Dev Kripto Şirketi, O Altcoin’i Seçti: Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Giant Crypto Company Chose That Altcoin: How Did the Price React?
Giant Crypto Company Chose That Altcoin: How Did the Price React?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyası, bugün önemli bir gelişmeye tanık oldu. Önde gelen stablecoin USDT’nin (piyasa değeri: 108 milyar dolar) ihraççısı Tether, açıklama yaptı. Tether’in, Telegram’ın Open Network’e (TON) genişlediğini duyurdu. Bu stratejik hamle, Telegram’ın aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcıdan oluşan devasa ekosistemi içinde eşler arası (P2P) ödemelerde devrim yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca finansal hizmetleri günlük etkileşimlerine sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi vaat ediyor.

Tether, altcoin TON’un arkasındaki ağı seçti

Tether CEO’su Paolo Ardoino tarafından Dubai’deki Token2049 etkinliğinde yapılan duyuru, kritikti. Özellikle her iki şirket için de ileriye doğru büyük bir adıma işaret ediyor. Gizliliğe odaklanmasıyla tanınan bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, yakın zamanda Telegram tarafından geliştirilen ancak artık bağımsız olarak çalışan bir blockchain platformu olan TON’u benimsedi. Bu değişim, Telegram’ın TON’un yerel token’ı Toncoin’i reklam satın alma ve gelir paylaşımı programlarına entegre etme ve önceki euro bağımlılığından uzaklaşma kararıyla daha da vurgulanıyor.

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, Token2049’da yaptığı konuşmada platformun blockchain entegrasyonundaki liderliğinin devam ettiğini vurguladı. Tokenizasyon ile kullanıcı adlarına öncülük etmekten blockchain uygulamaları aracılığıyla yenilikçi kullanıcı para kazanma stratejilerini geliştirmeye kadar Telegram, bu teknolojik devrimin ön saflarında açıkça yer alıyor.

TON blockchain’inde 10 milyon dolarlık USDT: İlk adım

Tether’in TON’a ilk adımı umut verici duruyor. Şeffaflık raporları, TON blockchaininde 10 milyon dolarlık USDT yetkilendirmesini ortaya koyuyor. Bu entegrasyon için güçlü bir başlangıç anlamına geliyor. Ardoino, şunları söyledi:

USDT ve XAUT’u (altına sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether Gold) The Open Network’e getirmekten heyecan duyuyoruz çünkü açık ve merkezi olmayan bir internet ve sınırsız bir finansal sistem vizyonunu destekliyoruz. Lansman, kesintisiz değer aktarımına, aktivite ve likiditenin artmasına olanak tanırken, kullanıcılara geleneksel finansal sistemlere rakip olabilecek bir finansal deneyim sunacak.

TIA Coin ve Bu 7 Altcoin’den Airdrop Dahil Sıcak Haberler Var!

Tether’in duyurusunun ardından, fiat on-ramp sağlayıcısı Ramp Network, harekete geçti. Zira USDT’nin doğrudan TON üzerinden satın alınmasını ve çekilmesini mümkün kılma planlarını açıkladı. Bu hamle, yeni kullanıcılar için kripto para birimlerine erişimi önemli ölçüde kolaylaştıracak. Ayrıca potansiyel olarak TON ekosistemini daha geniş bir kullanıcı tabanı ve artan işlem hacmiyle zenginleştirecek. Ramp CEO’su Szymon Sypniewicz, Telegram platformundaki kripto işlemlerinin gelecekteki yönüne işaret ederek, “Kripto işlemleri mesajlaşmak kadar basit olmalı” dedi.

TON için piyasa tepkisi

Tether’in duyurusunu çevreleyen beklenti açıkça piyasayı etkiledi. Dün, Toncoin, 24 saatlik bir pencerede %14,8’i aştı. Özellikle 7,15 dolar civarında zirveye ulaşan önemli bir fiyat artışına tanık oldu. Ancak daha sonra daha geniş piyasa dinamikleri nedeniyle dalgalanmalar yaşadı. Ek olarak, işlem hacmi %90’dan fazla arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Dev Kripto Şirketi, O Altcoin’i Seçti: Fiyat Nasıl Tepki Verdi?