Elon Musk Yine Tek Tweetle Bir Altcoin’i Tırmandırdı!

Elon Musk Yine Tek Tweetle Bir Altcoin'i Tırmandırdı!
Elon Musk Yine Tek Tweetle Bir Altcoin'i Tırmandırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popülerliğini borçlu olduğu Elon Musk, yine Dogecoin (DOGE) için destekleyici bir paylaşım yaptı. Altcoin fiyatı, Musk etkisiyle kuzeye yöneldi.

Twitter merkezini ziyaret 3 DOGE!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, kripto piyasasında önemli bir etkiye sahip. Bu Influencer’lik pozisyonunu ise genellikle elleriyle büyüttüğü popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) için kullanıyor. Elon Musk şimdi de şaka yollu “Twitter genel merkezini ziyaret ücreti’nden bahsetti. Ancak, buradaki ilginç nokta, Twitter’in için dile getirilen ücret konusunu, genel merkez ziyarette DOGE kullanılması şekilde değiştirdi. Aynı zamanda, muhtemelen Elon Musk’ın bundan bahsetmesinin bir sonucu olarak, piyasa değerine göre en büyük meme tokeninin fiyatı yükselmeye başladı.

Twitter patronu, sosyal medya platformunun merkez ofisini ziyaret etmek isteyen ‘DogeDesigner‘ kullanıcısına yanıt verirken bu şaka tweet’ini attı. @cb_doge, SpaceX Starship’in Teksas’ta fırlatılışını izlemek için Nisan ayında ABD’ye geleceğini söyledi. Ayrıca uğrayıp Twitter merkezini ziyaret etmek istediğini belirtti ve binaya girmek için Elon Musk’tan izin istedi.

Altcoin fiyatı kısa süreli yükseliş tepkisi verdi

Elon Musk ise şaka yollu ‘3 DOGE’a mal olacak’ yanıtını verdi. Bu, Twitter’ın kullanıcılardan mavi tik işareti için her ay talep ettiği 8 ABD doları tutarındaki ücretten bile daha az. Mevcut 0,077 dolar döviz kurundaki 3 DOGE, 0,222040 dolara eşdeğer. Musk’ın bu tweet’inden sonra, altcoin fiyatı saatlik grafikte büyük bir yeşil mum bastı ve %4’ün üzerinde artışla 0,0785 dolara ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada altcoin hafifçe gerileyerek Binance’da 0,0776 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin

Fiyattaki artış, Elon Musk’ın yaratıcılara bahşiş vermek ve/veya Twitter’da mikro ödemeler yapmak için DOGE’u benimsemesini dileyen DOGE Army’nin coşkusundaki kısa bir sıçramaya bağlanabilir. Hatırlayacağınız üzere Musk, en büyük sosyal ağı satın almadan önce bu seçenekten bahsetmişti.

Balinalar 930 milyon DOGE transfer etti

Balina izleme platformu Whale Alert tarafından paylaşılan veriler, gün içinde anonim bir büyük cüzdanın toplam 930 milyon DOGE transfer ettiğini gösteriyor. Whale Alert tarafından paylaşılan ayrıntılardan da anlaşılacağı üzere, bu fonlar diğer anonim cüzdanlara taşındı. Bu DOGE miktarı, 71.940.654 dolara eşdeğer. Balinalar, Elon Musk gibi etkileyicilerin tweet’lerine karşı hassas ve DOGE’den bahsettiği anda hemen yanıt verebiliyorlar. Bu durumda, adresler anonim olarak işaretlendiğinden ve herhangi bir merkezi kripto borsasına bağlı olmadığından transferler OTC işlemleri olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk Yine Tek Tweetle Bir Altcoin’i Tırmandırdı!