Bu Kripto Para Borsasına Dava Açıldı! Nedeni Şaşırtıyor

Bu Kripto Para Borsasına Dava Açıldı! Nedeni Şaşırtıyor
Bu Kripto Para Borsasına Dava Açıldı! Nedeni Şaşırtıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında bugün şaşırtan bir gelişme var. Buna göre bir borsaya dava açılmış durumda. Davanın açılış nedeni ise ilginç. Detaylara hep birlikte bakalım.

Kripto para borsasına dava

ABD’nin önde gelen süpermarket zinciri Trader Joe‘s bugünkü gelişmenin öznesi durumunda. Buna göre ticari marka ihlali gerekçesiyle kripto para projesi Trader Joe’s’a (JOE) karşı yasal işlem başlattı.

New Trader Joe's Locations Opening in 2023 (So Far)

Trader Joe’s süpermarket zincirinin konuyla ilgili olarak bir de iddiası var. Mahkemeye yaptığı resmi şikayette, merkezi olmayan kripto para borsa (DEX) projesi Trader Joe’s’a vurgu yapıyor. Buna göre yaygın tanınırlığından yararlanmak için kasıtlı olarak kendisine benzeyen bir isim seçtiğini iddia ediyor.

Ticari marka hakları ihlali

Süpermarket zinciri Trader Joe’s adım attı. Kripto para platformu “Trader Joe’s” ve kurucu ortağı Cheng Chieh Liu’ya karşı harekete geçti. Süpermarketin kimliğine çok benzeyen bir ismi kasıtlı olarak benimsediği vurgular arasında. Ayrıca süpermarketin ticari marka haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

kripto para

Yasal işlem, Trader Joe’nun markasıyla ilişkilendirilen ana renk olan ayırt edici bir kırmızı bere takan “Trader Joe” imgesini belirgin bir şekilde içeren Trader Joe’nun logosunu da kapsıyor. Yasal belgeler, Singapur’da ikamet eden bir Çin vatandaşı olan Cheng Chieh Liu’nun traderjeoxyz.com alan adını kaydettirdiğini iddia ediyor. Trader Joe’nun süpermarket zinciri, “Merkezi olmayan borsa Trader Joe’nun kafa karıştırıcı derecede benzer görünen bir isim kullandığını” iddia ediyor.

İznin alınmadığı vurgusu

Davacı ayrıca, Trader Joe’s’un platformuna Trader Joe’s adını vermeden önce izin almadığına dikkat çekiyor. Diğer taraftan herhangi bir bildirimde bulunmadığına dikkat çekiyor.

How to Prepare for a Lawsuit

Dava detaylarında, “Davalılar kripto para platformlarına Trader Joe’s adını vermek için ne izin aldılar ne de bildirimde bulundular. Ayrıca kendilerine bu ihlali durdurmaları için bir mektup gönderdik. Ancak herhangi bir yanıt alamadık.” vurgusu var.

Kripto para Trader Joe’s’u (JOE) anlamak

Trader Joe’s (JOE), ilk olarak Avalanche (AVAX) ağında başlatıldı. Daha sonra varlığını BNB Chain, Arbitrum (ARB) ve Ethereum’a (ETH) genişletti. Buan göre ünlü bir merkezi olmayan kripto para borsası. JOE tokenları başlangıçta yükseliş eğilimi göstererek günün erken saatlerinde 0,245 dolarlık bir zirveye ulaştı. Ancak o zamandan beri bir düşüş yaşadı. Şu anda bu makalenin yazıldığı sırada 0,235 dolardan işlem görüyor.

kripto para

Kriptokoin.com olarak baktığımızda ABD’li süpermarket devi Trader Joe’s ile kripto para projesi Trader Joe’s arasındaki hukuki anlaşmazlık dikkat çekiyor. Ayrıca geleneksel markaların kripto alanıyla kesiştiği gelişen ortamda ticari marka korumasının öneminin altını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Kripto Para Borsasına Dava Açıldı! Nedeni Şaşırtıyor