Balinalar IMX Coin ve Bu 9’una Yöneldi!

Balinalar IMX Coin ve Bu 9’una Yöneldi!
Balinalar IMX Coin ve Bu 9’una Yöneldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoinler, Nisan ayında başlayan düşüş trendini Mayıs ayının ilk günlerinde de sürdürdü. BTC fiyatı 56.500 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşten sonra piyasada bir toparlanma görüldü ve BTC fiyatı 62.000 dolar sınırına yaklaştı. Ayrıca bu süreçte, balinalar fırsatı değerlendirerek altcoin alımlarına yöneldi. On chainveri takip platformu Nansen’in verilerine göre, son 24 saatte en çok satın alınan kripto paralar arasında IMX coin de yer aldı. İşte detaylar…

IMX coin ve o kriptolar, Nansen’in listesinde

Bitcoin ve altcoinlerde Nisan ayında başlayan düşüş Mayıs ayının ilk günlerinde de devam etti. BTC fiyatı 56.500 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüşten sonra BTC ve altcoinlerde bir toparlanma görüldü ve BTC fiyatı 62.000 dolar sınırına yaklaştı. Bu sırada balinalar harekete geçti. Zira veri takip platformu Nansen son 24 saatte en çok satın alınan kripto paraları açıkladı. Zira, Nansen verilerine göre balinalar farklı altcoinlere yöneldiler. Dahası, ZENT, COMP ve IMX balinaların en çok satın aldığı altcoinler arasında yer aldı.

En çok satın alınan kripto paralar:

  1. USDC: 48,3 milyon dolar giriş
  2. ZENT: 17,5 milyon dolar giriş
  3. COMP: 5,4 milyon dolar giriş
  4. IMX: 2,3 milyon dolar giriş
  5. PEPE: 1,1 milyon dolar giriş
SHIB, PENDLE Coin ve Bu 5 Altcoin’den Liste Dahil Sıcak Haberler Var!

Balinalar neden bu coinleri tercih ediyor?

Balinalar bunlar dışında ZETA, ENA, weETH, wstETH, aEthWBTC, stETH, cbETH satın aldı. Çoğunlukla  Ethereum türevlerine odaklandıklarını söyleyebiliriz. Ayrıca, balinaların bu altcoinleri tercih etmesinin birkaç nedeni olabilir.

  • ZENT: ZENT, merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. DeFi, geleneksel finansal sistemlere erişimi olmayan kişilere finansal hizmetler sunar. DeFi’ye olan ilgi arttıkça, ZENT gibi DeFi protokollerine olan talep de artmaktadır.
  • COMP: COMP, Compound adlı merkezi olmayan bir borç verme ve borç alma platformunun yerel token’ıdır. Compound, kullanıcıların kripto paralarını teminat olarak kullanarak borç almalarına ve faiz kazanmalarına olanak tanır. Compound’un popülaritesi arttıkça, COMP token’ına olan talep de artmaktadır.
  • IMX: IMX, Immutable X adlı bir oyun pazarı platformunun yerel token’ıdır. Immutable X, oyun içi öğelerin alınıp satılmasını kolaylaştıran bir platformdur. Oyunlarda NFT’lerin kullanımı yaygınlaştıkça, Immutable X ve IMX token’ı da değer kazanıyor.
Uzman Görüşü: Mayıs’ta Gözünüz Bu 4 Altcoin Üzerinde Olsun!

Sonuç olarak balinaların altcoinlere olan ilgisi, kripto para piyasalarında bir değişimin işareti olabilir. Zira, Bitcoin’e olan talep azalırken, yatırımcılar farklı altcoinlere yöneliyor. Bu durum, altcoin fiyatlarında bir artışa yol açabilir. Ancak, unutulmamalıdır ki kripto para piyasaları oldukça değişkendir ve yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmak önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Balinalar IMX Coin ve Bu 9’una Yöneldi!