Kriptoda Haftanın Özeti 12-18 Mart

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 19 Mart 2018
0 görüntülenme

G20 Finansal İstikrar Kurulu (FSB), kripto paralar ile ilgili “yasal düzenleme” çağrısını reddetti. Bu haberden sonra Bitcoin hızla 8.000$ seviyesini aştı. Piyasa yeşillendi.

 

 

 

 

Google ve Twitter, Facebook’un kripto para ve ICO reklamlarına uyguladığı kısıtlama kararını takip etti. İki hafta içerisinde kısıtlamaların uygulanmaya başlanacağı düşünülüyor.

 

 

 

 

Dünya çapında çalışanların kayıtlarını tutabilmek için CocaCola ve ABD Dışişleri Bakanlığının ortak bir blockchain projesi geliştirdiği öğrenildi.

 

 

 

Gizlilik odaklı kripto para Verge (XVG)’nin Twitter hesabı hacklendi. Verge ekip üyelerinin Telegram’da yaptığı açıklamaya göre, herhangi bir fon tehlikeye girmedi ve bu ihlal yalnızca sosyal medya profiliyle sınırlı.

 

 

 

 

Binance, kendi merkezsiz borsasını oluşturmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Duyurudan sonra BNB’de yaklaşık %30 artış görüldü.

 

 

 

 

Kore menşeili bir ajansa göre, Kore hükümeti ICO’lara uygulanan yasakları kısmi olarak kaldıracak ve token satışlarına izin verecek.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coincheck Hırsızları Yüz Milyonlarca Doları Aklamış Olabilir Japan Today’in haberine göre CoinCheck hırsızlığı sonrasında ele geçirilen yüz milyonlarca dolar aklanmış olabilir. Siber güvenlik uzmanlarının raporuna göre yüksek seviyede anonim olma özelliği taşıyan “dark web” NEM koinlerinin takasına ve hatta fiat paraya çevrilmesine yataklık etti....
Serkan Eser 19 Mart 2018