6’dan Fazla Tahminleri Doğru Çıktı! İşte 5 Usta Analistten Yeni Bitcoin Tahminleri

bitcoin 15
bitcoin 15
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre önce sert yükselerek tarihi rekorunu kırdı. Bitcoin (BTC), dün hızla yükselerek 19.864 dolara ulaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Peki lider kipto paranın bundan sonraki hamlesi hangi seviyeye olacak? İşte usta isimlerden sıcak Bitcoin tahminleri…

İşte usta isimlerden sıcak Bitcoin tahminleri

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün sert yükselerek 3 yılın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. Bitcoin, 19.666 dolarlık bir önceki rekorunu kırarak 19.864 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş hareketi yatırımcı ve analistleri sevindirdi. Ancak şimdi akıllardaki temel soru BTC’nin sıradaki hamlesinin ne olacağı. Bizde sizler için usta isimlerin yeni tahminlerini makalemizde derledik. İşte usta isimlerden sıcak Bitcoin tahminleri…

"Bitcoin'de Düşüş Olası" Diyen JPMorgan Analistleri Bu Kilit Faktöre İşaret Etti!

Tone Vays: Dipten satın almaktansa koparmayı satın almayı tercih ederim

Yeni analizinde Wall Street analisti Tone Vays, 95.000 YouTube abonesine pazara girmeden önce Bitcoin‘in ona net bir sinyal vermesini beklediğini söylüyor. Tone Vays konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bekleyeceğiz ve göreceğiz… Şu anda günlük grafik de ilginç bir bölgede. 14.000 dolar aralığında biraz daha derin bir düzeltme arıyordum, bu da 15.000 dolardan daha düşük anlamına geliyor. Oraya varmadık.  Görünüşe göre şu ana kadar 16.000 doların biraz üzerinde dip yaptık. Şimdi, 16.000 doların biraz üzerinde bir dip noktaya geldiğimiz için, mevcut rallide yükselişe geçmek için bu pembe çizgiyi kırana kadar bekleyeceğim … Şu anda, henüz hazır değilim BTC satın almak için. Dipten satın almaktansa koparmayı satın almayı tercih ederim.

Tone Vays, BTC’nin Aralık ayında 7.000 doların altına düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etti ve dikkatleri üzerine çekti. Bunun dışında analistin başka başarılı tahminleri de var.

Kaynak: Tone Vays

Tone Vays: Bitcoin şimdi 30 bin dolara yükselebilir

Tone Vays, boğaların kilit bir seviyeye çıkması durumunda tüm zamanların en yüksek seviyesini göreceğimizi tahmin ediyor. Tone Vays konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mor çizginin üzerinde satın almayı ve 30.000 dolara yükselmesini izlemeyi tercih ederim. Çünkü bunun bir dahaki sefere 20.000 doları kırdığımızda gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu düşünüyorum. Bu noktada 19.000 doları kırmak neredeyse 20.000 doları kırmakla eşdeğer çünkü çok yakınlar. 19.000 doları kırarsak sahip olacağımız ivme, bizi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmak için yeterli, ancak henüz düşüşleri almıyorum.

John Bollinger uyardı: Bitcoin’e dikkat etme zamanı

Ancak  Bitcoin’in bir sonraki hamlesi konusunda herkes pek de iyimser değil. Popüler indikatör Bollinger Bant’larının mucidi John Bollinger, “klasik bir zirve kurulumu” konusunda yatırımcıları uyardı. John Bollinger konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tamam, BTC’ye dikkat etme zamanı. Bu klasik bir zirve kurulumudur. Henüz onay yok ve kurulum kolayca aşılabilir. Ancak bilge yatırımcılar önlem almalı…

Özellikle John Bollinger’in Bitcoin öngörülerinin çoğu geçen yıl oldukça başarılı oldu. Bu yüzden piyasa katılımcıları, analistin sözlerine çok dikkat ediyor. Nisan ayında analist, Bitcoin fiyatında yüzde 40’lık bir sıçramadan önce yorum yaptı ve lider kripto para birimi analistin belirttiği modeli oluşturdu.  Haziran başında John Bollinger, yatırımcıları fiyat 10.400 dolara yükseldikten sonra “temkinli veya short” olmaya çağırdı  ve bunu da doğru öngördü.

Bitcoin İvme Kazanırken Trader’lar Temkinli: Boğa Tuzağı mı?

Michaël van de Poppe: 16.000 doları tuttuğumuz sürece bir düşüş daha yaşamıyoruz

Dünyaca ünlü kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’deki iki olası senaryoyu ana hatlarıyla açıklıyor. Analiste göre, her iki senaryoda Bitcoin’in önemli bir alanı korumasına bağlı. Michaël van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

16.000 doları tuttuğumuz sürece bir düşüş daha yaşamıyoruz, ancak güneye düşersek 14.000 dolar izlenecek alan. 14.000 dolara ulaştığımızda çoğunluğun 12.000 doları izleyeceğini düşünüyorum. Ancak 12.000 dolara ulaşacağımıza inanmıyorum. Bu çok sert bir düzeltme olur. 14.000 doların aynı zamanda 0.382 Fibonacci seviyesi olduğunu ve daha önce destek direncini düşüren önceki yüksek olduğunu düşünüyorum. İkinci senaryo, halving’den sonra yaptığımız gibi… Ve bu durumda, burada gördüğümüz gibi önceki OB’nin (sipariş bloğu) testini yaptığımızı görüyorsunuz ve ondan sonra, sadece fiyatın yana doğru gittiğini ve destek sağladığını görüyoruz. Bu perspektifte ve bu açıdan, 18.000 ila 18.600 dolar arasında tartıştığımız aralıkta büyük olasılıkla reddediliriz. Ondan sonra güneye iniyoruz… Desteği 17.100 dolarda sürdürürsek ve tekrar gelirsek, o zaman daha fazla düzeltme almayacağımızı iddia ediyor olabilirsiniz.

Ünlü analist Michael van de Poppe,  2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak tahmin etti. Ayrıca analist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunun dışında usta analistin başarılı başka BTC tahminleri de var.

Dev Varlık Yöneticisi Guggenheim Bitcoin Yatırımı Yapabilir!

Pierre Rochard: Daha fazla yükseliş olabilir

Popüler analist Pierre Rochard, Bitcoin’in sert yükselişinin ardından daha fazlasının gelebileceğini belirtti. Pierre Rochard, yatırımcılara daha fazla Bitcoin satın almak için başka varlıklarını satmalarını tavsiye ediyor.

Cameroon Winklevoss: Bitcoin 25 kat artma potansiyeline sahip

Ünlü milyarder Cameroon Winklevoss, Bitcoin’in altın’ı tahttan indirdiğini belirtiyor. Cameroon Winklevoss, BTC’nin mevcut fiyattan 25 kat artma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

6’dan Fazla Tahminleri Doğru Çıktı! İşte 5 Usta Analistten Yeni Bitcoin Tahminleri