İzlenecek P2E Coinleri Çıktı: Bu 4’ünü Radarınıza Alın!

İzlenecek P2E Coinleri Çıktı: Bu 4'ünü Radarınıza Alın!
İzlenecek P2E Coinleri Çıktı: Bu 4'ünü Radarınıza Alın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası sert rüzgarlardan sonra bir bahar havası yakaladı. Bu yeni hava, piyasadaki bazı projeler için bir umut ışığı oldu. Analistler, piyasada yükseliş potansiyel gördükleri dört Play to Earn (P2E coinleri) altcoin projesi belirledi. Analistlerin seçimleri, okuyucularımız için hazırladık.

P2E coinleri listesinde ilk sırada Illuvium (ILV) yer alıyor

Uzmanlara göre Illuvium, GameFi içindeki en popüler Blockchain oyunlarından biri. Uzmanlar, ILV’nin AAA kalitesine sahip ilk P2E oyunu olacağını düşünüyor. Bu beklentinin bir nedeni var. Çünkü geliştiriciler, P2E coin’in sanal dünyasını, Unreal Engine-4 kullanarak inşa ettiler.

Altcoin geliştiricileri, tokenomik açından dikkat çekmeyi başardı. Çünkü, oyuncuların canlı bir trade imkanı olacak. Illuvium dünyasında, silahlar, görünümler ve zırhlar gibi oyun içi varlıkların NFT piyasasında satılması mümkün. Bu kapsamda P2P ekibi, geliştirmeleri Twitter’dan sürekli olarak toplulukla paylaşıyor.

Listedeki ikinci proje My Neighbor Alice (ALICE)

My Neighbor Alice, Mart 2021’de piyasaya adım attı. P2E coin’inin, kullanıcıların sanal adalar almasına ve sahip olmasına dayalı bir oyun ekonomisi var. Proje, kullanıcıların oyun içi öğeler toplamasına, inşaat yapmasına ve diğer oyuncular ile tanışmasına imkan veriyor.  Bu kapsamda My Neighbor Alice, çok oyunculu metaverse olarak öne çıkıyor. 

ALICE, bu yıl Steam üzerinden piyasaya çıktı. Ayrıca proje, sadece lansmanında 48 binin üzerinde yatırımcıdan destek topladı. P2E coinleri arasında önemli bir yer edinen My Neighbor Alice’in Twitter’da büyük bir topluluğu var.

P2E coinleri listesinde üçücü sırada Gods Unchained (GODS) var

Uzmanlar, P2E odaklı oyun ola Gods Unchained (GODS)’in potansiyeli olduğunu konusunda hemfikir. Gods Unchained, Ethereum Blockchain tabanlı online bir stratejik kart oyunu.

P2E coinleri

Proje, ilk kart satışını 2018’de gerçekleştirdi. Bu açıdan uzmanlar, Hearthstone ve Runeterra gibi oyun sektörünün geleneksel video oyunlarıyla benzerlikler görüyor. Ancak, Gods Unchained Blockchain entegrasyonu nedeniyle rakiplerinden farklı bir konum kazanıyor. 

P2E coinleri listesinin sonuncusu Gala Games (GALA)

İlk başta belirtmek gerekiyor ki 2019 yılında piyasaya giren Gala Games, diğer projelerden farklı. Çünkü Gala Games, adından oyun olsa da bir oyun değil. GALA, daha üst bir konumda yer alıyor. Proje, Blockchain tabanlı oyun geliştirmek için kullanılan bir platform.

P2E coinleri

GALA’ya, Blokchain’in Steam’i denilmesi boşuna değil. Çünkü kurucusu, Mafia Wars ve Farmville gibi oyunları geliştiren mobil oyun şirketi Zynga’nın kurucu ortaklarından Eric Schiermeyer. Gala Games’in kendi özgü bir ekosistemi var. Bu yüzden uzmanlar, onda bir potansiyel görüyor. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kriptokoin.com’un bu makalesine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İzlenecek P2E Coinleri Çıktı: Bu 4’ünü Radarınıza Alın!