Pitbull Nedir? PIT Coin Ne İşe Yarar?

PIT nedir
PIT nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pitbull Token, merkeziyetsiz bir kripto topluluğu projesidir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Pitbull nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Pitbull Nedir? Ne İşe Yarar?

Pitbull Token, merkeziyetsiz bir kripto topluluğu projesidir. 17 Mart 2021’de Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde listelenen Pitbull (PIT) Token, güvenlik denetimlerinden geçmiş ve güvenlik riski olmadığı kanıtlanmış, tamamen topluluk odaklı bir projedir.

PIT Coin Nedir?

PIT coin Pitbull’in yerel tokenidir. Kripto para, ilk yaratılışından itibaren topluluğuna verilen mülkiyeti ile kendi kendini belirleyen bir tokendir.

Pitbull Nasıl Çalışır?

17 Mart 2021’de piyasaya sürülen Pitbull projesi, başlangıcından bu yana topluluk tarafından inşa edilip geliştirilmiştir. Pitbull Topluluğu, proje ilerledikçe para biriminin başarısını ve gelecekteki entegrasyonlar için potansiyelleri vurgulayan uzun vadeli bir vizyonla bunun üzerinde çalışıyor.

Toplam arzı 100.000.000.000.000 (100 Katrilyon) olan toplam PIT Token arzının yarısı yakılmıştır. Kalan arzı azaltmak ve Pitbull Token’ın değerini artırmak için her işlemden %4 kesinti yapılmaktadır. Bu %4’lük kesintinin yarısı otomatik olarak yakılırken; kalan yarısı Pitbull (PIT) Token sahibi yatırımcılara ödül olarak dağıtılır. Başka bir deyişle Pitbull Token’ın yatırımcılarına bir nevi otomatik staking işlemi sunar.

Hiçbir şekilde satış öncesi olmayan ve adalet ilkesine bağlı kalan Pitbull Token’ın tüm geliştiricileri gönüllüdür. Başka bir deyişle, Pitbull Token’ın hiçbir sahibi, geliştiricisi veya ücretli ekibi yoktur. Bu nedenle, dolaşımdaki tüm Pitbull (PIT) Token arzı yatırımcı topluluğuna aittir.

Pitbull Token, geliştirici ekibi olmadığı için topluluk adına bir bağış cüzdanına sahiptir. Bu topluluk cüzdanı, çoklu imza teknolojisi ile korunmaktadır. Bu nedenle, cüzdandan yapılacak tüm işlemler için topluluk içeriğinden imzaların çoğunluğunun alınması gerekmektedir.

Adil olmaya çalıştığı kadar şeffaf olmaya da özen gösteren Pitbull Token topluluğu, bugüne kadar yaptığı tüm harcama ve gelirleri yatırımcıları yani topluluğu ile şeffaf bir şekilde paylaşmaktadır. Ayrıca Pitbull Token topluluğu tarafından şimdiye kadar yapılan çok sayıda bağış var.

Pitbull Token’ın stratejik ortakları arasında Pig Finance (PIG Token), Friction Finance (TAO Token) ve UniTracker bulunmaktadır. Ayrıca Pitbull Token’ın Pit Tracker, Pit Charts, Pit Farm, Pit Swap, Pit Store, Pit Stop, Pit Fund, Pit Games, Pit Lottery gibi iddialı projeleri var. 

Pitbull Nedir? PIT Coin Nasıl Alınır?

Pitbull şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Pitbull’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: OKX, Bitget, MEXC, CoinTiger. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Pitbull Nedir? PIT Coin Ne İşe Yarar?