SEC, Binance ve CZ’e Dava Açtı! İşte Tüm Yaşananlar!

SEC, Binance ve CZ'e Dava Açtı! İşte Tüm Yaşananlar!
SEC, Binance ve CZ'e Dava Açtı! İşte Tüm Yaşananlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya dava açtı. SEC, Binance’ın federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddia ediyor.

SEC’ten Binance ve CZ’ye dava şoku!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Pazartesi günü federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) dava açıyor. Çeşitli haberlere göre SEC, Binance’in diğer konuların yanı sıra lisanssız bir borsa işlettiğini iddia ediyor. Bu arada, Binance halihazırda Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) açtığı bir davayla karşı karşıya.

Bu davada CFTC, Binance’ın federal yasalara aykırı olarak kayıtsız kripto türev ürünleri sunduğunu iddia ediyor. SEC’in açtığı dava da buna eklenecek. Geçen hafta bir SEC temsilcisi konu hakkında bir açıklama yaptı. Ancak yetkili, “Olası bir soruşturma veya yaptırım eyleminin varlığı veya yokluğu hakkında yorum yapmıyoruz,” dedi. Ayrıca, SEC ve Binance sözcüleri Pazartesi günü yorum taleplerine henüz yanıt vermedi.

Binance

Binance, ABD kolunun tamamen bağımsız olduğunu iddia ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, defalarca ABD kolunun Binance’ten bağımsız olarak çalıştığını iddia etti. Bu doğrultuda, yalnızca Binance.US çalışanlarının Binance.US banka hesaplarına erişimi olduğunu ileri sürdü. Ancak Reuters’ın incelediği mesajlar, Binance.US çalışanlarının Chen’in ekibinden ödemeleri, hatta çalışanların maaş bordrolarını bile işleme koymalarını istemek zorunda kaldıklarını ortaya koyuyor.

Rapor ayrıca Chen’in Silvergate ile ABD koluna ait beş banka hesabı için “Birincil Yönetici Kullanıcı” olarak hareket etmek üzere anlaşmalar imzaladığını gösteriyor. Bu hesaplar arasında, daha sonra Zhao tarafından kontrol edilen ve müşterilerinin fonlarını kurumsal gelirleriyle karıştırdığı bildirilen bir ticaret firması olan Merit Peak’e fon gönderen kurumsal müşteriler için bir hesap da yer alıyor.

Daha önce bildirilmeyen banka kayıtları ve mesajlar, Binance’in ABD’deki işletmenin mali durumu üzerindeki yönetiminin Silvergate’teki banka hesaplarına kadar uzandığını gösteriyor. Ayrıca, bu gizli erişimin nasıl sağlandığını detaylandırıyor. Bununla birlikte, kripto borsasının ABD kolunun hukuk departmanı başkanı Krishna Juvvadi, bu tür iddiaları reddetti. Ayrıca, 2019’daki kuruluşundan bu yana borsa üzerinde münhasır kontrole sahip olduklarını söyledi.

Binance

Kripto borsası devi tüm iddiaları reddetmeye devam ediyor

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası ABD’de her türlü yasal sıkıntı içinde görünüyor. Borsa SEC, IRS ve Adalet Bakanlığı’nın soruşturmaları altında zor günler geçiryor. Bununla birlikte, borsa ve CZ, sürekli olarak herhangi bir yanlışlığı reddetmeye devam ediyor. Changpeng Zhao, SEC’in soruşturmasını şirkete karşı sadece FUD olarak niteliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC, Binance ve CZ’e Dava Açtı! İşte Tüm Yaşananlar!