaçlıyor. Uygulama, kullanıcıların gerçekten egzersiz yaptığını kanıtlayan Proof of Move ‘hareket kanıtı’ ve işleyen bir GPS sistemi gibi çeşitli sorunları çözüyor. Ayrıca, STEPN kullanıcıları finansal olarak teşvik ederek, sosyal ödül unsurlarını tanıtmayı ve karbon nötrlüğüne katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Web3 Coin’i Tek Haberle Çakıldı! İşte Detaylar