Nike’dan Metaverse Yatırımı: RTFKT Satın Alındı!

nike ft img
nike ft img
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse alanı ciddi büyümesine devam ediyor. Nike, Blockchain teknolojisi ve dijital dünyalarla uğraşırken ana rakibi Adidas, geçtiğimiz günlerde metaverse adımını atmıştı. Bu hafta ise Nike, dijital koleksiyon platformu RTFKT’yi satın aldığını açıklayarak bu alanda ciddi bir hamle yaptı.

Adidas’tan sonra Nike’tan da metaverse adımı geldi

Dijital dünyada alaka düzeyini koruma yarışı giderek daha rekabetçi hale geliyor. RTFKT, çevrimiçi oyunlarda ve şimdi Metaverse’de kullanılmak üzere sanal spor ayakkabı tasarımları oluşturmak üzere 2020’de kuruldu. Grup, geçen yıl NFT tasarımlarına geçmeden önce oyun şirketleri ve moda tasarımcıları için tasarımlar yaptı. Grubun OpenSea sayfası, RTFKT’nin kendi koleksiyonunda 561 NFT’si olduğunu ve en az 1.000 tane daha oluşturduğunu söylüyor.

Nike'dan Metaverse Yatırımı: RTFKT Satın Alındı!

En dikkat çekici serisi, biri bugün 3.2 ETH’ye (12.000 doların üzerinde) satılan ve popüler NFT koleksiyonu CryptoPunks’a yönelik tasarlanmış bir sanal spor ayakkabı serisidir. Mayıs ayında proje, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir yatırım turunda 8 milyon dolar topladı.  Nike Başkanı ve CEO’su John Donahoe, satın alımın şirketin dijital kültürle etkileşim kurma girişimlerinin bir parçası olduğunu yazdı.

Nike’ın satın alım yoluyla “özgün ve bağlı bir markaya sahip yetenekli bir içerik oluşturucu ekibi” kazanacağını da sözlerine ekledi. RTFKT, “NIKE, RTFKT’yi başlatırken her zaman örnek aldığımız ve ilham aldığımız dünyadaki tek markadır” dedi. Markasını ve imajını Nike altında genişletmeye devam edeceğini de açıkladı. Bu ayın başında Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce Adidas, metaverse alanına giriş yapmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Nike’dan Metaverse Yatırımı: RTFKT Satın Alındı!