Finans Gurusu: Gücünüz Yettiği Kadar Bu Kripto Paradan Alın!

Finans Gurusu: Gücünüz Yettiği Kadar Bu Kripto Paradan Alın!
Finans Gurusu: Gücünüz Yettiği Kadar Bu Kripto Paradan Alın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal okuryazarlık ve yatırımcılık denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Robert Kiyosaki, X gönderisiyle dikkat çekti. Zira yatırımcıları arzı sınırlı varlıklara yönelmeleri konusunda uyardı. “Zengin Baba Yoksul Baba” adlı bestseller’a imza atan Kiyosaki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Çin’in borsayı desteklemek için hisse senedi satın almak için borç aldığını ve bunun “aptalca ve çaresizce” bir hareket olduğunu söyledi. Yatırımcıların bu dönemde “gerçek altın, gümüş ve gücün yettiği kadar kripto para kralı Bitcoin” satın alması gerektiğini vurguladı.

Ünlü yazar; altın, gümüş ve kripto para Bitcoin alınmasını savunmakta

Finansal okuryazarlık ve yatırımcılıkla ilgili en çok satan kitaplardan biri olan “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki, yatırımcıları arzı sınırlı varlıklara yönelmeleri konusunda uyardı. Kiyosaki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gündeme geldi. Özellikle Çin’in borsayı desteklemek için hisse senedi satın almak için borç aldığını belirtti. Ancak bunun aptalca ve çaresizce bir hareket olduğunu söyledi.

Kiyosaki, asıl sorunun dünyadaki tüketicilerin satın almayı bırakması olduğunu söyledi. Ardından, bunun hisse senedi ve tahvil piyasaları için bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Yatırımcıların bu dönemde “gerçek altın, gerçek gümüş ve gücünüzün yettiği kadar Bitcoin” satın alması gerektiğini vurguladı.

Kiyosaki’nin Bitcoin güveni: 300.000 dolar bekliyor

Kiyosaki, Bitcoin’in bu boğa döngüsü özelinde 300 bin dolar seviyelerine kadar yükseleceğine inandığını belirtti. Dolayısıyla BTC’yi desteklemeye devam ettiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz dönemde de Bitcoin hakkında yaptığı paylaşımlarda dikkat çekmişti. Özellikle yatırımcıları “aptallık” yapmamaları ve altın, gümüş ve Bitcoin biriktirmeleri konusunda uyarmıştı. Kiyosaki, ABD dolarını sahte para olarak nitelendirdi ve gümüşü tercih edeceğini açıkladı.

Launchpad Token Projelerinde Yüzde 67.000'lik Boğa Koşusu

  Kiyosaki, Bitcoin’e olan inancını ve bu kriptonun geleceği hakkındaki tahminlerini birçok kez dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını öngörmüştü. 2024 yılı için ise 300 bin dolar hedefi koydu. Kiyosaki’nin Bitcoin’e olan güveni ve bu konudaki açıklamaları, yatırımcılar tarafından yakından takip edilmekte.

  Kiyosaki’nin Bitcoin hakkındaki tahminleri, kripto para piyasasında farklı tepkilere yol açıyor. Bazı uzmanlar Kiyosaki’nin öngörülerini tutarlı bulurken, bazıları ise aşırı iyimser olduğunu söylüyor. Ayrıca Bitcoin’in bu kadar yüksek seviyelere ulaşmasının zor olduğunu savunmaktalar. Sonuç olarak Robert Kiyosaki’nin Bitcoin ve diğer arzı sınırlı varlıklar hakkındaki uyarıları, yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ancak yatırımcılar, Kiyosaki’nin görüşlerini kendi araştırma ve analizleriyle birlikte değerlendirerek bilinçli yatırım kararları vermeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Finans Gurusu: Gücünüz Yettiği Kadar Bu Kripto Paradan Alın!