Raoul Pal: Bitcoin Boğa Koşusu Hayal Ettiğinizden Çok Daha Farklı Olacak!

1 vtC0eh6qyslQo9ITwviNyQ
1 vtC0eh6qyslQo9ITwviNyQ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Makro analist ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin (BTC) için yeni boğa döngüsünün çoğunluğun beklediğinden çok daha büyük olabileceğini söyledi. Lark Davis’in gerçekleştirdiği yeni bir röportajda Pal, bu boğa koşusunun kurumsal yatırımcı akını nedeniyle öncekinden çok farklı olacağını söyledi. Pal, şu ifadeleri kullandı:

“Bence, devasa bir şekilde farklı. İlk olarak bu halving-sonrası hızlanmaya bir bakın. Daha hızlı, hiçbirimizin beklemediği kadar. Hepimiz fiyattaki değişimin daha az olmasını bekliyorduk. Yani bu durum benim için ilginç.

Ayrıca, pazarın önceki yapısı perakende yatırımcılardı. Şimdi kurumlar var. Bazıları BTC satın alacak ve tutacak, ancak hedge fonları işin içine girince piyasaya yeni arz getirmeye başlayacaksınız çünkü daha fazla ticaret yapacaklar, çok daha büyük boyutta yapacaklar. Bu yüzden biraz satacaklar, geri alacaklar, biraz satacaklar…

Bu, alıştığımızdan farklı bir yapı. Bu hareketlerin gerçekte yaptığı şey, zaman içinde BTC’nin volatilitesini düşürmek. Yani BTC’nin dokusu ve verdiği his farklı olacak. Zamanla, bir sonraki döngüde getiriler yüzde açısından önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Bu konuda, herkesin sandığından daha büyük olacağına dair içimde bir his var.

Pazarın yapısı değişiyor. Ama bunun insanların hayal ettiğinden biraz daha şok edici olabileceğine dair bir his var… Sadece günlük grafiğini alır ve üzerine regresyon çizgileri koyarsam, iki standart sapmaya ulaşırsa; bu 1 milyon dolar anlamına gelir.”

Raoul Pal: Bitcoin ETF’leri ralliyi ateşleyecek!

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e artan ilgisinin yanı sıra Pal, Bitcoin ETF’lerinin ralliye daha fazla katkıda bulunmasını bekliyor:

“(Bitcoin ETF) geliyor. Yakında gelecek. Ve geldiğinde bu alana bir yardım eli daha uzatacak. Çünkü Grayscale (Bitcoin Trust) için büyük primler ödemekten çekinen pek çok insan var.”

Pal ayrıca, kripto alanındaki satın alımların, ana hedefler olan küçük kripto para hedge fonları ile artmasını bekliyor.

“Ayrıca, platformlarına eklemek için bağımsız kripto hedge fonları satın almaya çalışan devasa hedge fonu platformlarının inanılmaz hikayelerini duyuyorum. Bu fonların çoğu küçük. 20 milyon dolarlık falanlar – aniden 200 milyon dolarlık bir fona dönüşecekler.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Raoul Pal: Bitcoin Boğa Koşusu Hayal Ettiğinizden Çok Daha Farklı Olacak!