Patlayacak Altcoinler Nasıl Bulunur? Bu 5 Stratejiyi Kullanın!

Patlayacak Altcoinler Nasıl Bulunur? Bu 5 Stratejiyi Kullanın!
Patlayacak Altcoinler Nasıl Bulunur? Bu 5 Stratejiyi Kullanın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen uzmanları, yükselen kripto paraları bulmak için teknik göstergeleri analiz etmek, haberleri ve olayları izlemek, temel araştırmalar yapmak ve daha fazlası dahil olmak üzere kullanabileceğiniz çeşitli stratejileri açıkladı! Peki, patlayacak altcoinler nasıl bulunur? İşte detaylar…

Uzmanlar potansiyelli altcoinler için 5 kritik stratejiyi açıkladı!

Kripto para bağlamında “boğa” terimi, belirli bir kripto para biriminin veya tüm kripto para piyasasının gelecekteki fiyatı veya piyasa trendine ilişkin olumlu bir duygu veya bakış açısını ifade eder. Boğa olan bir yatırımcı, kripto para biriminin fiyatının gelecekte artacağına inanır ve bu nedenle söz konusu kripto para birimini satın almayı ya da elinde tutmayı düşünebilir. Bu terim genellikle olumlu bir piyasa duyarlılığını tanımlamak için kullanılır ve olumsuz bir duyarlılığı veya görünümü belirten “düşüş” terimiyle karşılaştırılabilir.

Bu 4 Altcoin İçin Boğa Beklentisi: Fırsat Bölgesine Girdi!

Uzmanlara göre yükselen altcoinleri bulmak için en yaygın kullanılan yaklaşım, teknik ve temel analiz, sosyal medyadaki haberleri ve etkili kişileri takip etmek ve bir kriptonun potansiyelini piyasa değerine göre değerlendirmek gibi farklı yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanmaktır. Peki bu strateji ve yöntemler neler?

Teknik göstergelerin potansiyelini piyasa değerine göre analiz etmek

Teknik analiz, kalıpları ve eğilimleri belirlemek için fiyat ve hacim gibi geçmiş piyasa verilerini incelemeyi içerir. Uzmanlara göre hareketli ortalamalar, göreceli güç endeksi (RSI) ve stokastik osilatörler gibi teknik göstergelere bakarak mevcut piyasa duyarlılığı hakkında fikir edinebilir ve yükseliş eğilimindeki kripto paraları belirleyebilirsiniz.

  • Göreceli Güç Endeksi (RSI)

RSI, bir kripto varlığın fiyat hareketinin gücünü ölçmek için kullanılır. RSI, aşırı alım ve aşırı satım koşullarını belirlemek için son kazançların büyüklüğünü son kayıplarla karşılaştıran bir momentum osilatörüdür. RSI, belirli bir süre boyunca (genellikle 14 gün) ortalama kazanç ve kaybı dikkate alan bir formül kullanılarak hesaplanır. RSI 70’in üzerinde olduğunda, kriptonun aşırı satın alındığını ve bir fiyat düzeltmesi veya tersine dönmesi gerektiğini işaret edebilir ve yatırımcılar satış yapmayı düşünebilir. Tersine, RSI 30’un altında olduğunda, kriptonun aşırı satıldığı ve bir fiyat sıçraması veya tersine dönmesi gerektiğine işaret edebilir ve yatırımcılar satın almayı düşünebilir. Başka bir deyişle, RSI değeri 30’un altında olan bir kripto, patlayacak bir sonraki kripto olabilir.

MATIC, SOL, DOT ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
  • Basit Hareketli Ortalama (SMA)

SMA, bir kripto varlığının 20, 50 veya 200 gün gibi belirli bir süre boyunca ortalama fiyatı alınarak hesaplanan ve yaygın olarak kullanılan bir başka teknik göstergedir. SMA gecikmeli bir göstergedir, yani geçmiş fiyat verilerine dayanır ve kriptonun belirli bir süre içindeki eğilimi hakkında bilgi sağlar. Bir kripto para biriminin fiyatı SMA’sının üzerinde olduğunda, genellikle yükseliş trendinde olduğu kabul edilirken, SMA’sının altındaki bir fiyat düşüş trendine işaret edebilir. Buna ek olarak, fiyat SMA’sının üzerine çıktığında yükseliş trendinin tersine döndüğüne, SMA’sının altına düştüğünde ise düşüş trendinin tersine döndüğüne işaret edebilir.

Kripto paralara yönelik haberleri ve etkinlikleri takip etmek

Kripto paralar yeni ortaklıklar, mevzuat değişiklikleri ve önemli duyurular gibi haber ve olaylardan etkilenir. En son haberleri ve olayları takip etmek, potansiyel yükselişe sahip olabilecek kriptoları belirlemeye yardımcı olabilir.

Binance'deki Hangi Altcoinler Ralli Hazırlığında?

Projenin piyasa değerine bakmak

Piyasa değeri, bir kripto paranın toplam değerini ifade eder. Piyasa değeri yüksek olan kripto paraların genellikle daha istikrarlı olduğu ve uzun vadede yükselme şansının daha yüksek olduğu düşünülür. Bununla birlikte, yüksek piyasa değeri aynı zamanda ani ve büyük yükseliş hareketlerinin daha az olası olduğu anlamına gelir. Buna örnek olarak piyasa değeri 10 milyon dolar olan bir projenin değerini ikiye katlaması, 1 milyar dolar değerindeki bir projeye kıyasla çok daha kolaydır.

Kripto para dünyasının ünlü isimlerini takip etmek

Altcoinler için geliştiriciler ve ünlü yatırımcılar gibi etkili kişileri takip etmek, en son gelişmelere dayanarak hangi kripto para birimlerinin yükselişe geçebileceğine dair size değerli bilgiler verebilir. İlgilenebileceğiniz projelerin sosyal medya kanallarını takip etmek de iyi bir fikirdir çünkü bu kanallarda genellikle yol haritası hedefleri, yaklaşan etkinlikler ve hedefler ve daha fazlası yer alır. Bu, projenin gelecekte ne kadar iyi performans gösterebileceği konusunda size bol miktarda fikir verebilir. Bu isimlere örnek olarak Tesla CEO’su Elon Musk verilebilir. Bildiğiniz üzere Musk, geçtiğimiz yıl DOGE’nin yükselişinin büyük bir parçası olarak karşımıza çıkmıştı.

Staking İçin En İyi 10 Altcoin Belli Oldu! AVAX da Listede!

Temel analiz yapmak

Temel analiz; teknolojisi, ekibi ve benimsenme oranı gibi altcoinler için değerini belirleyen temel faktörlerin değerlendirilmesini içerir. Temel analiz yaparak, uzun vadeli beklentilerine göre potansiyel boğa kripto paralarını belirleyebilirsiniz. Temel analizin daha küçük piyasa değerine sahip para birimleri için o kadar önemli olmayabileceğini belirtmek gerekir, çünkü bunlar genellikle en büyük kripto para birimi projeleri tarafından oluşturulan piyasa trendlerine tabi tutulur. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere uzmanların aktardığı bu 5 strateji, yatırımcılara faydalı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Patlayacak Altcoinler Nasıl Bulunur? Bu 5 Stratejiyi Kullanın!