Kraken Analistinden 2021 İçin Cesur Bitcoin Tahminleri Geldi!

EEiC7xdXoAAyaV3
EEiC7xdXoAAyaV3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Popüler kripto para borsası Kraken’in Bitcoin stratejisti Pierre Rochard, BTC’nin 2021’de kurumsal yatırımcılarda bir patlama göreceğine inanıyor.

Pierre Rochard: Dünyadaki en büyük şirketlerin portföylerinde artık Bitcoin olacak!

Kraken’in 2021 piyasa görünümü raporunda Bitcoin stratejisti Pierre Rochard, dünyadaki en büyük 500 şirketin %50’sinin 2022’nin başında portföylerinde Bitcoin bulunduracağını tahmin ediyor. Pierre Rochard konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En cesur tahminim, dünyadaki en büyük 500 şirketin %50’sinin 2021’in sonunda bilançosunda Bitcoin olacağını düşünüyorum ve bunun basit ekonomi tarafından yönlendirileceğini düşünüyorum. Bitcoin satın almak için hisse çıkarmak, hisse senedi fiyatınızın daha fazla yükselmesine neden olur. Bunu gösteren piyasa verilerimiz var. Bitcoin’in büyük miktarda kurumsal olarak benimsendiğini göreceğiz ve hatta MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un bunu tetiklediğini göreceğiz. Bitcoin‘i toplu olarak satın almak için çeşitli miktarlarda tahvil, sabit gelirli araçlar (dönüştürülebilir veya her neyse) çıkarılacak…

Piyasa Uzmanı Bitcoin Rallisin Arkasındaki Ana Faktörü Açıkladı!

Bitcoin stratejisti: Artık insanlar USD istemiyorum, Bitcoin istiyorum diyecek…

Pierre Rochard’ın tahmini, 2020’de iş zekası şirketi MicroStrategy’nin  Bitcoin satın alması ve geçtiğimiz Ekim ayında Square’nin Bitcoin’e devasa miktarda yatırım yapmasından kaynaklanıyor. Real Vision ile yaptığı bir röportajda Bitcoin stratejisti, insanların Bitcoin’e saygı göstererek fiat ödemelerini reddetmeye başladıkları bir gelecek öngörüyor. Pierre Rochard konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yani sağlam paranın kötü bir parayı dışarı atma şekli, Thiers yasasıdır. Ve Thiers yasası, aslında Gresham yasasının tersidir. Ve Thiers yasası, gerçekten pratikteki anlamı, sonunda, ödemeyi alan tarafın fiat’ı reddedecek olmasıdır.  “USD istemiyorum” diyecekler. “Bitcoin istiyorum. Çünkü bana USD verirseniz, değerini çok çabuk kaybedeceğini biliyorum. Ve bu yüzden bana Bitcoin ile ödeme yapmanı istiyorum.” diyecekler. 

"Bitcoin Altın'a Zarar Vermeyecek" Diyen Goldman Sachs, JPMorgan ile Anlaşamadı

Pierre Rochard: Şirketlerde Bitcoin ile ödeme almak isteyecekler

Pierre Rochard, MicroStrategy gibi şirketlerin USD kazançlarını Bitcoin’e dönüştürmelerinin standart hale geleceğini vurguluyor. Ayrıca ünlü analist,  BTC meşru bir ödeme şekli olduğunda en iyi kripto paranın sektörde daha geniş bir şekilde benimseneceğini söylüyor. Pierre Rochard konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ve bence giderek daha fazla şirket Bitcoin standardına katıldıkça ve Bitcoin’i hazine rezerv varlığı olarak kullanmaya başladıkça, USD’yi Bitcoin’e dönüştürmek zorunda kalmanın işlem maliyetlerinden kaçınmak için Bitcoin ile ödeme almak isteyeceklerini düşünüyorum. Ve gerçekten bu yüzden insanlar, değişim aracı olarak benimsemeden önce bir değer deposuna sahip olmamız gerektiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kraken Analistinden 2021 İçin Cesur Bitcoin Tahminleri Geldi!